Sport: Savinho celem Barcelony na lato 2024

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2023, 16:45

Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Skrzydłowy Girony Savinho ma za sobą świetny sezon i od pewnego czasu wzbudza zainteresowanie Barcelony. Dobrze zorientowany w tematach związanych z brazylijskimi piłkarzami Joaquím Piera ze Sportu podaje, że Deco kontaktował się już z otoczeniem 19-latka.

Zgodnie z tymi informacjami Savinho ma świadomość, że Barça wyróżniła jego nazwisko na liście celów na przyszłe lato. Piera uważa, że Xavi i jego sztab chcą wzmocnić lewe skrzydło na kolejny sezon. Dlatego Duma Katalonii poddała piłkarza szczegółowej obserwacji, aby oszacować, jaki poziom może osiągnąć w perspektywie średnioterminowej. Według Piery doszło już do pierwszego kontaktu między Deco i otoczeniem Savinho. Dyrektor sportowy chciał z pierwszej ręki dowiedzieć się, jakie są odczucia zawodnika po przybyciu do LaLigi, jaki ma plan na dalszą karierę i jakie cele zawodowe sobie stawia. Dziennikarz pisze również o dobrej harmonii między stronami, które mają zaplanować kolejne kontakty.

Deco w jednym z wywiadów dla telewizji Globo ocenił Savinho. - Hiszpański futbol lubi tego typu graczy z umiejętnością dryblowania. Kibice uwielbiają mieć możliwość oglądania pięknego futbolu, piłkarzy o jakości technicznej, a Savio wpisuje się w ten historyczny profil, który zawsze miał hiszpański futbol. Znajduje się na początku swojej kariery i przyciąga uwagę, to młody zawodnik, który ma przed sobą dużą przyszłość. Jeśli utrzyma tę linię rozwoju, odniesie duży sukces w Hiszpanii.

Przypomnijmy, że Savinho jest piłkarzem Troyes, z którym wiąże go kontrakt do 2027 roku. Obecnie występuje na zasadzie wypożyczenia w Gironie, która podobnie jak francuski klub należy do stajni City Football Group. To może utrudnić ewentualną operację, zwłaszcza że dyrektor wykonawczy Manchesteru City Ferran Soriano stwierdził niedawno, że Savinho jest "częścią projektu" i "zapewne zostanie w Gironie na kolejny sezon". Dobra postawa Girony sprawia, że jej piłkarze stają się łakomym kąskiem na rynku, a jeden z nich Aleix García przyznał wprost, że chciałby grać w Barcelonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Raczej wątpliwy temat. Jego kartą zarządza niestety City Group :/

Biorąc pod uwagę ile City Group z Barcy wycisneło za Ferrana świeżo po poważnej kontuzji, to za Savinho po takim sezonie mogą chcieć więcej ;)

Jeśli nie uda się wykupić Felixa, to Savinho powinien być obowiązkiem. Oglądam Girone i wygląda tam świetnie.

Przeczytałem Silvinho XD

Tego to bym widzial w Barcelonie. Z Roque to moglby byc ogien.