Herb Deportivo Alavés

0:2

• 54' Carles Aleñá
  • 60' (k.) Luis Suárez

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar, Ero

90

• 7
  • 7

Bardzo pewny. Trzy bezbłędne interwencje (15', 36', 51') w niełatwych sytuacjach. W grze nogami niczym rasowy libero. Bez błędów, z czystym kontem. Dobry mecz.

0 0 0 0 0 3
33 82% 0 4 0 1

90

• 7
  • 7

Gdyby jego lewa noga była taka jak prawa, to Roberto zrobiłby show - kilka razy aż się prosiło o dośrodkowanie z pierwszej, ale niestety skończyło się na przełożeniu piłki na prawą nogę, przez co akcja traciła na dynamice. Generalnie nieźle się podłączał (12', 24', 85'), na plus także podanie w pole karne z 21' do Suareza oraz przechwyt z 16'. Wielkie brawa za świetne zainicjowanie i rozegranie przy akcji na 1:0 - kapitalnie potrafi wszystko napędzić wejściem w odpowiednim momencie. Bardzo solidny występ.

1 0 0 0 1 12
75 85% 2 1 0 4

90

• 6
  • 7

Rozpoczął od straty w 4', potem już wszedł na swój poziom. Dobre interwencje w 35' oraz w szczególności w 84'. Poza tym, że był bardzo aktywny w rozegraniu (najwięcej podań) trudno coś więcej napisać, gdyż Alaves rzadko zagrażało bramce ter Stegena.

0 0 0 0 1 10
105 91% 0 4 0 5

Samuel Umtiti

90

• 6
  • 6

Bardziej widoczny od Pique, choć nie zawsze w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W 14' zaliczył podanie do nikogo, w 40' przegrał pojedynek główkowy, w 88' po raz kolejny niedokładnie podawał. Z drugiej strony w 23' przerwał akcję gospodarzy, a następnie popisał się ciekawym podaniem do Coutinho. Widać brak ogrania, ale z pewnością był to lepszy występ niż ten przeciwko Villarreal.

0 0 0 0 2 6
88 93% 0 2 3 2

70

• 5
  • 6

W grze ofensywnej bez historii, jedno niezłe wejście w 8' to wszystko. W defensywie pomimo tego, że Alaves praktycznie nie istniało, potrafił się obciąć - w 13' dostał „kanał”, strata w 32' na własnej połowie, a przede wszystkim przegrana główka w 36', po której rywale mieli jedną z lepszych okazji na gola.

0 0 0 0 0 3
41 98% 0 1 1 1

Arturo Vidal

90

• 7
  • 7

Terminator. Niespożyte siły, walczył za dwóch i koniec końców takie też wyrobił liczby w defensywie - najwięcej wygranych pojedynków powietrznych oraz najwięcej odbiorów w drużynie. Aktywny w rozegraniu, dobrze radził sobie w grze kombinacyjnej (akcja z Aleną w 17') czy ładny cross w 25' do Roberto. Żeby nie było zbyt różowo, to należy mu się bura za liczbę strat - miał ich najwięcej w całej drużynie. To musi obniżyć jego ocenę.

2 0 1 0 2 15
95 85% 1 5 3 6

Carles Aleñá

87

• 8
  • 7

Chyba najlepszy występ Carlesa w barwach Barcy. W pierwszej części spotkania dzielił i rządził w środkowej strefie, po przerwie mniej widoczny, ale nie zszedł poniżej pewnego poziomu. Znakomite podania (7', 12'), a także piękne wejście i wykończenie akcji na 1:0. Zdarzyło się kilka strat (11', 16', 62', 84') i za to summa summarum obniżymy o 0,5, ale nie zmienia to faktu, że był to nasz najlepszy zawodnik i zasłużenie otrzymuje tytuł Zawodnika Meczu. Oby tak dalej.

2 1 1 0 2 7
92 92% 1 5 1 1

90

• 6
  • 7

Mecz na dużym luzie i spokoju. Nie forsował się, ale wywiązał się ze swoich obowiązków należycie. Potrafił napędzić akcję błyskotliwym podaniem (do Dembele w 29'). Był również aktywny w pressingu, o czym świadczą odbiory z 20’ czy z 44’. W 51’ inteligentnie wstrzymał akcję Alaves, za co również należą mu się brawa.

0 0 0 0 1 6
69 91% 0 6 0 3

Philippe Coutinho

90

• 5
  • 7

Jak Dembele - im dalej w las, tym gorzej. W 6' zanotował przechwyt, ale potem zawalił „setkę” po odegraniu Suareza. Podobnie było w 7'. W 31' kapitalnie utrzymał się przy piłce i mimo zmasowanego ataku kilku rywali ustał na nogach i wymusił faul. Los, a raczej Messi postanowił dać mu drugą szansę na gola, ale w 90’ ponownie zawiódł. Jeśli ten mecz miał dać odpowiedź na pytanie „Dembele czy Coutinho na Liverpool", to chyba Barca powinna rozpocząć mecz półfinałowy czwórką pomocników.

4 1 3 0 5 12
61 82% 2 3 0 1

90

• 7
  • 7

Klasyczny Suarez, czyli technicznie odstawał od swoich partnerów, co generowało parę strat, ale dużo pracował i ostatecznie okazał się decydujący - świetne przepuszczenie podania Roberto przy bramce Aleni, a potem rzut karny zamieniony na gola. Oprócz tego kilka fajnych podań (7', 24', 76').

5 3 0 1 2 9
25 80% 2 1 0 2

61

• 5
  • 6

Drugoplanowa postać naszych poczynań ofensywnych, która z minuty na minutę coraz mniej widoczna. W 8' nieźle uruchomił Semedo, w 29' zagrał otwierające podanie do Suareza, w 30' celnie dośrodkowywał do Vidala, a w 48' popisał się imponującym rajdem. Mało konkretów, dużo więcej bezpiecznych rozwiązań, co nie daje zbyt wielu argumentów Valverde, żeby ten go wystawił przeciwko Liverpoolowi.

0 0 4 0 0 12
39 82% 2 1 1 0

29

• 6
  • 6

Wprowadził trochę zagrożenia pod bramką Alaves (69', 90', 90+3'), ale ostatecznie nie udało mu się zanotować asysty ani strzelić gola. Jak na pół godziny wykręcił niezłe liczby.