- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1288 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
17
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Kessie
30
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
ArcziArtt
2
Witam wszystkich po 2 tygodniach przymusowych wakacji, z racji dodania linku do swojego podcastu :)
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1288 Culés
6
LM 2018/19 Valverde półfinał
LM 2019/20 Setien ćwierćfinał
LM 2020/21 Koeman 1/8
LM 2021/22 Koeman + ? Brak awansu z grupy ?
Liga hiszpańska
2018/19 mistrz Hiszpanii
2019/20 2 miejsce w grupie
2020/21 3 miejsce
2021/22 4 miejsce?
Jak pokazuje ta grafika z każdym kolejnym sezonem wyniki są gorsze. Czy to jest wina szkoleniowców? Dla dużego grona fanów tego wspaniałego klubu tak niestety jest. Później ta presja przechodzi na zarząd a następnie mamy zmiany na stanowisku pierwszego trenera. Moim zdaniem trener jest ważną częścią każdego projektu sportowego. Ale jak pokazuje ta grafika problem jest zdecydowanie szerszy o czym pisałem tuż po zwolnieniu Valverde. Kadra była źle budowana. Doszło do tego że mamy liczne grono zawodników powyżej 30 roku życia i poniżej 22 roku życia. Na pewno ciągłe zmiany trenerów nie pomogą w tym by zespół zaczął grać na miarę oczekiwań fanów Barcelony. Klub musi dać jasny przekaz trenerowi i kibicom co oczekuje by praca z młodymi zawodnika mogła być prowadzona w miarę komfortowych warunkach.
1
@Janiama Ciągłe zmiany trenerów nie. Ale zmiana Koemana tak.
3
@Janiama Koeman jest beznadziejny to fakt.
Ja w tym sezonie w żadnym meczu nie widziałem pomysłu na grę. Punkty które zdobywaliśmy to tylko przez fakt że mieliśmy lepszych zawodników a nie przez to że lepiej graliśmy w piłkę.
Brak pomysłu na gre, trener nie potrafi reagować na wydarzenia boiskowe a piłkarze grają bez zaangażowania.
Jakby grali za karę.
2
@Janiama teraz w końcu ludzie zaczynają doceniać Valverde . Mówiłem wiele razy że jeśli już zmieniać Valverde to jedynie na trenera z TOPu a nie jakieś polsrodku typu Koeman czy Xavi .
1
@TheNekro94 To samo pisałeś jak był Valverde i Setien. Sprawdzimy?
0
@Janiama Koeman z jednej strony sam się gubi w swoich rozwiązaniach i uparcia w ciężkich meczach stawia na 3-5-2 ale z drugiej ta kadra naprawdę jest slaba i nie można oczekiwać od dzieciaków w wieku 17-20 lat że mając ich 6 w pierwszym składzie co 3 dni będziesz bić wszystko po kolei. To tak nie działa ja bym Koemana zostawił i dal mu pracować wrócą po kontuzji Dembele Aguero wtedy go rozliczajmy z wynikow
0
@Janiama Proszę bardzo, sprawdzaj. Nie byłem za odejściem za Valverde, ponieważ robił wyniki, a kompromitacje w LM to głównie zasługa piłkarzy, a nie jego taktyki, która była dobra - w szczególności na Liverpool. Do tej pory cały czas mówię, że to był solidny trener. Jego zmiana w połowie sezonu po dobrym meczu z Atletico to totalne nieporozumienie i od tego momentu zaczęła się prawdziwa katastrofa w tym klubie.
0
@Criss18Barca Barcelona nie ma skrzydłowych wieć trener probuje grać na skrzydłach bocznymi obrońcami. Ja to widziałem a ty? Nie ma zawodników lewonożnych więc skrzydłowy Dest musi łamać akcje na prawą nogę co na pewno jest złe dla wbiegających piłkarzy ofensywnych bo muszą się zatrzymać. Mieliśmu kilka fajnych dośrodkowania Depaya i te akcje były wypracowane. Wiec to nie jest tak że nic się nie robi z zawodnikami. Jest wiele elementów w grze Barcelony które są wcześniej próbowane na treningu. Niestety jakość piłkarzy czasami przeszkadza by to z efektem wdrożyć w grę.
3
@Janiama Bo jest to wina trenerów, że nie mają pomysłu na prowadzenie drużyny. Czy wizją gry jest "gramy młodymi"? Co z tego, że wrzucisz do składu sześciu 20latkow, jak nie dotrzesz do nich i nie pokażesz, jak powinni grać, czego od nich wymagasz. Wyniki są coraz gorsze, bo coraz gorszy jest plan na zespół. Jakimś dziwnym zrządzeniem losu, Barcelona jest jedyną drużyną, która nie oddała celnego strzału na bramkę przeciwnika w LM, A grają tam takie zespoły, jak Sheriff... tu nie trzeba wymagać zwycięstw, ale chociaż pewnego mentalu, którego nie widać od dobrych 3 lat.
0
@Janiama problem jest szerszy i tu się zgodzę. Od Valverde zaczęło się wykorzenianie piękna futbolu, który był naszą siłą. Zawodnicy techniczni, zastępowani rzemieślnikami, ustawianymi na skrzydle, Valverde broniły indywidualności, a nasza gra wyglądała najczęściej tragicznie. Ile było można pudrować tego trupa...
Ernesto zawodnikom tak zluzował, że później było zdziwienie i obraz jak Setien kazał im podczas treningu... trenować.
0
@Gaucho Ale jak można gadać teraz o rzemieślnikach mając w składzie takich piłkarzy jak Depay, Frenkie, Pedri, Dest, Cou. To jest niewykorzystany potencjał na całkiem fajny zespół, fajną grupę piłkarzy. Nawet taki Luuk De Jong... on jest wyrobnikiem i nie powinien trafić do Barcy, Ale jakoś w Sevilli ładował gole i to w finale LE. Nagle zapomniał jak się gra? Niektórzy zaczęli widzę powielać bzdury klepane przez Koemana, że przecież nie ma kim grać... gdyby był jasny plan na drużynę i każdy by wiedział czego chce od niego trener to gra byłaby o niebo lepsza. Ale jak mają być wyniki, jak nawet się nie próbuje dotrzeć do głów piłkarzy i nie tworzy się rywalizacji w zespole...
1
@Gaucho Znowu to powtarzasz. Skoro było tak źle z przygotowaniem to czemu zabiegali Liverpool albo nie odstawali od Atletico? Za Lucho grał Roberto na skrzydle, za Setiena grał Vidal. Gra za Lucho była tylko świetna? Z jakiego powodu chcieli go zwolnić w pierwszym sezonie? Bo pewnie gra była cudowna. Grał głównie na MSN na kontrataki, cudna co nie?
0
@BorzyKrzys teraz zaczyna wracać to do normy, pare klasowych wzmocnień do tego młodzi z La Masii, ogarnięty trener i możemy odbudowywać wielką Barcelonę.
0
@Bagsik88 nie zabiegali, zwyciężyły indywidualności. Lucho nie wiadomo jakim trenerem nie był, ale wiedział czego chce, jak chce grać i potrafił złapać zawodników za pysk.
3
@Gaucho To widać jak pamiętasz... nie chodzi o wynik, a intensywność.
Valverde też miał, tylko Wam się to nie podobało.