La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1397 Culés

2

Poprawcie mnie jeśli się mylę czy to że sprzedamy teraz 49% praw do Barça Licensing i Merchandising nie oznacza że prawie połowa zysku z szeroko rozumianego marketingu (sprzedaży licencji, reklam, zysków sklepów klubowych) bedzie teraz szła do potencjalnego kupca?
Jak to działa?

1

@Bobo25 myślę, że tak to wygląda. Do takiej sytuacji nas doprowadził Bartomeu.

1

@Bobo25 nie no na pewno nie tak, przecież to strzał w kolano i tylko pudrowanie trupa w takim wypadku. To była by straszna głupota w perspektywie czasu a tym bardziej za ledwo 200mln

2

@michal26 @Seledynowy
zdania ekspertów podzielone ;)

Seledynowy
To za co inwestor płaci 200 baniek? Przecież nikt nie wyłoży od tak takiej sumy bez żadnych korzyści z zysków. Tylko dla bycia współudziałowcem w czymś???

1

@Bobo25 no ja patrzę właśnie z tej strony. No bo jak inaczej? Co dostanie wzamian? Daje 200 baniek, bo lubi Barcelonę? No takich dobrodusznych ludzi to chyba nie ma na tym świecie.

Musi być jakiś profit, a biorąc pod uwagę to, że oddaje się 49% udziałów, to znaczy, że udziały muszą być w czymś.

https://www.fcbarcelona.com/en/club/news/1671371/fc-barcelona-extends-its-official-e-commerce-platform-for-sale-of-products-from-barca-store-at-camp-nou-to-the-whole-of-europe

Tutaj więcej o tej firmie w ostatnim akapicie.

Są to prawa do ponad 7k produktów. Zarabiają na każdej sprzedanej czapeczce, czy koszulce. Do nich chyba należy oficjalny sklep Barcelony. No tak to wygląda. Ktoś sobie kupił roczny zysk w wysokości kilkudziesięciu milionów euro (tak szacuję) za 200 baniek ;) Dobre dla 2 stron, jak by się nad tym głębiej zastanowić.

My teraz potrzebujemy zastrzyk gotówki, bo raz, że transfery i pensje, a dwa - no Camp Nou pilnie remontu potrzebuje. A raczej przebudowy...

1

@michal26 Wiesz zakładając to że dobrze myślimy z tym zyskiem z np sklepu itp. to ten deal już tak dobrze dla klubu nie wygląda. W aktualnej sytuacji na tu i teraz ok, zastrzyk 200 baniek nas ratuje, ale trzeba pamiętać że to jest sprzedaż udziałów, to nie jak z jakimś sponsorem co się podpisuje na 2,3 czy 5 lat. Tutaj oddajemy część zysków z marketingu jakiemuś podmiotowi teoretycznie nawet możliwe że na zawsze. Teoretycznie zawsze możemy spróbować odkupić te udziały ale na to chyba musi kontrahent wyrazić zgodę. Jak będzie co roku zgarniał sumki liczone w milionach ojro to czemu wtedy miałby się tego pozbywać. Chyba że odkupimy za o wiele większą kwotę niż sprzedaliśmy...
Ale ekspertem nie jestem, mam nadzieje że działacze dobrze to przemyśleli by się nie okazało że w dłuższej perspektywie stracimy kilkadziesiąt milionów euro zysku rocznie.

1

@Bobo25 jest tak, jak mówisz, ale w dalszym ciągu jesteśmy w takiej dupie finansowej, że jest to zwyczajnie "mniej złe" rozwiązanie niż "nie sprzedaż"

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?