Następny mecz:  Benfica  -  Barcelona     ·  środa, 29 września 21:00  ·  2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. E Polsat Sport Premium 3   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 6.0

Tym razem Niemcowi nie udało się zachować kolejnego czystego konta. W 24. minucie zanotował dwie ważne interwencje, a w 39. minucie wyszedł z bramki i wybił piłkę. Czujność zachował także w 62. minucie, a do tego dochodzą dwie świetne parady z 80. i 95. minuty. Na plus również dobry przerzut do Semedo z 66. minuty i  do Puiga z 74. minuty. Warto też wspomnieć o znakomitej długiej piłce do Leo z 51. minuty, która mogła skończyć się asystą. Na minus spory błąd przy wyprowadzeniu futbolówki z 22. minuty.

0 0 40 85% 0 0 12 5 6 0 0 0

Użytkowników 5 Liczba głosów: 132

Przyzwoite zawody w wykonaniu Nelsona. Rozpoczął mecz od akcji na skrzydle i wywalczonego rzutu wolnego blisko pola karnego w 5. minucie. Na plus niezłe prostopadłe podanie do Messiego z 7. minuty, przechwyt z 37. minuty i odbiór blisko pola karnego w 67. minucie, dzięki czemu Portugalczyk miał udział przy drugiej bramce Barcelony. Na minus strata z 65. minuty, niedokładne dośrodkowanie z 48. minuty i bardzo słaby strzał z 49. minuty.

1 0 60 85% 0 1 1 12 2 0 1 0

Kolejne niezłe zawody Gerarda. Już w 6. minucie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak piłka po jego strzale głową zatrzymała się na poprzeczce. Na plus przecięte podanie z 27. minuty, wygrany pojedynek główkowy z 34. minuty, zablokowany strzał z 71. minuty czy też wybicie z 80. minuty. Przy pierwszej bramce Celty nie mógł zbyt wiele zrobić.

1 0 79 94% 1 0 3 6 7 1 0 0

Samuel Umtiti

Użytkowników 2.5 Liczba głosów: 132
Redakcji 3.0

Sytuacja z 50. minuty prawdopodobnie przybliża go do odejścia z Barcelony. Przy bramce Celty powolny, poza swoją pozycją i wracający za akcją truchtem. Na plus kilka udanych interwencji w obronie – przechwyt w 18. minucie, wybicie w 24. minucie, przecięte podanie w 64. minucie, przejęte i wybite dośrodkowanie z 71. minuty. Warto wspomnieć także o dobrym przerzucie do Ansu z 63. minuty. Na minus dochodzą dwa złe wybicia z 47. minuty. Ciężko było patrzeć na jego ociężałość i niektóre powroty do defensywy.

0 0 69 88% 0 0 2 8 5 2 2 0

Użytkowników 4 Liczba głosów: 132
Redakcji 5.0

Co najwyżej solidne spotkanie w wykonaniu Hiszpana. Kilka niezłych dwójkowych akcji z Messim i Ansu, a warto wyróżnić także ważną interwencję w polu karnym w 22. minucie i przecięte podanie z 80. minuty. Na minus słabe dogranie w pole karne z 4. minuty i niezbyt dobre wybicie w 65. minucie.

0 0 69 87% 1 0 4 13 3 1 1 0

Redakcji 7.0

Świetne zawody w wykonaniu Chorwata, który po przerwie spowodowanej koronawirusem prezentuje bardzo dobrą formę. Ivan rozpoczął sobotnie spotkanie od nieudanego przerzutu w 2. minucie, jednak swój błąd szybko naprawił i kilka sekund później odebrał piłkę. W 36. minucie dobrze dogrywał w pole karne. W 55. minucie zanotował kolejny odbiór, a w 87. minucie przeciął podanie. Na plus także przechwyty z 62., 82. i 91. minuty. Ocenę dodatkowo podwyższają celne przerzuty z 65. i 91. minuty.

1 0 86 91% 4 0 5 13 7 0 3 0

Arturo Vidal

Redakcji 4.0

Na pewno warto wspomnieć o wywalczonym rzucie wolnym blisko pola karnego w 19. minucie, a także o odbiorze z 63. minuty, przejęciu z 65. minuty i wybitym dośrodkowaniu głową w 72. minucie. Jednak zdarzyły mu się też straty, na minus dochodzi podanie na aut w 59. minucie i słaby strzał w 33. minucie. Oprócz tego nie wniósł do gry zbyt dużo. Może nadszedł czas, by usiąść na ławce w kolejnym spotkaniu?

1 0 43 95% 2 1 1 3 3 1 1 0

Riqui Puig

Użytkowników 6 Liczba głosów: 132

Kolejne solidne zawody w wykonaniu młodego pomocnika Barcelony. Riqui rozpoczął pojedynek z Celtą od niecelnego strzału w 10. minucie, jednak minutę później zanotował przechwyt. W 24.  minucie zachował spokój przy wyprowadzeniu piłki, a w 54. minucie przejął kolejny raz piłkę. Ocenę podwyższają dwa dobre przerzuty – w 16. minucie do Jordiego Alby, a w 66. minucie do Ansu Fatiego. Aktywny, cały czas szukający gry i do tego najczęściej faulowany zawodnik na murawie. Pracuje na kolejny mecz w podstawowym składzie.

2 0 66 92% 0 2 3 5 0 1 4 0
Riqui Puig

Redakcji 8.0

Dwie asysty, cztery udane dryblingi, pięć kluczowych podań, a wciąż można odnieść wrażenie, że nie oglądamy najlepszej wersji Argentyńczyka. Pierwsze kończące podanie Leo mógł już zanotować w 6. minucie po dobrym dograniu w pole karne. Kolejne groźne dośrodkowanie posłał z rzutu rożnego w 10. minucie, a cztery minuty później zagrał świetną prostopadłą piłkę do Nelsona Semedo. W 16. minucie dobre górne podanie do Portugalczyka, natomiast w 29. minucie rozrzucił grę długim zagraniem do Alby, a w 40. minucie odebrał piłkę i uderzył na bramkę. W 52. minucie ruszył z kolejną akcją, jednak jego strzał okazał się niecelny. W 75. minucie warto odnotować bardzo dobrą indywidualną akcję i wywalczony rzut wolny blisko pola karnego. Minus za nieudane dogranie do Alby z 18. minuty i straty z 26., 40. oraz 54. minuty.

7 0 61 85% 5 4 3 14 3 0 2 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 132

Kluczowy w tym meczu, zrobił to, co niego należało. Jednak oprócz dwóch bramek nie pokazał zbyt wiele. Warto dać plusa za podanie do Ansu z 2. minuty czy też odbiór w 69. minucie i próbę wypuszczenia Braithwaite'a na wolne pole. W 12. minucie próbował samodzielnej akcji, jednak jego próba zakończyła się stratą futbolówki.

3 2 28 82% 2 0 0 6 0 0 2 0

Anssumane Fati

To niestety nie były dobre zawody siedemnastolatka. Już w 2. minucie wszedł w pole karne, jednak nie oddał strzału na bramkę i liczył na to, że sędzia wskaże na jedenastkę. W 8. minucie zanotował nieudany przerzut, co zepsuło akcję Barcelony. W 36. minucie zmarnował dogodną okazję na wpakowanie piłki do siatki. W 45. minucie pokazał się do gry i wszedł w pole karne, jednak jego dogranie nie trafiło do celu. W 66. minucie ładnie opanował piłkę i ruszył z akcją, lecz chwilę później został zatrzymany.  Na plus dwukrotne przerwanie akcji Celty w 33. i 46. minucie. Słusznie zmieniony.