La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 5170 Culés

2

Co za różnica, skoro gdy Putin zakręci kurek z gazem to nie będzie mieć go również Polska ;)


2

@tobiasson92 nie do końca jest tak jak mówisz. Putin już zakręcił korek dla Polski. I radzimy sobie (jako tako) bo zostały wcześniej podjęte decyzję o powolnym uniezależnianiu się od rosyjskiego gazu (np. Baltic Pipe)

0

@arcziFCB Ale nie dla Europy. W momencie, gdy to zrobi Baltic Pipe popłynie w większości powietrze, bo gaz od Norwegów będą brać absolutnie wszyscy - oczywiście po wyższych cenach ;)
Btw. Na dzień dzisiejszy też nie wiadomo czy cokolwiek popłynie do Polski z Norwegii ;)

0

@tobiasson92 różnica jest tają że Niemcy się ogarną tak że robią 100% dopłat do pomp ciepła i potężnie zmniejszą zapotrzebowanie na gaz. W między czasie wynajmą statki z Norwegi gazoporty i będą mieć ten gaz zewnątrz.Poxa tym mogą ciągnąć gaz z Norwegii można ich krytykować ale dadzą sobie radę

0

@Borneo nie ma możliwości że dadzą sobie radę jeśli Rosja im zakręci kurek na długo. Inna sprawa, że Rosja tego nie zrobi bo potrzebuje kasy

0

@Abominacja jeśli ale Rosja też musi z czegoś żyć a na razie ba złoto jest embargo.Zaliczyli już techniczną niewypłacalność na jesieni czeka ich głęboki kryzys.Czas tu dla nich nie gra.Kwestia ile tych pomp uda im się założyć.

0

@Borneo weź pod uwagę, że pewnie nie mają wystarczająco prądu, żeby nagle wszystkich wyposażyć w pompy.

0

@Abominacja nie stać ich na energię do zasilania wiatraczka w pompach;) to fotovoltaika powinna ciągnąć temat.A to oznacza remont sieci.Oni mieli na to kasę ślę woleli przepalić ją na dopłacanie do wacht.Mieli ogromną kasę z emisję mogli za to 2 elektrownie atomowe postawić.Mają kasę na lotnisko które spowoduje wzrost zużycie prądu na kolej o w przyszłości na elektryki.Kasa też jest w kpo tylko się klucz jest tam np 18 mld na wiatraki które działają głównie zimą I uzupełniają się z fotovoltaiką.U nas nie robią to co trzeba powinni remontować sieci postawić na fotovoltaike I pompy ciepła po to aby zmniejszyć strategicznie zapotrzebowanie na prąd i gaz.Lepiej płacić na urządzenie niż co roku szejkowi czy Moskwie
N a dłuższą metę będzie taniej i ruskim wojny nie będziesz sponsorował i jeszcze nas zaatakują.Na razie pis marnuje czas przeoala jase na lotnisko tvp ,mierzeje , pałac saski( bo zamawiają samochody i piętro w wierzowcu wynajeli) itp.

« Powrót do wszystkich komentarzy