GTF

• Antoine Griezmann 34'
  • Sergi Roberto 39'
  • 66' Angel Rodriguez

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Publikujący: ściah

Pomocniczy: Gaspar

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 7
  • 6

Przy golu bez najmniejszych szans. Poza tym dwukrotnie ratował zespół przed pewną stratą bramki. Najpierw w pierwszej połowie obronił uderzenie głową po rzucie rożnym Getafe, a po przerwie instynktownie odbił strzał rękawicą i poprawił wybiciem. W grze nogami przyzwoicie.

0 0 0 0 0 13
69 80% 0 9 0 2

90

• 6
  • 6

Brawo za gola. Pokazał dobre wejście w pole karne i pewnie wykorzystał dogranie Firpo. W defensywie nie był najpewniejszą postacią. Kilkukrotnie rywale poradzili sobie z nim na prawej flance. Finalnie jednak nie można mu zbyt wiele zarzucić.

1 1 0 0 3 6
47 87% 2 1 0 5

90

• 5
  • 5

Zawalił przy golu Angela, kryjąc na radar. Poza tym zaprezentował się raczej solidnie. Kilka pewnych interwencji i ogólnie niezłe dyrygowanie blokiem obronnym. Rywale oddali tylko dwa celne strzały na bramkę.

0 0 1 0 0 14
88 84% 0 3 1 4

Samuel Umtiti

90

• 6
  • 6

Przy anulowanym golu Nyoma był ewidentnie faulowany. Co go wyróżniało w tym meczu, to dobre czytanie gry, dzięki czemu zanotował pięć przechwytów. To od niego zaczęła się jedna z akcji bramkowych.

0 0 0 0 4 8
81 90% 0 2 3 8

22

• -
  • 5

Zszedł z murawy już po dwudziestu minutach. To za mało na jakąkolwiek ocenę.

0 0 0 0 0 2
13 85% 0 0 0 0

Frenkie de Jong

90

• 3
  • 5

Totalnie nijaki. Był jedynie statystą w środku pola, nie biorąc udziału ani w akcjach ofensywnych, ani defensywnych. Najwięcej zanotował niewymuszonych strat. Zero odbiorów, zero dobrych akcji z przodu. Bardzo słaby występ.

0 0 0 0 1 6
52 90% 0 0 2 0

90

• 3
  • 4

Centralna postać tego meczu. Piłka przechodziła przez niego aż 137 razy. Niestety Katalończyk nie podołał tak odpowiedzialnemu zadaniu. Zanotował mnóstwo strat, co dla piłkarza na jego pozycji jest nie do zaakceptowania. Jedyny duży pozytyw to dogranie do Messiego z początku meczu.

0 0 2 0 3 16
122 87% 1 3 1 6

Arthur Melo

75

• 5
  • 5

Przeciętny mecz. Dużo przytrzymywania piłki, kółeczek, ale konkretów niewiele. Na pewno duży plus za precyzję podań i odpowiedzialność w zagraniach. W przeciwieństwie do Busquetsa i De Jonga nie notował głupich strat. Wciąż jednak brakuje mu błysku i zdecydowania.

0 0 1 0 5 4
66 95% 0 1 0 0

90

• 6
  • 6

Zanotował świetną asystę przy golu Griezmanna, a potem jeszcze przynajmniej raz dał Francuzowi dobrą okazję, którą ten zmarnował. Poza tym to nie był najlepszy mecz Leo, choć znów okazał się on jednym z najlepszych w zespole. Ostatnimi czasy ma dość kiepsko ustawiony celownik, o czym może świadczyć zmarnowanie okazji z początku meczu oraz pudło w klasycznej pozycji przy zejściu do środka pola.

• 6

Występ w stylu Eto'o. Dużo pracy na boisku, wykorzystanie okazji w kluczowym momencie, kiedy drużyna odczuwała nerwowość na boisku, a po przerwie dwie koncertowo zmarnowane "setki". Mimo wszystko postawa Francuza może cieszyć. Z każdym kolejnym występem coraz lepiej wygląda jego praca w kreacji.

3 1 2 1 3 4
28 89% 1 1 0 0

Anssumane Fati

85

• 4
  • 5

Straty i niedokładności to najbardziej wyraziste aspekty gry Ansu. Nawet przy golu Roberto nie przepuścił celowo piłki, tylko minął się z nią. Na dłuższą metę wygląda, jakby gra w pierwszej drużynie go przerastała.

2 1 2 0 2 8
31 77% 1 0 3 3

Junior Firpo

68

• 6
  • 6

Udany występ, co bardzo cieszy w kontekście kontuzji Alby. Przy pierwszym golu napędził akcję podaniem do Messiego, zaś przy drugim zaliczył już praktycznie bezpośrednią asystę, choć tutaj portale statystyczne jej nie zaliczają przez delikatne muśnięcie piłki Ansu. W defensywie bez większych zarzutów.

0 0 1 0 1 5
40 95% 1 2 2 4

15

• -
  • 4

Tym razem kwadrans to za mało do wystawienia oceny.

5 80% 0 2 0 0

Widzę, żeście ludziska Griezmanna bohaterem ostatniego spektaklu uczynili...

Przyznam, że mnie to nawet do głowy nie przyszło. Już naprawdę wypadało strzelić z tej sytuacji, bo Messi dostałby chyba w końcu zawału, gdyby kolejny raz jego super piła poszła na zmarnowanie.

Udało się jeszcze Francuzowi trochę w tym meczu napsuć, lecz gra generalnie była toczona na połowie Barcy i osobiście tam poszukiwałbym zawodnika meczu. Łatwo bowiem o utratę koncentracji, gdy "tiki-taka" ma miejsce przed własnym polem karnym.

Jak już możemy zauważyć, to właśnie w ten sposób będzie realizować się wizja Quique o rekordowym posiadaniu piłki. Polecam przyzwyczaić się do wyboru zawodnika meczu spośród obrońców i bramkarza. To oni przy fatalnej pomocy (układanej przecież przez tego trenera) będą stale pod presją i okazji do błędu będą mieli mnóstwo.

Ponadto, w tym meczu to obrońcy rozgrywali, podawali i strzelali. Dlatego sam, zastanawiając się nad "zawodnikiem meczu", brałem pod uwagę wyłącznie Roberto i Umtitiego. Ostatecznie wyróżniłem Samuela, bo bardzo pozytywnie mnie w tym meczu zaskoczył. Element zaskoczenia zaważył, gdyż generalnie spodziewam się po nim fury klopsów w najbliższym czasie :) W innym wypadku wybrałbym Sergiego Roberto.

Bramka, cały czas pod grą, praktycznie bez większych błędów, kilka dobrych ofensywnych zagrań. Mógł uczynić jeszcze więcej, bo parę razy aż się prosiło, żeby rozrzucić grę do niego.

Poza tym widać kontynuację regresu Valverde. Za Setiena nie będzie problemem fakt, że to nominalni rezerwowi stanowią o pierwszym składzie Barcy, jak miało to miejsce za Erneste. Teraz nadszedł czas, aby rezerwowi stali się bohaterami Barcelony, zgarniając maksymalne noty za występ na poziomie 6-7 punktów. Tylko ten Messi ciągle przeszkadza :)

Podsumowując, to co robił Valverde odbierałem jako autobus. To co robi Setien jest natomiast bez sensu. Ja naprawdę nie widzę tu nic pozytywnego. Gra identycznym składem jak Valverde, czyli złym i na wskroś defensywnym. W dodatku wprowadza coś, czego piłkarski świat jeszcze nie widział. Wprowadza "tiki-takę" w bramkarskiej "piątce". Niedługo ter Stegen zacznie robić kółeczka a la Xavi we własnym polu karnym.
Będzie 99% posiadania i manita w plecy, gdy tylko jakaś wybiegana drużyna kilka razy skutecznie dociśnie.

Zalecam dystans, bo wkrótce może być naprawdę wesoło...

Ansu Fati "na dłuższą metę wygląda jakby gra w pierwszej drużynie go przerastała"
Napisałbym xD ale to nie pasuje do forum po prostu
17 lat ma facet
17
Co to w ogóle jest za pomysł, że mógłby byc gotowy grac w pierwszej drużynie caly czas? Ma wielki talent, świetnie pokazuje sie do piłki, dobrze sie ustawia
Ale no ja przepraszam, czego sie wymaga od niego? Fizycznie oczywiscie jeszcze nie moze sie rownac ze starszymi, forma to sie moze ustabilizuje u niego za 5 lat, a teraz to on sie dopiero ogrywa. Nic nie musi, tylko może, ma wielką szanse bo brakuje nam graczy, ale nie musi niczego specjalnego pokazywac.

Meczu nie oglądałem, jakies tylko ostatnie 15minut i tez niezbyt uwaznie, ale po ocenach jak i po tych kilku fragmentach jakie widzialem, to tylko chyba formacja bramkarska jest w dobrej dyspozycji i to od miesięcy, natomiast w kazdej innej formacji jest chaos i brak regularnosci. Najbardziej martwią pomocnicy. Przed sezonem mówiło sie o kłopotach bogactwa w tej formacji a na dzień dzisiejszy nie ma tu piłkarza trzymajacego poziom przez dłużej niz jeden mecz, to bardzo martwi, bo to ta formacja przez lata byla głownym powodem zdobywania trofeów. Sergio kolejny raz udowadnia ze, obok zastępstw dla Pique, Suareza ale i dla Leo czy Alby, trzeba poszukać kolejnego piłkarza, zaległości są OGROMNE!!! Przed sezonem myślałem ze to de Jong bedzie mianowany na te pozycje, mysle ze grajac na srodku tej formacji uzyska wiecej miejsca i swobody działania jak i weźmie wieksza odpowiedzialnosc na swe barki, ale poki co trenerzy męczą go graniem bliżej linii i to sie niestety nie sprawdza, obok swietnych meczow i zagran, widzimy wiele niedokladnosci i brak pewnosci siebie. Arthur tez nie daje tyle ile powinien poza tym jest słaby fizycznie. Sytuacje mógłby ratować Vidal ale nikt mu nie chce na dłuższą mete zaufać. Uważam też wciąż ze z lepszą formą i regularnością mógłby grać Ivan, ale on tez potrzebuje zaufania i pierwszego składu co mecz. Pozbyli sie Aleñi, Puig jest za młody ale powinien tez dostawać szanse, nie mniej jednak jest formacja decydująca, brak polotu zgrania i dokladnosci. Kolejna formacja w całości bez formy to oczywiscie obrona, bramka jak i niezły mecz Roberto na prawej obronie, mam nadzieje zamyka wreszcie przesuwanie tego piłkarza na inne pozycje, jak bedzie grał tam regularnie, bedzie dawał regularnie jakość. Mam nadzieje że po dobrym występie również Firpo nabierze odwagi bo pokazał ze potrafi, naprawde dobrze pracował. Srodek obrony uwazam ze jest cały do wymiany, niby solidni ale nigdy perfekcyjni, czas Pique juz chyba minął, Umtiti od czasu do czasu sie przełamuje ale to za mało, Lenglet gra najrówniej ale też do skały mu daleko. Tobido z wypozyczenia i pierwszy skład plus transfer kogoś naprawde dobrego. No i pierwsza linia, Messi ostatnio wbrew krytykom mi sie podoba rzadziej drybluje wiecej widzi i asystuje tego od niego oczekuje, w obronie nigdy sie nie zaangazuje na to nie licze, ale moze wykorzystywac swoj talent w inny sposob, tym bardziej ze kondycyjnie jest coraz gorzej. Ansu w tych fragmentach ktore widzialem mi sie podobal, cieszy wspolpraca z Firpo mam nadzieje ze obsadza lewa strone w sposob pomysłowy szybki i kombinacyjny, lepiej pokazał sie Antek szkoda zmarnowanych szans ale takiego chciałbym go widziec, tu oczywiscie trzeba kupic klasyczna 9 ja bym sie zapytał o Zapate z Atalanty, bardzo fizyczny zawodnik z instynktem mordercy, ostatnio mial kontuzje ale malo slychac by sie nim ktos interesowal cena tez moglaby byc nie najwyzsza, a Lautaro? Coz nie zagwarantuje nam 20 bramek w sezonie, na pewno walke i gre na rzecz zespołu ale nie bramki. Przydałby sie dobry drybler na skrzydło William, Douglas costa? Sane?

Za ten futbolowy kryminał jaki od dłuższego czasu odstawia ten piłkarz powinniście pisać Ivan R.

napisze znowu to samo , przypuśćmy chociaż wiadomo , że to się nie stalo zawodnik Getafe w 90 min posłał bombe w okno z 30 metrów i nagle wszystkie mankamenty ujrzałyby światło dziennei oceny wszystkim trzy w dół a tak wynik się zgadza to i po co na siłe szukać problemów.Fajnie że wygraliśmy ale to co prezentował Busquets , Pique i Griezmann mimo zdobytej bramki woła o pomste do ligi okręgowej bo chyba widzieliście jak gra drugoligowiec Mirandes ? zaniżona ocena dla Frankiego to też śmiechowa sprawa

Jak zwykle oceny wzięte z .... nie wiem czy któraś oceną jest trafiona. Fati 4/5? Kto to ocenia? Dostał takie oceny bo ma 17 lat i trzeba przymknąć lekko oko? Itd

Griezmann powinien dostać z 3 najwyżej to jest parodia. Bo strzelił bramkę to jest nagle zajebisty ? Przypomnę wam miał oprócz gola miał 2 sety na zakończenie tego meczu. I co on zrobił ? Nie strzelił żadnej. I ta seta ,gdzie miał metr do bramki to strzelił z całej pety w trybuny. Griezmann gra na napastniku i takie łatwe sytuację powinien wykorzystywać bo nie daj boże Getafe by wyrównało i kogo 1 byśmy obwiniali ? A no właśnie Griezmanna bo nie potrafił wykorzystać setek.

Busi miał parę idiotycznych zagrań ale ocena zupełnie od czapy. Od pierwszej minuty non stop pod grą. Pierwsza minuta i już ważny odbiór, druga minuta to samo. W czwartej również. Facet nigdy nie pęka i nie boi się iść w strefę w której może stracić piłkę. Zawsze bierze odpowiedzialność. Rakieta by uciekał z tych miejsc jak od ognia.

Jakość ocen redakcji dramatycznie spada. Bliżej im do subiektywnych oddczuć niż rzetelnej analizy. Pod względem merytoryki do wpisów Paxa czy Peciaka to się w ogóle nie umywa. Słabo.

Busqets: -1 do oceny za przegraną w żałosny sposób główkę, czyli wyskok na alibi i chowanie głowy w piasek przy rzucie różnym Getafe, przy którym anulowali bramkę za faul Nyoma. Ten zawodnik to zakała środka pola. Nie nadążają ani nogi ani głowa.

De Jongowi przydałaby się chyba ławka. Gość od listopada gra wszerz i do tyłu, a od stycznia beznadziejnie. Myślałem, że ostatni mecz to zwiastun poprawy, ale niestety widać jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Dla mnie w tym meczu kluczowy był Griezmann. Szkoda zmarnowanych sytuacji, ale słusznie napisali oceniający tą najważniejszą wykorzystał, do tego jak zawsze mnóstwo pracy i wychodzenia na pozycję, świetnie walczył fizycznie i zastawiał piłkę po długich podanaich od ter Stegena. Lepiej niż myślałem patrząc na jego warunki fizyczne.

Kolejny występ de Jonga w którym pokazuje że nie jest on na miarę Barcy.
Ma czasami przebłyski ale to się zdarza tak raz na 5meczow.

No niestety, obecnie wystarczy położyć rękę na Fatim i już piłka jest przeciwników.

Opis i ocena pracy sędziów:

-1' brak faulu Arthura, sędzia gwiżdże
-4' brak faulu na Roberto, sędzia gwiżdże
-7' brak żółtej kartki dla zawodnika Getafe z nr 16, za nierozważne wejście.
-12' nieodgwizdany faul na Messim

Pierwsza połowa bez historii, sędzia niemal bezbłędny. Dobre decyzje o anulowaniu gola dla Getafe. W drugiej było już gorzej.

-50' niesłusznie pokazana żółtą kartka dla Umtitiego. Wejście było silne, ale nie pracowały ręce. Zwykły faul.
-54' niesportowe wejście Nyoma bez piłki, niezrozumiała decyzja o braku żółtej kartki.
-77' nieodgwizdanie faulu Pique na rogu 16, karnego tam nie było, ale karta się należała.
-82' nieprawidłowa kartka dla Firpo
-85' dobra kartka dla Fatiego za grę na czas, ale sędzia powinien polecić mi zejście po drugiej stronie boiska. Źle zarządzona sytuacja.

Reszta decyzji sędziego była dobra, jak chociażby kartka dla Celty w 88'

W porównaniu z sędzia z poprzedniego meczu mamy dużą poprawę. Zero poważnych błędów, parę pomniejszych. Ocena 7/10

Moim zdaniem Pique za nisko. Nie ma wzmianki o tym, że uchronił Barcelonę od 2 sytuacji sam na sam. Rywale mieli przy nim małe pole manewru, oddali bardzo mało strzałów, a była to między innymi jego zasługa. Ocena 6 to minimum.

Nie widzę też tej 4 dla Fatiego. Jeżeli oceniać zawodników jednakowo, to Dembele za dużo lepsze spotkania dostawał 3 za taką ilość strat. Do tego dołożyć należy nietrafianie w piłkę czysto 2 razy (raz gola strzelił Roberto, drugi raz przestrzelił Griezmann, ale to powinny być 2 gole Ansu). Ocena 3 to max.

Ogólnie najsłabsi Fati, de Jong
Najlepsi: Griezmann, ter Stegen, Pique i Umtiti (który dobrym podaniem uruchomił akcje na 1:0)

Nie żebym się czepiał ale jak fati zasłużył na 4 to chyba znowu tylko i wyłącznie dla tego że ma 17 lat

A sytuacja Pique, w której dał przed siebie wskoczyć zawodnikowi Getafe w prostej w sumie sytuacji i musiał się ratować delikatnym przytrzymywaniem za koszulkę? Sędzia mógł to gwizdnąć, a to był narożnik pola karnego, na dodatek błąd nie wymuszony jakoś specjalnie.
A drugi błąd, kiedy wybijał piłkę rozpaczliwie za siebie, bo nie obliczył dobrze toru jej lotu a zawodnik Getafe prawie jej dopadł?
Dla mnie to nie bezbłędny występ. Nawet nie pewny, mimo, że takie farfocle przeplatał zagraniami profesorskimi.

Fatiemu dałem zbyt wysoką notę, ale jednocześnie na 4 na pewno nie zasługuje. Przede wszystkim aktywny w obronie i ataku - wybiegał, pokazywał się jako cel do podania i zagrania piłki. W statycznej Barcelonie to wyjątek godny pochwały. W sytuacji, kiedy Griezmann postanowił oddawać strzał prawą nogą - bodaj drugiej, wybiegł Francuzowi na pozycję żeby dostać piłkę na pustaka. Gdyby Griezz wtedy podał, to Ansi miałby gola, a Francuz asystę. Jakże inny byłby wtedy odbiór meczu, w którym Fati mierzył się z jednak niewygodnym - wysokim, silnym i bardzo brutalnie grającym Nyomem. Ten dwukrotnie faulował go nawet bez piłki, co uszło uwadze arbitra.

Messi znów mimo, że w takich meczach podwajany i potrajany, bo z automatu wiadomo, że jest w sumie najgroźniejszym piłkarzem Barcy, daje taką asystę i dogrywa piłkę, ciasteczko kolejną, a i dochodzi do strzału głową. Można narzekać na dużą ilość strat, ale wynika to z faktu, że jako jedyny próbuje przeszywających podań.

wyjdzie albo moj 'rasizm' albo redakcji ale czy przy pierwszym golu to nie Umtiti zanotowal kluczowe podanie do Messiego?;)

W sobotnim spotkaniu brakowało mi więcej podań za linię obrony do zawodników wychodzących na dogodną pozycję. Zresztą, uważam, że jest to ogólna bolączka naszego zespołu na przestrzeni sezonu. Z Getafe kłuło to aż w oczy.

W całym meczu było dużo ruchu z przodu, zwłaszcza Griezmann często chciał się urwać.

Niestety, często partnerzy nie decydowali się na zagrania do niego (2x13' Roberto i de Jong, 15' Pique , 30' i 33' Umtiti, 57' Arthur, 89' Umtiti) lub do innego z dobrze wychodzących kolegów (6' Busquets nie podaje do Alby, 30' Messi do Ansu, 47' Umtiti do Ansu, 59' sam Griezmann do Arthura, 64' Messi do Firpo, 64' i 69' Busi do Ansu).

Były też sytuacje mniej klarowne (8' Arthur nie decyduje się podać do Roberto, 8' Busquets do Griezmanna, 13' Pique do Roberto, 38' Roberto do Griezmanna, 69' Busi do Griezmanna, 77' Pique do Griezmanna)
oraz nie do końca udane (10' Busi źle do Alby, 13' podanie Messiego do Alby i Ansu zablokowane, 15' niedokładnie Busi do Roberto, 17' do Ansu, 19' Busi za lekko do Messiego, 44' Pique do Arthura, 69' Pique do Leo, 90+1' Rakitic za mocno do Roberto).

Ale były też ładne podania, zwłaszcza te Messiego do Griezmanna, po której Francuz strzela gola (33') oraz Griezmanna na głowę Leo z końcówki pierwszej połowy (45+3').

Pozostałe udane próby to:
12' dobre podanie Busiego do Roberto na 16 m,
14' ładna piłka przed pole karne od Busquetsa do Leo; Roberto i Arthur również ładnie wychodzili na pozycję; Argentyńczyk marnuje okazję,
31' na wysokości pola karnego Arthur podaje krzyżakiem do Griezmanna,
59' Griezmann na 5 m do Ansu, ten klatką do Leo,
65' Messi na wysokości pola karnego do de Jonga,
77' Messi pięknie wypuszcza Griezmanna, Francuz nie wykorzystuje dogodnej sytuacji.

Podsumowując, naszym piłkarzom udało się zagrać dobrą piłkę do przodu 8 razy. Dużo, niedużo, ale mogło być więcej o te wymienione wyżej: 14 razy błędna (w moim odczuciu) decyzja o nie zagraniu do wychodzącego kolegi oraz 6 sytuacji mniej klarownych i 8 nieudanych. W sumie 28, a to już jest dużo.

Oczywiście nie mam na myśli, aby każdą piłkę posyłać do przodu, ale uważam, że jest za mało prób.

Pique oprócz winy przy golu, solidny występ?
To kto dwa razy głupio stracił piłkę w drugiej połowie pod naszą bramką? Andre Gomes?
Przy jednej z tych strat, ratował się faulem na linii pola karnego, którego arbiter nie dostrzegł. Jak Wy mecze oglądacie?

Coutinho za taki występ otrzymałby 4.
Taryfa ulgowa dla Griezmanna wiecznie żywa.

Roberto
Mimo, że był bardzo aktywny na prawej stronie, kilka razy sam wchodził rajdem z piłką z własnej połowy, lub dostawał piłki na skrzydło to i tak nie wykorzystywano w pełni jego aktywności. Biegał całe spotkanie box to box, był opcją w rozegraniu, gra wzajemna z Leo i Griezmanem. Średnio dostawał 1 piłkę na 3-4 możliwe zagrania (wejścia na skrzydło czy przynajmniej gdy ruchem zainicjował podania). Nie dostał podania lub było ono niecelne np. w 12:08, 13:50, 14:40, 21:08, 32:11, 40:50, 48:45, 53:15, 63:21, 90:55. Świetny mecz w ofensywie w defensywie bywało już różnie, ale bez konsekwencji i tych błędów nie było wiele. Strzela bramkę po akcji, którą rozpoczął odbiorem, kilka razy wychodził rajdem z piłką z własnej połowy, dobrze napędzał ataki Barcelony i większość pojedynków z Cucurellą kończył zwycięsko.

W ofensywie już w 5’posłał kreatywna piłkę do de Jonga mijającą 4 obrońców (lecz Holender źle odegrał do Fatiego).

12’ przechwyt na połowie Getafe piłka do Leo, następnie zwrotna do Roberto, a ten do Busiego który notuje stratę i kolejny przechwyt Roberto.

12’ wejście na skrzydło do przerzutu Busiego, „kluczowe” odegranie do Leo.

19’ dobre napędzające 15-20 metrowe wyjście z piłką z własnej połowie.

26’przegrywa przebitkę z Cucurellą, w dalszej części nie kontroluje Cucurelli, który dostaje przypadkową piłkę po rykoszecie i groźnie strzela.

36’ wejście na skrzydło i wypuszczenie Griezmana

39’ Odbiór na Cucurelli, wejście na skrzydło i odegranie do Griezmana na 18 metr, w dalszej części akcji wchodzi w pole karne i precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w bramce.

46’ przejmuje piłkę, odgrywa głową do de Jonga, wychodzi do przodu w tym czasie de Jong strata i zostaje dziura.

55’ przechwyt i szybkie odegranie do Leo

77’ niezbyt dobre dogranie do Leo w środkowej strefie na własnej połowie, bez straty ale Getafe bliskie przejęcia.

87’ strata na własnej połowie w strefie środkowej, Pique asekuruje

88’ ostry faul na Roberto przy ofensywnym wyjściu z własnej polowy

90’ dobre wejście na skrzydło, ale piłka zbyt wyrzucająca od Vidala

Najwyżej oceniony zawodnik przez sofascore i drugi w kolejności przez whoscored.

Wiecie co cieszy ? - że La Rambla dała Griezmannowi zawodnika meczu. W końcu może puszczają jakieś uprzedzenia. Chłopak już od dawna ładnie walczy w każdym meczu. Ja tam jestem pewien i trzymam za to kciuki że po zmianie pokoleniowej to Francuz będzie tu grał jedne z głównych skrzypiec.