La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 736 Culés

1

Boli mnie sytuacja finansowa klubów w Hiszpanii. Jak do tego doszło, że Crystal Palace czy inne Southampton jest w stanie wydać więcej na transfery niż Real czy Barcelona. Nasze okienko teraz i tak wyjątkowo udane (choć było to ściągnięcie piłkarzy bez klubu), ale no sytuacja, gdzie Barcelona i Real muszą ciułać każdy grosz to dla mnie jest tragikomedia.

konto usunięte

5

@Oskar00 bo w Premier League spadkowicz do Championship dostaje więcej kasy niż zespoły z La Ligi z miejsc 4-6. Tam za prawa do transmisji i sponsoring płaci się tak duże pieniądze, ze ciężko to pojąć. Zreszta PL to najpopularniejsza liga świata. Z Hiszpanii masz Barce i Real od zawsze No i Atletico od kilku lat. Reszta to średniaki, albo slabiaki. W PL jest big 6 która marketingowo daje dużo pieniędzy lidze, a także inne słabsze zespoły. Poziomu między big6 a Barca, Realem, Atletico, czy Sevilla nie mówię bo to od zawsze było na korzyść klubów z Hiszpanii, ale marketingowo jednak PL wygrywa mimo ze nie maja Barcy i Realu

2

@Oskar00 Hiszpania to ogólnie biedny kraj. Ich przy życiu turystyka utrzymuje i ich gospodarkę.
A w Anglii gigantyczne pieniądze z praw telewizyjnych. Słaby Real i Barca powoduje że nie opłaca inwestować się w hiszpańską piłkę.

konto usunięte

6

@Criss18Barca akurat Barca i Real zawsze będą marketingowo wyżej od United, City, Chelsea, Liverpoolu, Arsenalu i Totkami. Tu mowa o dwóch największych klubach w historii, które maja setki milionów kibiców na całym świecie. El Clasico zawsze będzie nad bitwa o Anglię, derbami Manchesteru czy Londynu. El Clasico zawsze będzie bardziej elektryzowało piłkarski świat i na to ludzie nastawiają się jak na finał Ligi Mistrzow, a mecze pomiędzy big 6 to budzą głównie zainteresowanie w Anglii. Cała otoczka ligi hiszpańskiej po prostu przegrywa z cała otoczka premier League.
Hiszpania to nie jest super kraj i jakby Katalonia się odłączyła kiedyś to Hiszpania na tym straci dużo, a Katalonia by zyskała. Katalonia dałaby radę się utrzymać, a Hiszpania straciłaby wiele milionów jak nie miliardów rocznie

1

@DaPidejpi No a na dodatek jeszcze Chelsea, City, United czy LFC mają bogatych właścicieli, nawet Arsenal takiego ma i Tottenham. Florek chyba miał z tą Super Ligą racje żeby hajsu coś nabić bo w Hiszpanii będą miały ciężko kluby z hajsem, zwłaszcza w obecnych czasach a La Liga coraz mniej też atrakcyjna do oglądania bo więcej w niej minimalizmu i autobusów niż techniki.

konto usunięte

2

@Coutinho007 i najlepsze jest to ze mając tyle pieniędzy jako liga i pojedyncze zespoły nigdy nie zdominowali europejskich pucharów. No może z 40 lat temu im się udało na kilka lat. Łącznie wszystkie zespoły z PL maja tylko jedna LM więcej niż Real wiec xD Liga Europy? Kolejna dominacja hiszpańskich zespołów.

0

@DaPidejpi Racja ale teraz dzięki takim bogackim właścicielom, kasy z praw TV itd takie Chelsea, MU, City i LFC pewnie będą miały przewage...

konto usunięte

1

@Coutinho007 dlatego oby szybko Barca i Real się odbili (szczególnie Barca) i znow będzie lanie premier league (akurat Chelsea może mniejsze lanie dostawać :D). Z Barca i Realem jest tak ze jeden zespół popycha drugi. Mocniejszy RM=mocniejsza FCB.

1

@DaPidejpi Powinniśmy postawić obecnie na szkółkę też a w przyszłości na bank to zaprocentuje, nie rozumiem jakim cudem kupiliśmy za tyle mln zawodników przez tyle lat i 3/4 z nich to flopy były...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?