2:2

• Marc Cucurella 20'
  • Pablo de Blasis 45'
  • 31', 32' Lionel Messi

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, ViscaBarca123

Jasper Cillessen

90

• 4
  • 4

Ostatni ligowy występ w tym sezonie nie był dobrym prognostykiem przed finałem Pucharu Króla. Pomimo kilku dobrych obron (4', 15', 17', 22', 52', 76') ten mecz zostanie zapamiętany z powodu błędów popełnionych przy straconych przez zespół bramkach. Dwie kompletnie nieudane interwencje. Oby w spotkaniu z Valencią było lepiej.

0 0 0 0 0 0
33 91% 0 4 0 1

46

• 5
  • 5

Występ bez większej historii. W ofensywie niewidoczny, w defensywie również nie należał do najbardziej wyróżniających się graczy. Z konkretów zapamiętaliśmy jedynie stratę w 4 minucie. Pod koniec pierwszej połowy zderzył się głowami z rywalem, na skutek czego został zmieniony przez Wague.

0 0 0 1 0 0
22 82% 0 1 0 4

90

• 4
  • 5

Z jednej strony najwięcej odbiorów w zespole, z drugiej widać było, że dla Gerarda jest to mecz "do odbębnienia", stąd brak koncentracji w kilku sytuacjach. Przy pierwszej bramce poślizgnął się i w konsekwencji przegrał pozycję. Chwilę później (22') w fatalnym stylu stracił futbolówkę i sprokurował bramkową sytuację dla gospodarzy. W 52' został uprzedzony przez rywala, który oddał groźne uderzenie na bramkę Cillessena. Na plus kilka wybić (10', 18', 56') i niezłe ofensywne wejście zakończone kąśliwym strzałem (61').

1 1 1 0 0 0
82 87% 0 6 0 7

90

• 4
  • 5

Zaprezentował zdecydowanie słabszą formę, niż nas do tego przyzwyczaił w tym sezonie. Popełnił błędy zarówno przy wyprowadzaniu piłki (28', 51'), jak i w pojedynkach z rywalami (53'). Największy minus Francuz jednak otrzymuje za sprokurowanie 200% sytuacji dla gospodarzy swoim dryblingiem w 81 minucie - to był boiskowy kryminał.

0 0 2 0 1 0
72 90% 0 5 2 6

90

• 5
  • 5

Przeciętne zawody. W defensywie najmniej efektywny z obrońców (3 odbiory), jednak z wyjątkiem przegranego pojedynku w 47 ' nie odnotowaliśmy większych błędów. W ofensywie zanotował dwa niezłe wejścia, które jednak zakończył nieudanymi dograniami (6', 16').

0 0 0 1 2 0
62 84% 0 1 0 3

65

• 5
  • 3

Ze skrajności w skrajność. Do spółki z Pique zanotował najwięcej odbiorów w zespole. Popisał się kilkoma ważnymi interwencjami (3', 6', 13', 28'). Dodatkowo w 6' świetnie uruchomił Albę na skrzydle. Niestety fragmentami nawiązywał do swojej najgorszej wersji, którą nie tak dawno mieliśmy "przyjemność" podziwiać w meczu z Liverpoolem. Zgubienie krycia w 4', niedokładne podania, straty (54').

1 0 0 0 3 0
58 81% 0 6 0 7

90

• 6
  • 5

Solidne zawody. Mocno popracował w defensywie, kończąc mecz z pięcioma odbiorami. Podobnie jak Sergio  nie omieszkał "uraczyć" nas karygodnymi stratami (20', 84', 90+3'). Ocenę podbija mu klasowa asysta do Leo przy bramce na 2:1.

0 0 0 0 6 0
74 84% 1 4 1 5

Arturo Vidal

90

• 6
  • 6

Paradoksalnie na papierze nasza druga linia składała się z zawodników defensywnie usposobionych, którzy jednak zanotowali tego popołudnia piękne asysty w stylu Xaviego&Iniesty przy bramkach Leo Messiego. Arturo pięknie obsłużył Argentyńczyka w 31. minucie. Do swojego dorobku Chilijczyk dołożył 2 kluczowe podania oraz (niestety) straty (3', 24'). Można powiedzieć, że dostosował się do partnerów z formacji.

0 0 0 0 1 0
66 88% 2 0 1 2

90

• 6
  • 5

Solidnie. W ofensywie potrafił wykreować partnerowi sytuację (61'; ogółem 2 kluczowe podania), a w defensywie należycie wywiązał się ze swoich obowiązków (przechwyt w 4', zachowanie w 79'). Brak większych błędów.

0 0 1 0 0 0
42 83% 2 0 0 4

90

• 8
  • 8

To on stworzył najwięcej zagrożenia i napsuł najwięcej krwi gospodarzom. Strzelał na bramkę rywala 5 razy, a cała nasza drużyna zanotowała 8 takich prób. Dwa razy klasowo wykończył akcję, a przy dobrych wiatrach mógł powiększyć swój dorobek o asysty. Po raz kolejny Pichichi i (najprawdopodobniej) Złoty But. Zawodnik Meczu. Zawodnik Sezonu.

5 2 1 1 3 0
48 79% 0 1 0 1

Malcom Silva

73

• 3
  • 5

W tym zestawieniu personalnym i jako lewoskrzydłowy miał ciężko pokazać pełnię swoich możliwości. Niestety Brazylijczyk nie zaprezentował nam nawet ich namiastki. W pierwszej połowie nie istniał, a w drugiej wyróżnił się jedynie niecelnym podaniem w 52', zmarnowaniem sytuacji w 62', a także złym dośrodkowaniem w 67'.

0 0 1 3 1 0
27 85% 0 0 0 0

Moussa Wagué

44

• 5
  • 5

Dał radę. Nieraz wychodził z niego brak doświadczenia, który skutkował złymi zagraniami (53', 70'), ale w ostatecznym rozrachunku wyszedł z tego meczu "z tarczą". Cztery odbiory (w tym interwencja z 80') na plus.