2:2

• Marc Cucurella 20'
  • Pablo de Blasis 45'
  • 31', 32' Lionel Messi

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, ViscaBarca123

Jasper Cillessen

90

• 4
  • 4

Ostatni ligowy występ w tym sezonie nie był dobrym prognostykiem przed finałem Pucharu Króla. Pomimo kilku dobrych obron (4', 15', 17', 22', 52', 76') ten mecz zostanie zapamiętany z powodu błędów popełnionych przy straconych przez zespół bramkach. Dwie kompletnie nieudane interwencje. Oby w spotkaniu z Valencią było lepiej.

0 0 0 0 0 0
33 91% 0 4 0 1

46

• 5
  • 5

Występ bez większej historii. W ofensywie niewidoczny, w defensywie również nie należał do najbardziej wyróżniających się graczy. Z konkretów zapamiętaliśmy jedynie stratę w 4 minucie. Pod koniec pierwszej połowy zderzył się głowami z rywalem, na skutek czego został zmieniony przez Wague.

0 0 0 1 0 0
22 82% 0 1 0 4

90

• 4
  • 5

Z jednej strony najwięcej odbiorów w zespole, z drugiej widać było, że dla Gerarda jest to mecz "do odbębnienia", stąd brak koncentracji w kilku sytuacjach. Przy pierwszej bramce poślizgnął się i w konsekwencji przegrał pozycję. Chwilę później (22') w fatalnym stylu stracił futbolówkę i sprokurował bramkową sytuację dla gospodarzy. W 52' został uprzedzony przez rywala, który oddał groźne uderzenie na bramkę Cillessena. Na plus kilka wybić (10', 18', 56') i niezłe ofensywne wejście zakończone kąśliwym strzałem (61').

1 1 1 0 0 0
82 87% 0 6 0 7

90

• 4
  • 5

Zaprezentował zdecydowanie słabszą formę, niż nas do tego przyzwyczaił w tym sezonie. Popełnił błędy zarówno przy wyprowadzaniu piłki (28', 51'), jak i w pojedynkach z rywalami (53'). Największy minus Francuz jednak otrzymuje za sprokurowanie 200% sytuacji dla gospodarzy swoim dryblingiem w 81 minucie - to był boiskowy kryminał.

0 0 2 0 1 0
72 90% 0 5 2 6

90

• 5
  • 5

Przeciętne zawody. W defensywie najmniej efektywny z obrońców (3 odbiory), jednak z wyjątkiem przegranego pojedynku w 47 ' nie odnotowaliśmy większych błędów. W ofensywie zanotował dwa niezłe wejścia, które jednak zakończył nieudanymi dograniami (6', 16').

0 0 0 1 2 0
62 84% 0 1 0 3

65

• 5
  • 3

Ze skrajności w skrajność. Do spółki z Pique zanotował najwięcej odbiorów w zespole. Popisał się kilkoma ważnymi interwencjami (3', 6', 13', 28'). Dodatkowo w 6' świetnie uruchomił Albę na skrzydle. Niestety fragmentami nawiązywał do swojej najgorszej wersji, którą nie tak dawno mieliśmy "przyjemność" podziwiać w meczu z Liverpoolem. Zgubienie krycia w 4', niedokładne podania, straty (54').

1 0 0 0 3 0
58 81% 0 6 0 7

90

• 6
  • 5

Solidne zawody. Mocno popracował w defensywie, kończąc mecz z pięcioma odbiorami. Podobnie jak Sergio  nie omieszkał "uraczyć" nas karygodnymi stratami (20', 84', 90+3'). Ocenę podbija mu klasowa asysta do Leo przy bramce na 2:1.

0 0 0 0 6 0
74 84% 1 4 1 5

Arturo Vidal

90

• 6
  • 6

Paradoksalnie na papierze nasza druga linia składała się z zawodników defensywnie usposobionych, którzy jednak zanotowali tego popołudnia piękne asysty w stylu Xaviego&Iniesty przy bramkach Leo Messiego. Arturo pięknie obsłużył Argentyńczyka w 31. minucie. Do swojego dorobku Chilijczyk dołożył 2 kluczowe podania oraz (niestety) straty (3', 24'). Można powiedzieć, że dostosował się do partnerów z formacji.

0 0 0 0 1 0
66 88% 2 0 1 2

90

• 6
  • 5

Solidnie. W ofensywie potrafił wykreować partnerowi sytuację (61'; ogółem 2 kluczowe podania), a w defensywie należycie wywiązał się ze swoich obowiązków (przechwyt w 4', zachowanie w 79'). Brak większych błędów.

0 0 1 0 0 0
42 83% 2 0 0 4

90

• 8
  • 8

To on stworzył najwięcej zagrożenia i napsuł najwięcej krwi gospodarzom. Strzelał na bramkę rywala 5 razy, a cała nasza drużyna zanotowała 8 takich prób. Dwa razy klasowo wykończył akcję, a przy dobrych wiatrach mógł powiększyć swój dorobek o asysty. Po raz kolejny Pichichi i (najprawdopodobniej) Złoty But. Zawodnik Meczu. Zawodnik Sezonu.

5 2 1 1 3 0
48 79% 0 1 0 1

Malcom Silva

73

• 3
  • 5

W tym zestawieniu personalnym i jako lewoskrzydłowy miał ciężko pokazać pełnię swoich możliwości. Niestety Brazylijczyk nie zaprezentował nam nawet ich namiastki. W pierwszej połowie nie istniał, a w drugiej wyróżnił się jedynie niecelnym podaniem w 52', zmarnowaniem sytuacji w 62', a także złym dośrodkowaniem w 67'.

0 0 1 3 1 0
27 85% 0 0 0 0

Moussa Wagué

44

• 5
  • 5

Dał radę. Nieraz wychodził z niego brak doświadczenia, który skutkował złymi zagraniami (53', 70'), ale w ostatecznym rozrachunku wyszedł z tego meczu "z tarczą". Cztery odbiory (w tym interwencja z 80') na plus.

0 0 0 0 0 0
29 90% 0 1 1 4

Carles Aleñá

25

• 5
  • 5

Występ bez historii. Niczym się nie wyróżnił. Wybierał raczej najprostsze rozwiązania, które nieraz i tak nie okazywały się słuszne.

7 86% 0 0 0 0

Do PAX-aMam prośbę przestań już zanudzać nasz Twoimi komentarzami o Semedo i Roberto. Uznajmy, że każdy odbiera wklad każdego pilkarza subiektywnie i że nie zawsze czy to Ty, Redakcja czy my pozostali to wystawiliśmy za dany mecz najbardziej obiektywną ocenę i ona jest święta.

I znów redakcja foruje Sergio Busquetsa. Klasyka - gra dziadostwo od dobrych paru miesięcy, ale notka zawsze co najmniej wyższa o 1 niż czytelników. Wstyd za brak bezstronności.

Czy ktoś wie kiedy będzie wstępny kalendarz na przyszły sezon , bo chce już chcę zarezerwowac sobie wycieczkę :)

Ocena Sergio to chyba z czystej sympatii i za dotychczasowe zasługi.Fragmentami raczej nawiązywał do swojej najlepszej wersji,większość spotkania wyglądał jak zawodnik,który przypadkowo znalazł się na murawie.Z takim rywalem przynajmniej,Sergio powinien wyglądać znacznie lepiej.Niestety,nie obejrzałem powtórnie spotkania,więc brak mi konkretów i w merytorycznej dyskusji stoję na straconej pozycji,jednak patrząc na oceny reszty oceniających aż tak bardzo chyba się nie mylę.Po Sergio zostały piękne wspomnienia.

A może to brak kreatywnych zawodników wymusza na Valdku takie a nie inne zarządzanie formacja i taktyką? Alenia jest słabym kreatorem a Arthur mocno obniżył swój poziom po tych kontuzjach, zresztą ja też odnoszę takie wrażenie że Arthur mógłby zgubić parę kilo może dało by mu to więcej szybkości. A o Cou to już nie piszę bo nawet poziomem do Alby mu daleko, nie wspominajac jaki tragiczny jest w defensywie. Nie wiem co się stało z tym chłopakiem, w zeszłym sezonie na jakiej pozycji by nie grał to bardzo się wyróżniał

Perez zagrał prawie 20 minut i brak oceny bo grał za krótko? Czyli niczym się nie wyróżnił w 20 minut? Czyli po prostu zagrał słabo?

Jak widać ustawienie 8-1-1 się nie sprawdziło. Może w finale trener spróbuję 7-2-1 może coś wyjdzie.

Busquets 5, Arturo 6...Kurtyna.

Z Nelsona to już raczej żadnego pożytku nie będzie. Jeżeli te oferty za 35 baniek to prawda, to mam nadzieję, że Bartek spożytkuje je na sprowadzenie jakiegoś ciekawego PO.

bedac bardzo czepialskim to Rakitic zaliczyl asyste na 1:2 :)

Przez cały sezon był wielki hype z strony uzytkowników i redakcji dla Nelsona, cieszę się że teraz to troszkę przywróciło normalność. Jeszcze niedawno było - Semedo występ bez historii ocena dobra lub bardzo dobra, teraz przynajmniej jest minus przeciętna, ale jak zawsze brak zauważenia jego błędów którymi raczy nas cały sezon.Niestety tym meczem Nelson podsumował bardzo słaby sezon w Barcelonie. Mecz idealnie pokazał większość słabych i mocnych stron Portugalczyka w tym sezonie, czyli praktycznie tylko słabe. Zero asyst w lidze mistrzów i lidze hiszpańskiej jako jedyny zawodnik z pola Barcelony przez 2 sezony i ponad 3000 minut jasno pokazuje, że praktycznie nic w ofensywie nie daje. W meczu z Eibarem pokazał w ofensywie to co prawie przez cały sezon – czyli nic, dwa wejścia na skrzydło – w 25’ spalił dobrą pozycję, za wcześnie wybiegł do podania Vidala, który zgrywał z pierwszej piłki, więc ewidentny błąd Nelsona; w 42’ dostał dobrą piłkę na skrzydło od Leo i próba dośrodkowania skończyła się na obitym obrońcy który stał metr od Semedo. Poza tym w ofensywie go nie widziano. Gra kombinacyjna jak zawsze kulała tak dalej kuleje, dośrodkowań, akcji z obiegnięciem, zejścia do środka - nie stwierdzono. Tym razem w defensywie jedynymi dobrymi zagraniami była walka w powietrzu (1’, 8’, 14’, 28’, 37’) głównie z mniejszym Cucurellą i zabranie mu piłki po jego kiksie w 30’. Niestety Nelson ponownie wraca do swoich kardynalnych błędów w ustawianiu się i jeszcze gorszym przewidywaniu sytuacji boiskowych (z tego głównie wynika jego fatalna statystyka przechwytów w sezonie). Już w pierwszej minucie źle przyjmuje, ale jego techniczny błąd naprawia Roberto, potem w 4’w środkowej strefie nie atakowany podaje prosto do przeciwnika, rozpoczynając kontrę Eibaru zakończoną groźnym uderzeniem. W 26’ jego podanie zostaje zablokowane a w 35’ on blokuje. W tej samej minucie próbując wybić piłkę podaje ją do przeciwnika przy linii bocznej własnego pola karnego. Mówiąc o kardynalnych błędach w ustawianiu się wystarczy wspomnieć 15’ gdy niepotrzebnie wychodzi do przodu do asekuracji Roberto, gdy w jego strefę wbiega Cucurella, który korzysta z autostrady i świetnie dogrywa do Enricha który bardzo groźnie uderza na bramkę. Ten sam błąd powtarza w 20’ – identyczna sytuacja. Nelsonie nie wiadomo po co zostawia swoją strefę i idzie do potrojenia z Roberto i Vidalem, zostawiając kolejny raz pas startowy dla Cucurelli, który dzięki czemu notuje pierwszą bramkę w LaLiga. Kolejna fatalna interwencja – 42’ strata Roberto, Nelson fatalnie się zachowuje, żle się ustawia i zostaje minięty piłką, przy okazji niepotrzebna interwencja kończy sie żółtą piłką, kolejny raz Cucurella dostaje autostradę w bonusie, na szczęście dla Blaugrany podaje zbyt lekko przed pole karne. Nelson w tej sytuacji zamiast zostać na pozycji i asekurować swoją strefę atakuje zawodnika stojącego tyłem do bramki, pozwalając Cucu mieć całą strefę wolną. Tak naprawdę Cucurella nic wielkiego nie pokazał, nie był jakoś mega szybki, nie miał super dryblingu a wszystko co zrobił w tym meczu, było spowodowane fatalnymi błędami Semedo.Niestety dla Nelsona, nawet kontuzja Roberto nie sprawiła odpowiedniej motywacji dla Semedo, by wskoczyć na wyższy level. Wciąż przegrywa o pozycję na prawej obronie z nominalnym pomocnikiem. W obronie mało uważny, wciąż ma momenty zawieszenia, nie zauważa przeciwników wbiegających w jego strefę, na szczęście częściej wraca do obrony niż w połowie sezonu i mniej truchta, ale wciąż pozostaje pytanie czy zawodnik który nie daje nic w ofensywie a w defensywie popełnia kardynalne błędy po dobrym presezonie Wague nie skończy na rezerwie rezerwy. Oby się ogarną.

Patrząc na te oceny to nawet nie żałuję, że nie miałam jak obejrzeć tego spotkania. 5,5 najwyższa ocena redakcji zaraz po 8 Messiego, słabo to wygląda. Dobrze że mamy Leo. Oby po meczu z Valencią były lepsze oceny.