La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1326 Culés

#Tiki-taka

Jeśli nie dojdzie do cudu, Pedri nie zagra w El Clásico. Na cztery dni przed meczem pomocnik nadal nie pracuje z piłką, a sztab szkoleniowy chce uniknąć kolejnego nawrotu kontuzji. [@tjuanmarti]

20

Dzięki Wielki Ronaldzie Kumanie za przyżyłowanie Pedriego do ostatniego tchu!

7

Czyli nie zagra ;) lepiej nie ryzykować

19

Ciezko powiedziec czy jego nieobecnosc nas specjalnie zaboli. Wg mnie to jest swietny pilkarz do gry w poukladanym zespole z wyrobionymi schematami, natomiast meczu z Realem nie wygra druzyna bardziej poukladana a ta ktora da z siebie wiecej na boisku i bedzie gryzla trawe. Gavi moze nie jest jeszcze tak doswiadczony jak Pedri (jak na wiek obydwoch), ale bedzie mniej wygodny dla CKM.

0

@horang Koeman był przeciwnikiem wyjazdu Pedriego na igrzyska.

2

@Dankhog
Co nie przeszkodziło mu by tydzień po tych Igrzyskach wystawić Pedriego na 90 minut z Sociedad zamiast wysłać na długie wakacje..

0

@4Fabregas4 głównym płatnikiem piłkarza jest klub i to w klubie powinien grać głównie piłkarz.

To Pedri zachował się nie w porzadku wobec Barcy jadąc na igrzyska, pomimo próśb Barcy by tego nie robił. Podobnie złe postąpił Umtiti przed MS 2018.

Nie może być tak ze piłkarz będzie w klubie oszczędzany a później będzie grał wszystkie mecze w reprezentacji, często również w dogrywce.

1

@Dankhog
Ale gdzie to masz napisane, że piłkarz powinien grać głównie w klubie?
Jest jak jest, są takie, a nie inne przepisy i Barcelona nie mogła zablokować wyjazdu Pedriego na IO, a sam zawodnik też chciał jechać i trudno mu się dziwić, bo mało jest takich jak Alves, że pod koniec kariery dostaną jeszcze na to szansę.
Tu nie chodzi o oszczędzanie piłkarza w klubie by był bardziej wypoczęty na reprezentację, jak zawodnik przed wyjazdem na reprezentację gra kilka meczów od deski do deski w klubie to trener repry też powinien pomyśleć o tym by pozwolić mu odpocząć gdy np. ma mniej wymagającego rywala, a nie eksploatować po 90 minut w każdym kolejnym meczu. Chodzi tylko o to, żeby po ciężkim sezonie, do którego IO także się wliczały (tak jest co 4 lata i nic z tym nie zrobisz) zawodnik mógł odpowiednio się zregenerować, a Koeman Pedriemu na to po poprzednim sezonie nie pozwolił.

0

@4Fabregas4 Moim zdaniem na pierwszym miejscu powinien być klub a nie reprezentacja. Nie może być tak ze zdrowy zawodnik nie gra w trakcie sezonu bo zachciało mu się spędzić swój urlop grając mecze z reprezentacja.

Przerwa między sezonami jest na:
1. Mecze reprezentacyjne
2. Urlop

Pedri sam zrezygnował z urlopu na poczet wyjazdu na IO.

To jak ja sobie w czasie urlopu pojadę zagranice dorabiać to później ma mnie główna firma oszczędzać bo nie chciałem w czasie urlopu się zregenerować?

Jestem hejterem Koemana ale w tym przypadku wina leży po stronie zawodnika.

0

@Dankhog
Sęk w tym, że Pedri nie dorabiał, on reprezentował kraj. Jakby zamiast leżeć na plaży grał jakieś turnieje z kolegami dzień w dzień to wina za brak odpoczynku leży po jego stronie, ale on grał dla reprezentacji, bo takie są przepisy.
Załóżmy, że w czasie Twojego urlopu wybucha np. wojna na granicy z Białorusią. Idziesz w kamasze, konflikt zostaje zażegnany, wracasz do pracy, choć jesteś przemęczony, bo pracowałeś dodatkowo dla kraju zamiast odpoczywać. Twój szef o tym wie, ale dla niego nie ma znaczenia, że nie odpocząłeś, każe Ci pracować dla firmy. Twoja praca jest mało efektywna, w końcu z przemęczenia chorujesz, idziesz na zwolnienie. Kto jest winien? Ty, czy szef? I nawet już pomijając winę, jakie straty poniosłaby firma jakby wysłała Cię na dodatkowy urlop, a jakie ponosi gdy najpierw pracujesz na pół gwizdka, a później idziesz na L4 na dłużej niż byś był na urlopie?

0

@4Fabregas4 Pedri jest winny. Piłkarze powinni jeździć maksymalnie na jeden turniej w lato, czyli albo Me albo Io.

0

@Dankhog
Ok, widzę, że jesteś niereformowalny. Piszesz ciągle o tym jak z punktu widzenia Twojego interesu (jako kibica Barcelony) "powinno być", a nie odnosisz się do tego jak jest rzeczywiście, a w rzeczywistości mecze klubowe są przekładane (jak nasz z Sevillą), bo zawodnicy później wracają z OBOWIĄZKU REPREZENTACYJNEGO.

0

@4Fabregas4 Ty również jesteś niereformowalny, dzięki za komplement.

Kluby zatrzymywały piłkarzy którzy pojechali na ME i Barcelona tez starała się to robic. Nie pisze z punktu widzenia kibica Barcelony tylko z punktu widzenia ekonomicznego. Kluby są poszkodowane przez reprezentacje. Przykładowo Dembele na ME się połamał i kto Barcy za to zwróci? Ja rozumiem ze reprezentacje grały, grają i grać będą ale przesada jest powoływanie jednego piłkarza na dwa letnie turnieje.

« Powrót do wszystkich komentarzy