2:2

• Fiodor Smolow 50'
  • Iago Aspas 88'
  • 20', 67' Luis Suárez

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: ViscaBarca123

90

• 6
  • 6

Tym razem Niemcowi nie udało się zachować kolejnego czystego konta. W 24. minucie zanotował dwie ważne interwencje, a w 39. minucie wyszedł z bramki i wybił piłkę. Czujność zachował także w 62. minucie, a do tego dochodzą dwie świetne parady z 80. i 95. minuty. Na plus również dobry przerzut do Semedo z 66. minuty i  do Puiga z 74. minuty. Warto też wspomnieć o znakomitej długiej piłce do Leo z 51. minuty, która mogła skończyć się asystą. Na minus spory błąd przy wyprowadzeniu futbolówki z 22. minuty.

0 0 0 0 0 5
40 85% 0 12 0 6

90

• 6
  • 5

Przyzwoite zawody w wykonaniu Nelsona. Rozpoczął mecz od akcji na skrzydle i wywalczonego rzutu wolnego blisko pola karnego w 5. minucie. Na plus niezłe prostopadłe podanie do Messiego z 7. minuty, przechwyt z 37. minuty i odbiór blisko pola karnego w 67. minucie, dzięki czemu Portugalczyk miał udział przy drugiej bramce Barcelony. Na minus strata z 65. minuty, niedokładne dośrodkowanie z 48. minuty i bardzo słaby strzał z 49. minuty.

1 0 1 0 1 12
60 85% 0 1 0 2

90

• 6
  • 5

Kolejne niezłe zawody Gerarda. Już w 6. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak piłka po jego strzale głową zatrzymała się na poprzeczce. Na plus przecięte podanie z 27. minuty, wygrany pojedynek główkowy z 34. minuty, zablokowany strzał z 71. minuty czy też wybicie z 80. minuty. Przy pierwszej bramce Celty nie mógł zbyt wiele zrobić.

1 0 0 0 0 6
79 94% 1 3 1 7

Samuel Umtiti

90

• 3
  • 3

Sytuacja z 50. minuty prawdopodobnie przybliża go do odejścia z Barcelony. Przy bramce Celty powolny, poza swoją pozycją i wracający za akcją truchtem. Na plus kilka udanych interwencji w obronie – przechwyt w 18. minucie, wybicie w 24. minucie, przecięte podanie w 64. minucie, przejęte i wybite dośrodkowanie z 71. minuty. Warto wspomnieć także o dobrym przerzucie do Ansu z 63. minuty. Na minus dochodzą dwa złe wybicia z 47. minuty. Ciężko było patrzeć na jego ociężałość i niektóre powroty do defensywy.

0 0 0 0 2 8
69 88% 0 2 2 5

81

• 5
  • 4

Co najwyżej solidne spotkanie w wykonaniu Hiszpana. Kilka niezłych dwójkowych akcji z Messim i Ansu, a warto wyróżnić także ważną interwencję w polu karnym w 22. minucie i przecięte podanie z 80. minuty. Na minus słabe dogranie w pole karne z 4. minuty i niezbyt dobre wybicie w 65. minucie.

0 0 0 0 1 13
69 87% 1 4 1 3

90

• 7
  • 5

Świetne zawody w wykonaniu Chorwata, który po przerwie spowodowanej koronawirusem prezentuje bardzo dobrą formę. Ivan rozpoczął sobotnie spotkanie od nieudanego przerzutu w 2. minucie, jednak swój błąd szybko naprawił i kilka sekund później odebrał piłkę. W 36. minucie dobrze dogrywał w pole karne. W 55. minucie zanotował kolejny odbiór, a w 87. minucie przeciął podanie. Na plus także przechwyty z 62., 82. i 91. minuty. Ocenę dodatkowo podwyższają celne przerzuty z 65. i 91. minuty.

1 0 0 0 3 13
86 91% 4 5 0 7

Arturo Vidal

90

• 4
  • 4

Na pewno warto wspomnieć o wywalczonym rzucie wolnym blisko pola karnego w 19. minucie, a także o odbiorze z 63. minuty, przejęciu z 65. minuty i wybitym dośrodkowaniu głową w 72. minucie. Jednak zdarzyły mu się też straty, na minus dochodzi podanie na aut w 59. minucie i słaby strzał w 33. minucie. Oprócz tego nie wniósł do gry zbyt dużo. Może nadszedł czas, by usiąść na ławce w kolejnym spotkaniu?

1 0 1 0 1 3
43 95% 2 1 1 3

Riqui Puig

86

• 6
  • 6

Kolejne solidne zawody w wykonaniu młodego pomocnika Barcelony. Riqui rozpoczął pojedynek z Celtą od niecelnego strzału w 10. minucie, jednak minutę później zanotował przechwyt. W 24.  minucie zachował spokój przy wyprowadzeniu piłki, a w 54. minucie przejął kolejny raz piłkę. Ocenę podwyższają dwa dobre przerzuty – w 16. minucie do Jordiego Alby, a w 66. minucie do Ansu Fatiego. Aktywny, cały czas szukający gry i do tego najczęściej faulowany zawodnik na murawie. Pracuje na kolejny mecz w podstawowym składzie.

2 0 2 0 4 5
66 92% 0 3 1 0

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 8
  • 6

Dwie asysty, cztery udane dryblingi, pięć kluczowych podań, a wciąż można odnieść wrażenie, że nie oglądamy najlepszej wersji Argentyńczyka. Pierwsze kończące podanie Leo mógł już zanotować w 6. minucie po dobrym dograniu w pole karne. Kolejne groźne dośrodkowanie posłał z rzutu rożnego w 10. minucie, a cztery minuty później zagrał świetną prostopadłą piłkę do Nelsona Semedo. W 16. minucie dobre górne podanie do Portugalczyka, natomiast w 29. minucie rozrzucił grę długim zagraniem do Alby, a w 40. minucie odebrał piłkę i uderzył na bramkę. W 52. minucie ruszył z kolejną akcją, jednak jego strzał okazał się niecelny. W 75. minucie warto odnotować bardzo dobrą indywidualną akcję i wywalczony rzut wolny blisko pola karnego. Minus za nieudane dogranie do Alby z 18. minuty i straty z 26., 40. oraz 54. minuty.

7 0 4 0 2 14
61 85% 5 3 0 3

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

81

• 7
  • 7

Kluczowy w tym meczu, zrobił to, co niego należało. Jednak oprócz dwóch bramek nie pokazał zbyt wiele. Warto dać plusa za podanie do Ansu z 2. minuty czy też odbiór w 69. minucie i próbę wypuszczenia Braithwaite'a na wolne pole. W 12. minucie próbował samodzielnej akcji, jednak jego próba zakończyła się stratą futbolówki.

3 2 0 0 2 6
28 82% 2 0 0 0

Anssumane Fati

69

• 4
  • 5

To niestety nie były dobre zawody siedemnastolatka. Już w 2. minucie wszedł w pole karne, jednak nie oddał strzału na bramkę i liczył na to, że sędzia wskaże na jedenastkę. W 8. minucie zanotował nieudany przerzut, co zepsuło akcję Barcelony. W 36. minucie zmarnował dogodną okazję na wpakowanie piłki do siatki. W 45. minucie pokazał się do gry i wszedł w pole karne, jednak jego dogranie nie trafiło do celu. W 66. minucie ładnie opanował piłkę i ruszył z akcją, lecz chwilę później został zatrzymany.  Na plus dwukrotne przerwanie akcji Celty w 33. i 46. minucie. Słusznie zmieniony.

• 5

Na minus strata z 82. minuty. Wyróżnić natomiast trzeba bardzo dobrą indywidualną akcję z 90. minuty, po której wywalczył rzut wolny blisko pola karnego.

0 0 1 0 1 3
5 60% 0 1 1 0

Rakitić z 7? To jakiś żart i to kiepski.

Ivan zagral dobry mecz, zaczyna przypominac zawodnika sprzed dwoch lat ale pierwsza stracona bramka jest na jego koncie - to jego strata przed polem karnym zainicjowała akcje Celty. To musi byc uwzglednione w ocenie.

Ocena Alby i Rakiticia to jakiś żart i naplucie wszystkim, którzy oglądali mecz w twarz.
Alba jakieś niezrozumiałe decyzje podejmowane w panice...
Rakitic oprócz paru dobrych odbiorów jak zwykle ociężały i bez żadnej kreatywności, poza tym po jego głupim podaniu straciliśmy bramkę.
Ale 7 jest .
Śmiechu warte, naprawdę

Leo nie powinien był dostać 8 a 7. Messi miał kilka na prawdę dogodnych okazji którymi mógł wygrać mecz. Nie można tego oczekiwać od wielu piłkarzy ale Leo przyzwyczaił nas do swojej wybitnej precyzji dlatego należy go surowiej ocenić w tym aspekcie. Gol na 2:2 powinien iść na konto Ter Stegen który źle ustawił mur - nota w dół.

Jedyną przyszłość która może to uratowac:
Lenglet, fati, puig i jong. Nic tylko układać piłkarzy na przyszłość do ich profilu

Rakitic z wysoką oceną. Przecież po jego złym podaniu padła bramka. Przecież junior wie że taki się nie podaje. Semedo zapierdziela przód i tył i ma ocenę 6/5. Kto to w ogóle ocenia. Niech weźmie się ktoś za wystawianie tych kto naprawdę ma pojęcia o grze albo ktoś kto grał w piłkę

Rakitic zaliczyl strate po ktorej poszla kontra i gol 1-1... takie detale nie sa uwzgledniane w ocenach.

tracisz 2 bramki w tym bezpośrednią z rzutu wolnego, gdzie źle ustawiasz mur i dostajesz notę 6, ciekawa nota dla bramkarza.

Arthur odszedł, Umtiti gra kaszane, w napadzie mamy 34 latków, w obronie to samo, Pique też ma swoje lata. W pomocy Rakitić, Vidal, Busquets również po 30. Poza tym kilka osób, które ewidentnie albo nie mogą się wkomponować w zespół, albo po prostu są za słabe na FCB, albo najlepsze lata już za nimi... Ja się pytam, kim będziemy grali za 2 sezony?

Marcowi powinna przypadac 2ga bramka, przeciez to on ustawial mur. Fakt, Griez nie skoczyl prosto ale zostawili za duzo miejsca z boku Grieza. I uderzajacy to widzial. A kto ustawia mur? Marc TerStegen.
Pique - niezle zawody, ale 2ga brama jest tez w duzej czesci jego. W samej koncowce meczu idzie po wslizgi przed polem karnym wiedzac ze przeciwnik bedzie chcial wyciagnac faul? Po 15latach dalej tego nie wie?

Akurat na konto Marca trzeba jeszcze dopisać złe ustawienie muru przy rzucie wolnym

Rakiticiowi bym dał ocenę nie wyższą niż 5, ze względu na dramatyczne wyprowadzanie piłki i notoryczne podania (całego zespołu, nie tylko jego (13 strat - CDM) do przeciwników) takiego czegoś w FCB chyba jeszcze nie widziałem, natomiast defensywny pomocnik w Barçy, tak jak Busquets jest głównym odpowiedzialnym za wyprowadzanie piłki, tym bardziej, że Messi w rozegraniu grał dobrze w tym meczu.

Redakcja powinna się skupić bardziej na rzetelnych ocenach. Zignorowanie bardzo poważnego błędu Rakitica to jednak znaczące uchybienie. Reszta ocen też jakby po łebkach, często z pominięciem kluczowych zagrań danego zawodnika.

Ocena użytkowników dla Rakiticia to jakiś skandal. Chłop ostatnio złapał świetną formę i w spotkaniu z Celtą zagrał bardzo dobrze, jedyny minus należy się za podanie do Puiga przy bramce Celty, ale i tak nie była to bezpośrednia przyczyna utraty bramki - ode mnie 6,5.

Messi 8? Jakby był tak dobry to powinien sam wygrać mecz. Ocena 6 od użytkowników to aż świat. Albo zacznie nam sam wygrywać mecze albo ława i niech grają ci którym się chce.

Proponuje ze szczerego serca na posadę SARABIE.... Widać gościu w czasie meczu żyje meczem na tej ławce może wkoncu ustawi do szeregu święte krowy parę meczy na ławce dobrze by zrobiło i kilka ostrych słów i reakcji. Suarez Messi wielka klasa ciężko bez nich grać ale naprawdę ich zachowanie i ustawianie planu gry pod nich dramat... Widać gołym okiem... Messi ile km robi na mecz i niech nikt nie zakrywa się wiekiem piłka się zmienia taki messi powinien grać minimu jeszcze 3 sezony na najwyzszym poziomie porównanie ile robi km C.Ronaldo a o ile starszy...

Skład
Ter Stege
Semedo ( zmiana Emerson ) Pique ( zmiana Lenglet ) Araujo Alba ( Fripo )
De Jong ( zmiana Vidal ) Pjanic ( zmiana Puig )
Griezman ( Zmiana Trincao ) Messi Braithwaite ( zmiana Fati )
Suarez

Zmiany zależne od stanu gry - nikogo bym w okienku letnim i ziomowym nie kupował dusił bym hajs na nastepny sezon 2021-2022 i kupił napastnika (Lautaro jesli gosc sie sprawdzi kolejny sezon w interze, Pomocnik - Pogba bedzie miał 28 lat pogra jeszcze dobre 5 sezonów a naprawde brakuje nam takiego zawodnika połowa powie De bruyne ale jest starszy o 2 lata ( licze ze pogba wziałby odpowiedzialnośc za srodek gry pomalu za messiego, no i Jadon Sancho. Sprzedac Coutinho-suareza-rakiticia-vidala-rafinha-neto nowy styl nowy skład

Dziwne, że Rakitic nie dostał 10 za napędzanie akcji Celty. Umtitii to 1 i nie ma z czym dyskutować gość jest chodziarzem eks – piłkarz. Braithwaite co ma pokazać? Pokazuje, że to miernoto i Legates to jego sufit.

a to po fantastycznym podaniu Rakiticia Celta strzeliła na 1-1 ? i to są świetne zawody to albo oceniający był pijany albo oglądaliśmy 2 różne mecze

Messi zawodnik meczu XD ostatnio nie ma kompletnie formy

Messi 5 podań kluczowych dwie asysty ocena 6 przecież to jest poniżej krytyki. Rakitic 4 kluczowe i 7 interwencji ocena 5. Znacie się na piłce, nie ma co.
Standardowo umniejszanie graczom na których jest nagonka.
Messi odejdzie to zobaczycie ile znaczy dla nas piłkarz mający ocenę 6.

Cieszy Puig, cieszy, że Suarez miał chwilę z najlepszych lat, szkoda formy Messiego, dalej nieskuteczny. Musimy utrzymać formę Suareza i jeszcze Messi jakby wskoczył na swój poziom to jesteśmy w stanie uratować Mistrzostwo. Walczcie do końca mimo wszystkich przeciwności.
Rakitić dwie oceny w dół, po jego nieprzemyślanym podaniu straciliśmy gola na 1:1