• 86' Lionel Messi
  • Niedziela, 26 lutego 16:15
  • Vicente Calderon
  • Eleven

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Ero, Ściah

90

• 8
  • 8

Po raz kolejny nie zawiódł, pewnie wykonując swoją pracę w kluczowych momentach. Zaliczył świetne interwencje w 26., 34. oraz 52. minucie. Przy golu absolutnie bez szans - skuteczną obronę mógłby zaliczyć tylko Neo z Matrixa. Krótko mówiąc - Zawodnik Meczu.

0 0 0 0 0 6
34 71% 0 8 0 4

85

• 6
  • 6

Grał na dość skomplikowanej pozycji i raczej udało mu się udźwignąć odpowiedzialność. W defensywie ograniczał się do jednorazowego przerywania akcji Atletico, po czym piłka wracała do rywali. Plus za główkę z 3. minuty oraz drybling z 59. minuty.

0 0 1 0 3 6
36 81% 0 0 1 0

90

• 6
  • 7

Rozpoczął słabo (3. oraz 4. minuta). W 26. minucie zaliczył niebezpieczną stratę, która dała szasnę Griezmannowi. Plus za interwencję z 14. minuty oraz w doliczonym czasie gry. Dobrze zachował się pod bramką Oblaka w 43. minucie. Tym razem nie był skałą, ale również nie zawalił.

1 1 1 0 0 9
83 75% 0 16 0 4

Samuel Umtiti

90

• 7
  • 7

Ocena podniesiona głównie za kapitalne zachowanie przy golu Messiego. To jego podanie było kluczowe dla przebiegu akcji, bo nikt się tego nie spodziewał. W defensywie przez cały mecz skoncentrowany i statystycznie najlepszy. Nawet kiedy w 16. minucie popełnił błąd, to od razu go naprawił. Zastanawiamy się nad jego winą przy golu Godina, jednak w tym kotle miał dużo mniejsze szanse na jakąkolwiek interwencję, niż stojący przed Urugwajczykiem Busquets.

1 0 0 0 2 4
61 90% 0 4 1 10

Jérémy Mathieu

77

• 6
  • 6

Kolejny niemal bezbłędny mecz. Jedynie w 14. minucie w rozegraniu zabrakło mu precyzji. Poza tym solidny i pewny - Atletico nie miał zbyt wielu okazji, rozgrywając piłkę jego stroną. Szkoda kontuzji Francuza.

0 0 0 0 1 6
60 83% 0 7 1 5

90

• 4
  • 5

Nie może wrócić na dobre tory, nawet pomimo przyzwoitej gry reszty kolegów. Statystycznie wygląda nieźle, ale co z tego, skoro grał wolno, momentami nie nadążał i notował ryzykowne straty (57., 62. oraz 70. minuta). Przy golu Godina dał się ograć jak dziecko, kiedy pozwolił na przytrzymanie przez Godina, co uniemożliwiło mu normalny wysok. To defensor w takich sytuacjach musi sprytnie pokonać rywala - stało sie odwrotnie. Z drugiej strony plus za kilka perełek w środku pola (24., 58. oraz 81. minuta). Mimo wszystko słabo.

0 0 3 0 0 5
47 77% 0 2 3 6

Rafinha

90

• 7
  • 7

W pierwszej połowie nie błyszczał. Brakowało udanych zagrań i podjecia ryzyka w rozegraniu. Po przerwie wszedł na wyższe obroty i udało mu się zdobyć bramkę - po dużym szczęściu, jednak wywalczoną - to się ceni. Plus za grę w defensywie (84., 90. oraz 91. minuta).

2 1 1 0 4 10
29 90% 0 3 3 6

Andrés Iniesta

72

• 4
  • 6

Totalnie bezproduktywny. Wyglądał jakby zamienił się z Raifinhą butami. Jedyne dobre zagranie odnotowaliśmy w 8. minucie - podanie do Suareza. Poza tym brak plusów w ofensywie i defensywie, co potwierdzają statystyki. Idealnym obrazem jego gry było zachowanie w 52. minucie, kiedy bardzo łatwo przegrał pojedynek biegowy. Nie jest w dobrej formie.

0 0 1 0 2 4
38 79% 0 4 0 1

90

• 7
  • 7

Nie zrobił furory na murawie, ale okazał się być decydujący. Jego instynkt snajperski dał o sobie znać. Plus za kilka akcji (25., 38. oraz 49. minuta) - zwłaszcza uderzenie z rzutu wolnego mogło się podobać. Z drugiej strony kreował zbyt mało i miał długie momenty przestojów.

6 3 1 0 2 13
32 69% 1 2 0 1

90

• 7
  • 6

Statystycznie i wizualnie najgorszy z napastników, jednak tylko minimalnie. Luis potrafił w kluczowych momentach podjąć odpowiednie decyzje i choć należy mu się bura za zmarnowanie akcji z 49. minuty, to na jego korzyść działa kluczowy udział przy wszystkich bramkach. To on podawał do strzelców - w przypadku Rafinhii zaliczył bezpośrednią asystę. Nota w górę za pracę w defensywie - razem z Neymarem bardzo pomogli drużynie.

3 1 1 0 3 10
28 68% 3 0 2 4

Neymar Jr

90

• 8
  • 7

Choć nie zaliczył bramki czy asysty, to z gry był najlepszym graczem ofensywnym. Zaliczył ogromną liczbę udanych dryblingów i był, w przeciwieństwie do Leo czy Suareza, non stop obecny ciałem i duchem na murawie. Zaliczył trzy kluczowe podania w 29., 34. oraz 43. minucie, nie zapominając przy tym o defensywie - świetnie wspomagał lewą flankę i Mathieu, notując aż cztery odbiory - podobnie jak Suarez. Zastanawialiśmy się nad tytułem Zawodnika Meczu dla Brazylijczyka, ale zniechęciła nas liczba strat - owszem, Neymar dał dużo, jednak sporo też prób padało w próżnię - ter Stegen był bardziej efektywny.

1 0 10 0 8 20
36 75% 3 3 3 4

18

• 6
  • 6

Zagrał dużo ofensywniej niż zwykle, jednak nie wychodziło mu to optymalnie - zanotował sporo strat. Z drugiej strony plus za udział w akcji bramkowej, kiedy przytomnie zgrał piłkę głową, co pozwoliło zaskoczyć Atletico.

1 0 2 0 1 5
8 75% 0 0 0 0

Lucas Digne

13

• 6
  • 6

Przyzwoita zmiana. Skoncentrowany, zaliczył kilka odbiorów (81., 90. oraz 91. minuta), a także pokazał się w wyprowadzaniu piłki (84. minuta).

Oczywiście Marc najlepszy :)

Jak dla mnie Busi nie powinien dostać wyższej oceny od Iniesty. Masa bniedokładnych podań plus błąd przyczyniają się do wybrania go najgorszym zawodnikiem naszej drużyny. Fajnie jakby Roberto dostał szansę na tej pozycji albo Rakieta. Sergio po paru meczach na ławce może zaczął grać na wyższych obrotach

Źle to świadczy o naszych piłkarzach z pola że w kolejnym meczu z rzędu ter Stegen jest zawodnikiem meczu...

Rafinha coś w sb ma ;D
Niby nie gra dużo, niby nie gra wybitnie ale jest do bólu skuteczny :v
A w końcówce sezonu to może być decydujące ;)

w Którym poście była link do oceniania piłkarzy? nigdzie nie mogłem znaleźć

Gomes tylko 5 ? Przecież dzięki niemu wygraliśmy mecz! :D

MATS powinien mieć zdecydowanie wyżej , to samo Pique grał bardzo dobrze a gdyby nie jego interwencja w ostatniej minucie jak ściągnął piłkę z nogi Torresa to pewnie byłby remis .

Pamiętam wszystkie hejty na Matsa, a gdyby nie on to nie bylibyśmy nawet drudzy:)

Skoro napastnik strzelający 3 lub 4 bramki w meczu dostaje ocenę 10, to czemu bramkarz, który zalicza 3-4 kluczowe interwencje nie może dostać oceny minimum 9 ?

Mats ostatnio zachwyca i to cieszy.

Mathieu minimum 7 za ten mecz ...

Brawo MATS! W pełni zasłużone ZM, a ci co mówią inaczej to albo bardzo go nie lubią i wytykają co się da nawet jak nie ma co albo są to osoby, które myślą że bramkarz jest cudotwórca i wybroni wszystko. No sorry ale MATS wiele razy nas ratował przed stratą bramek i nie były to tylko łatwe strzały, z samym Atleti przez pierwsze 20 minut dzięki niemu wciąż było 0-0. Napór na nasza bramkę wtedy był ogromny, siedzieli w naszym polu karnym. Ale niektórzy tu znajdą każdy pretekst by się przy*ieprzyc do niego. Chyba takie hobby

Przy Gomeszu to jak gra 90 minut nawet należy napisać grał za krótko, grał nie wiele.

Przy Mathieu napisaliscie ze gral bezbłędnie, tylko jedna mala pomyłka i dostaje tylko 6?

Źle się dzieje gdy bramkarz drugi raz z rzędu jest zawodnikiem meczu. :(

Czemu nie da się włączyć statystyk na fonie??

Boję się, że Iniesta ma jakiś problem bardziej psychologiczny. Przechodził już kryzys przed mistrzostwami świata w 2010 roku. To bardzo trudny zawodnik jeśli chodzi o właśnie aspekt psychiczny. Obym się mylił ale Iniesta wygląda tak jakby miał głowę nie na boisku a tak po prostu nie da się grać dobrze.

Bardzo fajny artykuł, fajnie opisane, super, że ter Stegen pokazuje swój talent :D

"Przy golu absolutnie bez szans - skuteczną obronę mógłby zaliczyć tylko Neo z Matrixa." Ośmieszacie się wstawiając takie komentarze. Bramkarz światowej klasy podejrzewam, że byłby w stanie to wyciągnąć. To był strzał prosto w niego. Wystarczyło mieć wyciągnięte ręce. A on to próbował obronić głową, zresztą nie pierwszy raz. Wy naprawdę z tego Niemca robicie bóg wie kogo, a on w najważniejszych momentach pokazuje, że jest przeciętnym bramkarzem. Uważałem i nadal uważam, że w nowym sezonie na tej pozycji musi być zmiana bramkarza bo niestety z tym panem szykują się chude lata.

Dzisiaj w pomocy widzę Rafe, Denisa i Rakiticia. Jeśli ktoś jest bez formy po prostu niech odpocznie. Przydałoby się ograniczyć liczbę minut Messiemu bo chłopak jest zajechany

Moim zdaniem ter Stegen mógł się lepiej zachować przy golu. Gdyby nie zamknął oczu(widać to na powtórkach) to miałby szansę na reakcję.