Mundo Deportivo: Manchester City studzi zamiary Barçy wobec Savinho

Tomasz Jastrzębski

20 listopada 2023, 07:30

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Savinho jest jedną z rewelacji sezonu i katalońskie dzienniki poświęcają sporo miejsca rzekomemu zainteresowaniu Barçy brazylijskim zawodnikiem. Ostatnio przywoływane były wypowiedzi prezesa Girony, który z radością przyjął informacje o zainteresowaniu Blaugrany. Jednak osoba, która ma zdecydowanie więcej do powiedzenia w tej sprawie, nie pozostawia wątpliwości co do przyszłości skrzydłowego.

Brazylijski talent notuje świetny początek sezonu i ma juz na swoim koncie pięć bramek oraz cztery asysty w 14 meczach. Nic więc dziwnego, że mówi się o nim również w Barcelonie. Jednakże Savinho jest zawodnikiem Troyes, które podobnie jak Girona, należy do City Football Group. To sprawia, że decydujące zdanie należy właśnie do właścicieli Manchesteru City. Kilka dni temu, głos w sprawie 19-letniego skrzydłowego zabrał Ferran Soriano, dyrektor wykonawczy Manchesteru City i bardzo wyraźnie wypowiedział się na temat przyszłości gracza Troyes: „Savinho pozostanie w Gironie do końca sezonu i zapewne na kolejny sezon. W PSV nie grał zbyt wiele i zrozumieliśmy, że w Gironie może się dobrze wpasować. Nigdzie się nie wybiera, jest częścią projektu. Jest bardzo szczęśliwy i my również jesteśmy z niego zadowoleni”.

W Barcelonie przyznają, że Savinho jest atrakcyjnym zawodnikiem, ale jest bardzo jesnym, że jest to zawodnik z City Football Group i w związku z tym istnieją co najmniej trzy przeszkody w ewentualnym transferze. Po pierwsze, priorytetem będzie pozostawienie go w klubie związanym z City Football Group, aby utrzymać nad nim kontrolę. Po drugie, jeśli zostanie wystawiony na sprzedaż, będzie miał bardzo wysoką cenę. I po trzecie, jeśli zawodnik utrzyma obecną formę, to w niedalekiej przyszłości może wzmocnić Manchester City, który na pewno nie będzie chciał pozbywać się takiej możliwości.

To powinno definitywnie kończyć dyskusję na temat ewentualnego przyjścia Savinho do Barcelony, ale znając katalońskie dzienniki, jeszcze nie raz przeczytamy o brazylijskim zawodniku w kontekście wzmocnienia Barçy. Czy uważacie, że faktycznie jest to materiał na wielką gwiazdę w przyszłości, czy raczej idealny zawodnik na miarę takiego klubu jak Girona?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiem jak to jest legalne kupowanie kilku klubow przez ta sama spolke i dryblowanie zawodnikami

No tak, bo zawodnik to już nie ma nic do gadania. Kolejne araby, które myślą że człowiek może być ich własnością. Nowe nie znałem.