La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1723 Culés

1

Mam takie wspomnienie z Rosją w tle, może nie do końca moje, bo wtedy nie było mnie na świecie. W 1991 roku na Litwie doszło do zbrojnej interwencji wojsk radzieckich. To była odpowiedź na ogłoszenie przez ten kraj Niepodległości. Nazwano to "wydarzeniami styczniowymi". Mój śp. Ojciec wrócił z tyrki cały roztrzęsiony i powiedział "Jezus Maria, ruski weszli na Litwę. Wiecie co tam będzie? Oni tylko gwałcą, zabijają, palą i niszczą. To będzie gnój." Żaluję, że dziadkowie pomarli tak wcześnie. Sądzę, że mieliby sporo ciekawych historii do opowiedzenia o tych gnojach.

3

@BorzyKrzys ja jestem troszkę starszy, i trochę zdążyłem posłuchać dziadka i babcie w tej sprawie, jednak po latach i tak żałuję, że tak mało.. jednak z opowieści dziadków moich i żony, wynikają te same wnioski:
geopolitycznie byliśmy poligonem Europy ale tekst się powtarzał jeden: Niemcy jak przychodzili to zabijali, ale Ruscy najpierw podpalali, gwałcili kobiety, znęcali się itp..

Kiedys jako dzieciak mojej babci zapytałem co ona ma takie dziwne kciuki(dosłownie spłaszczone). Odpowiedziała, że jak była dziewczynką i Ruscy kogoś szukali, wpadli do ich domu, i żeby dzieciaki się wygadały, wkładali palce w futrynę i powoli domykali...

konto usunięte

1

@BorzyKrzys @KrystianR ruskie byli od zawsze zdolni do wszystkiego. Babcia moja była z rocznika 45 i całe życie mieszkała w jednym mieście (nie duże miasto, 60km od wwa (ja w sumie z nią mieszkałem od urodzenia do 18 roku życia)) i większość życia w jednej kamienicy to jak u nas wojna w kraju już się kończyła to ruskie chodzili po miastach w poszukiwaniu jedzenia i jak znalezli, albo i nie znalezli niczego w domach/kamienicach to podpalali i właśnie jedna z tych kamienic była ta w której moja babcia większość życia mieszkała i ja tez do tamtego roku. Ruscy to jest zło.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?