La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1264 Culés

7

Jutro La Liga ma ogłosić limity wynagrodzeń.

Limit wynagrodzeń Barcelony spadnie z 347M do... 97M. Real Madryt za to będzie mógł przeznaczyć na pensję... 7x więcej.

Jeśli te dane się potwierdzą to sytuacja klubu będzie tragiczna. Limit takiego Espanyolu będzie niższy zaledwie o jednego Coutinho.

W takiej sytuacji raczej mało prawdopodobne jest przedłużenie kontraktu przez Dembele a przyszłość Frenkiego de Jonga również może być pod sporym znakiem zapytania.


4

@cat_r37 no i te bajki o Pogbach czy Hallandach masakra

1

@cat_r37
Cytując klasyka "Na Katalońskim rejonie, nie jest kolorowo".

2

@cat_r37 Real jak widac ma spokojnie przestrzen na grube wzmocnienia

0

@cat_r37 Kiedy nie znasz sytuacji finansowej klubu i wierzysz Laporcie i w jego "przecieki" że interesujemy się różnymi topowymi piłkarzami a potem widzisz takie coś.

Pikaczu face :P

0

@mekston
Pewnie nawet 60% nie wykorzystają.

0

@Vebrol No mozliwe ze trafia do La Liga Ci gracze

0

@Vebrol no jeśli to się potwierdzi to tu będzie masowa wyprzedaż. Ter Stegen, Alba, Umtiti, Lenglet, Roberto, Frenkie, Coutinho, Dembele... A to wciąż by nie wystarczyło aby spełnić warunki. Zwłaszcza, że z tej ekipy jedynie za De Jonga można uzyskać sensowne pieniądze.

0

@cat_r37 rozumiem, że limit wynagrodzeń bierze się z dochodów klubu, jakim cudem prawie wszystkie zespoły będą miały większe limit niż w zeszłym roku? Podczas pandemii chyba wszystkim spadły zarobki

3

@cat_r37
Tak patrzę jeszcze na tą tabelę i przecież tam jest sezon 21/22 czyli obecny, więc coś tu się chyba nie zgadza?

0

@karci0 pamiętaj o umowie z CVC. Poza tym Real oszczędza od kilku lat, zarabia solidne pieniądze z wyprzedaży a Bilbao to skarbonka od dawna.

A my pomimo odejść Leo czy Griezmanna wciąż przekraczaliśmy limity La Liga.

No ale trzeba jeszcze zaczekać na oficjalne potwierdzenie, może wtedy będzie to wszystko wytłumaczone bo te liczby są po prostu przerażające i gdyby nie pochodziły z niezłego źródła to ciężko byłoby w to uwierzyć.

0

@Ronmes bardzo ciekawe spostrzeżenie. W sumie to ma obowiązywać już od stycznia z tego co widzę, może dlatego tak to zostało podane?

0

@cat_r37 Czyli nadal musimy się martwić o bankructwo. :(

2

@cat_r37
Na Twitterze ktoś pisze, że te wartości są ruchome i mogą się zmieniać w trakcie roku chyba w zależności od wszelkiego rodzaju przychodów i kosztów, przynajmniej tak mówi translator.

1

@Ronmes wydaje mi się że to spadło głównie przez odejście Leo jak odbiją się z innymi dochodami to możliwe że ta liczba się zmieni

0

@Ronmes pozostaje pytanie co trzeba by zrobić żeby to uratować. Bo różnica w wysokości 250M to ogromna przepaść.

I jak to wygląda mając na uwadze kończący się kontrakt z Rakutenem. Czy obecny limit zakłada brak sponsora a podpisanie nowej umowy coś zmieni?

Przy czym nawet jak uda się mocno poprawić sytuację to chyba wciąż nie na tyle by zatrzymać spadek limitu. Limitu który nawet teraz przekraczamy.

0

@cat_r37 za 2 czy tam 2,5 tygodnia jest zebranie socios może Laporta coś się wypowie na ten temat bo na pewno będą się pytać

0

@Emhyr "wszystko idzie dobrze", "kibice będą zadowoleni z kadry na przyszły sezon" :)

1

@cat_r37
Problem polega na tym, że nie wiadomo jak nam pójdzie w tym sezonie w LM, dopiero po jutrzejszym dniu będzie można zacząć wróżyć z fusów. Dodatkowo nowy kontakt z rakuten czy innym sponsorem, raczej nie będzie tak dobry jak ten dotychczasowy ze względu na brak Messiego.
Szczerze mówiąc to wątpię żeby te limity były aż tak restrykcyjne bo dla Nas czy Valencii jest to jednoznaczne z totalna wyprzedażą. Inna kwestia to fakt, że nie jest realne tak szybkie wyprzedanie piłkarzy.

0

@cat_r37 nie no może przedstawią liczby w końcu to zgromadzenie socios i mają prawo wiedzieć

0

@cat_r37 Niemożliwe aby limit tak spadł biorąc pod uwagę zejście z wynagrodzenia z tego lata i kilka transferów z klubu. Pytanie jeszcze na ile podziała to na kolejnego sponsora.

0

@cat_r37 739 to nie jest 7x więcej od 473 xd

0

@kubinho1032 ale jest 7x więcej niz 97, o czym właśnie była mowa w tekscie.

0

@DonAndrzejos ale problem w tym, że my mimo zejść z pensji wciąż mieliśmy przekraczać dotychczasowe limity. Dlatego trzeba czekać na więcej informacji.

« Powrót do wszystkich komentarzy