Marca: Xavi pozwał również... Javiego Miguela

Mateusz Doniec

28 marca 2024, 15:30

Marca

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj media donosiły o tym, że Xavi Hernández pozwał dziennikarza El País Maneula Jaboisa za rozpowszechnianie kłamstw na jego temat. To jednak nie koniec. Trener zdecydował się zrobić to samo z dziennikarzem ASa Javierem Miguelem, współautorem biografii Xaviego, znany dotychczas jako jego "rzecznik prasowy".

Jak donosi Luis F. Rojo, Xavi pozwał dziennikarza ASa Javiera Miguela, który od niedawna bierze także udział w programach El Chiringuito, za artykuł, w którym sugerował, że Xavi popełnił przestępstwo, zmuszając członków swojego sztabu do umieszczenia telefonów komórkowych na stole w celu sprawdzenia, kto wypuszcza wiadomości do prasy. Według trenera wiadomości te są całkowicie nieprawdziwe i pozwał on dziennikarza, który ma teraz termin na sprostowanie tych informacji. Jeśli tego nie zrobi, pozew będzie kontynuowany.

Warto przypomnieć, że na początku miesiąca FC Barcelona wydała komunikat, w którym dementowała doniesienia Miguela. "Klub nie odmówił w żaden sposób żadnemu dziennikarzowi, nie mówiąc już o grożeniu mu. To, co zrobił, to wezwanie pana Javiera Miguela, aby nie wypowiadał się w imieniu i/lub na rzecz trenera pierwszej drużyny mężczyzn FC Barcelony ani o jego zamiarach lub życzeniach, biorąc pod uwagę, że wspomniany dziennikarz od miesięcy nie ma żadnych relacji z wyżej wymienionym trenerem" - czytamy w komunikacie, który w całości dostępny jest tutaj.

Odkąd Xavi jest trenerem pierwszego zespołu Barçy, Javi Miguel wykreował się na jego "rzecznika prasowego", ujawniając na łamach dziennika AS czy bloga Culemania plany transferowe klubu, rysunki taktyczne na dane mecze, czy kulisy z szatni. Mało kto wątpił w bliskie relacje trenera z dziennikarzem ze względu, że wydali razem w 2011 roku biografię pt. "Xavi. Barça moim życiem". Okazuje się jednak, że to już przeszłość.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Xavi uczy się jak być kumatym wśród kumatych
konto usunięte

Mnie ciekawi kto w takim razie dawał info Miguelowi ze sztabu bo jego informacje przez długi czas były bardzo wiarygodne a zwłaszcza te z whatsuppa itd.