Javi Miguel: Decyzja Xaviego jest ostateczna na 99,9%

Dariusz Maruszczak

12 kwietnia 2024, 15:10

AS, Sport, Mundo Deportivo

57 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak to zwykle bywa, kolejny wygrany mecz Barcelony znów wzbudził wątpliwości mediów co do przyszłości Xaviego. Mimo że niektórzy dziennikarze uważają, że władze klubu spróbują przekonać trenera do pozostania, Javi Miguel z ASa twierdzi, że decyzja szkoleniowca jest ostateczna na 99,9%.

Katalońscy dziennikarze są dość zgodni, że Barça postara się zatrzymać Xaviego, a wiceprezydent Rafa Yuste przyznał to nawet wprost. Luis Miguelsanz ze Sportu podawał po meczu z PSG, że w klubie pojawił się optymizm, ponieważ Xavi wydaje się zadowolony z drużyny, a atmosfera wokół zespołu jest dużo lepsza. Dziś Fernando Polo z Mundo Deportivo potwierdza ogólną narrację tego dziennika, że trener chce gwarancji konkretnych wzmocnień, jeśli ma przemyśleć swoją decyzję.

Javi Miguel donosi jednak, że Joanowi Laporcie bardzo trudno będzie przekonać Xaviego, ponieważ jego decyzja jest ostateczna na 99,99%. Niezależnie od tego, co się stanie i co zostanie obiecane trenerowi. Pytanie brzmi, na ile Miguel nadal ma „dojścia” w otoczeniu Xaviego, biorąc pod uwagę, że pojawiły się doniesienia o pozwie wobec dziennikarza ze strony szkoleniowca. Sam żurnalista zaprzeczał, że do tego doszło, ale jego wiarygodność w zakresie informacji związanych z trenerem mocno podupadła w ostatnich miesiącach.

Sam Xavi podczas konferencji prasowej też przyznał jednak, że nie zmienił decyzji, ale tak naprawę trudno było oczekiwać, że powie coś innego na tym etapie sezonu, gdy, jak przyznaje: „nic nie zostało jeszcze osiągnięte”. Zwłaszcza że w jego mniemaniu samo ogłoszenie decyzji o odejściu zdjęło presję z drużyny, zmniejszyło krytykę i pozwoliło na zmianę dynamiki wokół zespołu, co z kolei przyczyniło się do lepszych wyników.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest dla mnie dosc normalne, ze Xavi na 100% nie zmienia decyzji, a po sezonie w lipcu nagle zmieni zdanie. Bo np osiagnie dobry wynik w LM itd. Wiec nie czytalbym wymyslanek od kogos z czasopism ale czekal na decyzje Xaviego. Wg mnie zmieni zdanie, o ile wiekszosc bedzie go o to prosila. A co ustala z Laporta...

I oby tak zostało.

Nie zdziwie sie jak to sa gierki, żeby piłkarze dawali z siebie 200% a po sezonie zmieni zdanie

Mamy młody zespół który może naprawdę w kolejnych latach zamieszać w Europie ale mam nadzieję że nie z Xavim

Jak zamelduje się w finale, a klub dodatkowo kupi dwóch np. z trójki Onana, Nico, Silva, to nie widzę powodu, żeby nie dostał kolejnej szansy. Szczególnie, że idealnego następcy nie ma i brakuje kasy.

Boję się że to 0,01 % może przeważyć.

Zostaje Xavi, odchodzi Yamal, Zostaje Yamal, odchodzi Xavi.
Co wybieracie?

Tego 0,1% się obawiam.