• 58' Lucas Tousart
  • środa, 13 marca 21:00
  • Camp Nou
  • Polsat Sport Premium 2

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, BaroPodertos

90

• 6,0
  • 6,5

W pierwszej części spotkania bezrobotny. W 57. minucie zachował czujność i wybił "centrostrzał" na rzut rożny. Niestety po tym stałym fragmencie gry straciliśmy bramkę, przy której jednak Niemiec nie mógł nic zrobić. Plus za pewną interwencję w 83. minucie oraz dobrą grę krótkimi (71.) i długimi (45+., 57.) podaniami.

0 0 0 0 0 2
20 90% 0 7 0 2

83'

• 5,0
  • 6,5

Dyskretne spotkanie w wykonaniu Hiszpana. Z dwójki bocznych obrońców to zdecydowanie Alba bardziej się wyróżniał i częściej uczestniczył w akcjach ofensywnych - niezłe podanie do Leo z 32. minuty i rajd z 66. to zdecydowanie za mało. Chociażby w 39. minucie prosiło się o zagranie do Coutinho czy Rakiticia, na które Sergi się nie zdecydował. W defensywie wyglądał nieźle (19., 44., 45+.), szczególnie pod względem gry w powietrzu (27., 36., 52., 68.), jednak nie uniknął kilku błędów - przegranie pojedynku 1 na 1 z Mendym w 9. minucie, złe ustawienie w 20. czy strata (błąd w przyjęciu piłki) w 71. Przy straconej bramce nie udało mu się wybić piłki głową, aczkolwiek przeszkodzić mogło mu w tym uderzenie przez Tousarta, którego sędzia nie wychwycił.

0 0 2 3 0 8
45 82% 0 0 1 3

90

• 8,5
  • 8,0

Klasa. W destrukcji bezbłędny + zanotował najwięcej odbiorów. Na deser gol po wzorcowej kontrze, w której to Gerard zaliczył imponujący rajd od własnego pola karnego pod bramkę Lyonu. Nie sposób tego nie docenić. Z tym trzeba się urodzić.

1 1 0 0 0 5
61 92% 1 2 1 8

90

• 7,5
  • 7,0

Pewniak. Podobać się może jego walka do końca, umiejętność zablokowania strzału oraz to, że czasem się nie patyczkuje tylko kasuje akcję, kiedy sytuacja tego wymaga (choćby sytuacja z żółtą kartką). Ważne interwencje w 20., 29., 41. i 66. minucie. Przy straconej bramce chyba był faulowany przez Marcelo. Razem z Pique stworzyli naprawdę kapitalny duet. Ocena mniej od Pique ze względu na mniejszą liczbę odbiorów i brak bramki, choć należy docenić Francuza za naprawdę dobre podania do kolegów (13., 14., 45., 47.).

0 0 0 0 2 5
47 89% 0 8 1 6

90

• 6,5
  • 7,0

Brał udział w kombinacyjnych akcjach w 4. i 7. minucie, posłał świetną piłkę na kontrę przy bramce na 4:1 (to było najważniejsze podanie w całej akcji), jednak często jego podania nie docierały do celu (6., 9., 28., 69.). Poza tym super przejęcie w 71. minucie, a do tego kilka mniejszych interwencji (51., 79. czy 89.). Dobre spotkanie w jego wykonaniu.

0 0 0 0 1 12
70 83% 2 0 0 6

90

• 7,0
  • 7,0

Czasem patrząc na Sergio widać, że nie ma już 25 lat. Nie zawsze wychodzi górą z pojedynków z rywalami (38., 40., 56.), zdarzy mu się bez sensu stracić piłkę w prostej sytuacji (45+6'), ale jednak w przeciągu całego spotkania dał radę. Oprócz typowego "klepania" starał się rozruszać ofensywę, posyłając trzy bardzo dobre piłki do Leo (14', 40', 78' - kluczowa). Siedem odbiorów, drugi wynik w zespole. Popełnił błąd przy straconej bramce - mógł lepiej wybić tę piłkę głową.

1 0 0 0 2 8
61 87% 2 1 2 7

90

• 6,0
  • 7,0

Solidny występ. W defensywie robił swoje, na wyróżnienie zasługuje wślizg z 69'. W ofensywie był trybikiem dobrze naoliwionej maszyny i tylko szkoda, że żaden z jego strzałów nie znalazł drogi do bramki, bo były ku temu podstawy. Wykończenie zdecydowanie zawiodło. Pod względem rozgrywania był w cieniu Busiego i Arthura.

3 0 0 0 1 3
45 93% 0 2 1 6

Arthur Melo

74'

• 7,5
  • 7,0

Crack. Z nim nasza gra wygląda dużo lepiej. Znakomita kontrola nad futbolówką, chirurgiczna precyzja zagrań. Małymi krokami aspiruje do roli reżysera naszej gry. Piękna asysta drugiego stopnia przy bramce Coutinho. Do tego brawa za podania z 3. czy 28. minuty oraz kilka udanych interwencji (44., czy 45+.). W 47. minucie chyba ten altruizm był niepotrzebny, mógł sam kończyć tę sytuację.

0 0 0 0 1 1
72 99% 1 1 0 3

90

• 9,5
  • 10,0

Czasem zawodziła decyzyjność - zmarnował dwie dobre sytuacje do strzelenia bramki i zamknięcia tego dwumeczu (40., 47. minuta), ale wciąż - zdobył dwie piękne bramki, dwie asysty oraz jeszcze kilka zagrań na najwyższym poziomie (16., 29. czy 41.). Duży plus za pracę w defensywie (35., 45+. x2, 70.). Nie można tego występu ocenić na mniej.

7 5 3 1 2 10
58 83% 3 2 1 1

90

• 8,0
  • 8,0

Klasowy występ, szkoda że bez strzelonej bramki. Obrońcy Lyonu kompletnie nie mogli sobie z nim poradzić - wygrywał z nimi chyba każde starcie. Wywalczony rzut karny, asysta, ponadto potrafił posłać znakomitą piłkę (47' do Arthura), czy popisać się magicznym zagraniem jak w 36' (ale dlaczego potem nie potrafił skierować piłki do siatki?). Ogółem cztery kluczowe podania, trzy dryblingi. Z Luisem w takiej formie wszystko jest w LM możliwe - bez niego nie będziemy w stanie wygrać tego trofeum.

2 1 3 1 4 8
34 77% 4 1 0 2

Philippe Coutinho

70'

• 6,5
  • 7,0

Bramka - formalność. Nic spektakularnego nie zagrał, jednak ogólnie wyglądał dobrze. Brawa za niezłe podania do kolegów (4., 7., 11., 45., 52. minuta). W 21. minucie nie dał rady podciąć piłki nad bramkarzem, a w 68. pomimo ostrego kąta, mógł lepiej wykończyć akcję. Minus za katastrofalną stratę w 56. minucie, po której Olimpijczycy wyszli z kontrą.

4 2 2 2 1 5
39 90% 2 0 1 2

Arturo Vidal

16

• 5,5
  • 6,5

Pitbull spuszczony ze smyczy - typowy Arturo. Wszedł na murawę i już było wiadomo, że nie możemy wypuścić tego awansu z rąk. Brawa za dobry wślizg w 74. minucie i powrót w 82. Minus za zbyt agresywne wejście we własnym polu karnym, które mogło dać tylko niepotrzebny pretekst sędziemu oraz nieodpowiedzialne podanie w 86. minucie.

0 0 0 0 0 2
12 83% 0 1 3 2

20

• 6,0
  • 7,0

Zrobił, co do niego należało. Skupił na sobie uwagę rywala, coś tam szarpnął, a na koniec strzelił bramkę. Brawo. Wielka szkoda, że okupił to wszystko kontuzją.

1 1 0 0 0 1
6 83% 0 1 0 0

7

• -
  • 5,0

Ciężko ocenić zawodnika po kilku minutach, jednak należą mu się słowa uznania za dwójkową akcję z Leo w 85. minucie i dobre podanie do Argentyńczyka w akcji bramkowej minutę później.

0 0 0 0 0 0
6 100% 0 0 0 0

Uważam że Vidal to jeden z najlepszych transferow Barcelony ery po Guardioli i żałuję że przyszedł tak późno bo teraz już ciężko będzie mu wypracować stałe miejsce w składzie i autorytet wśród piłkarzy. Każda kompletna drużyna powinna mieć w składzie takiego pitbulla z charakteru który będzie gryzl trawę i motywować taka gra innych zawodników. Kiedyś był Puyol a teraz jest Vidal i mam nadzieję że mimo wieku zostanie z nami parę lat.

Czyżby Suarez powoli wracał do siebie? Jeszcze do niedawna nie potrafił dobrze piłki podać ani rozegrać a tutaj widzę zmianę na lepsze

No i przeglądam oceny i nie widzę dziewczyny Sergi Roberto. Chłopak nie zagrał dobrego spotkania i już komentarza nie ma.

Messi z 10???
Dobre żarty :D

Podoba mi się to, że redakcja nie dała Messiemu 10 w przeciwieństwie do użytkowników - od zawodnika tej klasy powinniśmy oczekiwać wykończenia akcji w takich sytuacjach w jakich tego nie zrobił - całe szczęście boski Leo miał w sobie rezerwy i potem i tak strzelił dwie bramki.