- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1356 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1356 Culés
3
https://x.com/CentristPointPL/status/1508456321011658761
Trochę tak to w Polsce wygląda. xDD
0
@marcin62 Nie tylko w Polsce w Szwecji wcale nie jest za dobrze i ludzie biorą kredyty na 100 lat. W NZ natomiast całkowicie rynek mieszkaniowy m się załamał i dochodzi do sytuacji jak w absurdalnych komediach gdzie ludzie chodzą po domach i pytają o satus domu.
0
@marcin62 to się z czasem zmieni...jest takie fajne pojęcie jak "tezauryzacja". Polacy jako społeczeństwo postkomunistyczne weszli w lata 90 praktycznie z zerowym majątkiem, dlatego jest u nas cięższa sytuacja, niż na zachodzie. Przy rozgarniętej rodzinie 2+2 tak to może w skrócie wyglądać:
1. I pokolenie - kredyt na mieszkanie, dzieci dziedziczą po 1/2.
2. II pokolenie - kredyt na mieszkanie + odziedziczona 1/2 x 2 (oboje rodziców wniosło po 1/2), dzieci po dziedziczą całe mieszkanie.
3. III pokolenie - kredyt na mieszkanie + odziedziczone 2 mieszkania (oboje rodziców wniosło po mieszkaniu), dzieci dziedziczą po 1,5 mieszkania.
4. IV pokolenie - kredyt na mieszkanie + odziedziczone 3 mieszkania (oboje rodziców wniosło po 1,5 mieszkania), dzieci dziedziczą po 2 mieszkania.
Przez kolejne pokolenia zostawiany jest coraz większy spadek (także np. ruchomości etc.), więc kolejne pokolenie ma coraz lepszy start. Te ww. wartości oczywiście przykładowe, ale musimy po prostu mieć świadomość, że jesteśmy państwem na "dorobku" w porównaniu do europy zachodniej i trochę czasu minie, aż zbierzemy trochę więcej tego majątku.
0
@marcin62 Adamkiewicz ma ich od groma