Aleix García: Chciałbym grać w Barcelonie

Dariusz Maruszczak

5 grudnia 2023, 22:26

Movistar

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Tuż przed rywalizacją Barcelony z Gironą pomocnik klubu z Montilivi Aleix García udzielił wywiadu telewizji Movistar. Zawodnik przyznał, że chciałby trafić do Barcelony.

– Oczywiście chciałbym grać w Barcelonie. To klub, który śledziłem od dziecka, który zawsze lubiłem – powiedział Aleix García. Pomocnik jest rewelacją tego sezonu, a w 15 meczach strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty. Nie bez przyczyny został powołany do reprezentacji Hiszpanii, w której zadebiutował w meczu z Cyprem.

To nie pierwszy raz, kiedy García puszcza oczko Barcelonie. We wrześniu na antenie RAC1 powiedział, komentując odejście kolegi do Blaugrany: – Na miejscu Oriola Romeu też poszedłbym do Barcelony, z zamkniętymi oczami. Szkoda, że odszedł, ponieważ mieliśmy bardzo dobre relacje. Powiedziałem mu już, że gdy się zmierzymy, pójdę po niego [śmiech].

Wypowiedź ta spotkała się z dużą krytyką kibiców Girony, a Aleix García musiał je prostować za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Chciałbym wyjaśnić słowa, które powiedziałem wczoraj, tylko wspierałem tak świetnego przyjaciela jak Oriol Romeu, w żadnej chwili nie powiedziałem, że JA odszedłbym z zamkniętymi oczami. Moja sytuacja i jego są kompletnie inne. Jeśli ktoś czuł się urażony, bardzo przepraszam.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No to co niech zabiora Oriola znowu do siebie, zatrzymaja erica, a my bierzemy tego garcie, ewentualnie mozna jeszcze alonso dodac

Obserwuje tego chłopaka od czasów jak był wypożyczany z City do girony pewnie gdzieś od 2017/2016, zawsze było widać duży potencjał ale czegoś brakowało, teraz dzięki jego grze w środku pola w dużej mierze wszyscy zachwycamy się Girona w tym sezonie. Ma odpowiedni wiek 26 lat, potrafi fenomenalnie zmieniać tempo gry osobiście dla mnie przepięknymi długimi piłkami (celnymi przede wszystkim) potrafi również uderzyć z dystansu, i przytrzymać piłkę, skoro sprowadzamy zawodników typu oriol czy alonso, to grzechem byłoby nie sprowadzić tak świetnego pomocnika, patrząc na to jak sypią nam się środkowi pomocnicy. Jak chcemy coś znaczyć w Europie musimy mieć zmienników i budować taką drużynę, że schodzi gundo czy pedri a wchodzi ktoś jak Garcia, a nie oriol czy inny wynalazek

Trzeba być naprawde głupim by grając w innym klubie mówić tak o innym klubie

Oczywiscie, ze poszedlby do Barcy z zamknietymi oczami, ale zranionej malpce musi naklamac i wytlumaczyc sie, aby dalej skakala po jego golach.

Ja też. .

Brać z zamkniętymi oczami?