Oceny za zwycięstwo z Porto

Piotr Guziński

29 listopada 2023, 21:00

48 komentarzy

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

2:1

Herb FC Barcelona

FC Porto

POR

 • João Cancelo 32'
 • João Félix 57'
 • 30' Eduardo Aquino 

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Piotr Guziński, Karol Chowański (ocena sędziego)

Ocena trenera: Xavi Hernández - 5.0

Do składu wystawionego przez Xaviego nie można się przyczepić. Trener postawił na najlepszą możliwą jedenastkę, a wyjątkowo udaną decyzją było posadzenie na ławce Alejandro Balde i umieszczenie na lewej obronie João Cancelo. Szybko stracona bramka sprawiła, że Barcelona się obudziła i zaczęła grać na wysokim poziomie. Zespół potrafił kreować okazje bramkowe, jednak działo się to głównie z powodu indywidualności i świetnej gry Cancelo, aniżeli składnych okazji całej ekipy. Drużyna ponownie nie tworzyła kolektywu i miewała słabsze momenty. Przyczepić możemy się do wyprowadzenia futbolówki czy kontroli środka pola, który w tym pojedynku wyglądał wyjątkowo przeciętnie. Pozytywne momenty miewał Frenkie, jednak i on przygasł w drugiej części. Z kolei Gündoğan i Pedri zagrali poniżej swojego poziomu, a młody Hiszpan zbyt rzadko uczestniczył w grze. Jego rola została sprowadzona do wejść w pole karne z drugiej linii czy poruszania się między liniami, a Niemiec wszedł na nieco wyższy poziom dopiero w drugiej części. Zastanawiające jest to, że prawdopodobnie najlepszy środkowy pomocnik w historii nie potrafi wydobyć prawdziwego potencjału ze swoich graczy w środku pola. Wprowadzone zmiany były jak najbardziej naturalne, jednak żaden ze zmienników szczególnie się nie wyróżnił.

Ocena arbitra: Daniele Orsato – 6,5

Komitet sędziowski: Włochy

Sędzia pierwszoligowy: od 2006, sędzia UEFA: od 2010, ur. 23.11.1975 w Montecchio Maggiore

Sędzia Orsato zaczął od skarcenia w 6. minucie Araujo za zbytnią natarczywość w wyrażaniu swych racji. Reprymenda podziałała, debiutujący w roli kapitana Urugwajczyk bardziej skupił się potem na piłce. W początkowych 30 minutach znany włoski arbiter miał niewiele pracy. Decyzje o rzutach rożnych, spalonych oraz autach podejmował trafnie i bez wahania. Na tym etapie meczu oglądaliśmy mało fauli.

Pomiędzy 24. a 26. minutą gry Daniele Orsato wykazał się serią słusznych wyborów w istotnych akcjach. Podczas kontry przyznał gościom wolny za faul Cancelo na Evanilsonie, postanowił o braku faulu Iñigo (przy agresywnym odbiorze Baska), a także odgwizdał ofensywny faul Raphinhi. Za odrzucenie piłki (28.) upomnienie mógł dostać trener Conceição . Poturbowanie De Jonga powinno moim zdaniem dać rzut wolny Barçy w 29. minucie meczu – sędzia uznał inaczej. Dobrze zachował się kilka minut później, gdy wywołał faul Koundé w kole środkowym (35.). Za zapaśnicze powstrzymanie De Jonga prowadzący mecz wyjął uzasadnioną kartka dla Fabio Cardoso (37.). Kilkanaście sekund później Holender „zarobił” upomnienie w niemal identyczny sposób. Wydaje mi się, że w 38. minucie arbitrom umknął faul Raphinhi. Goście otrzymali tylko rzut z autu. Sędzia Orsato aktywnie temperował wigor graczy przy rzutach rożnych – zanotowałem trzy takie sytuacje w I połowie. Zgodnie z tempem gry oba kluby pograły przed przerwą dodatkowe 120 sekund.

Włoch zaczął drugą odsłonę spotkania od przemyślanego użycia przywileju korzyści (48.) na rzecz gości. Za nieprzyzwoity faul taktyczny na Raphinhi kartonik należał się Taremiemu. Kopnięcie Evanilsona przez I. Martíneza (53.) powinno przynieść „Smokom” rzut wolny, a reprezentantowi Azulgrany – żółtą kartkę. Był to najpoważniejszy błąd sędziego we wtorkowy wieczór. Dalszą część meczu prowadził bez zarzutu. Wyróżnię arbitra za parę dobrych decyzji w 56. minucie gry: czysty przechwyt João Felixa, ale odgwizdano faul Gündoğana. Zwróciłem też uwagę na prawidłowe wybory Orsato o kartkach João Mario (57.) i Felixa (59.), o przewinieniach Aquino (62.), Zaidu (68.), Raphinhi (69.) oraz „Gundo” (83.), a także dostrzeżenie ręki Aquino (70). Strzelec gola dla Porto zobaczył słuszną kartkę w 75. po ostrym wejściu w Cancelo. W doliczonym czasie gry Balde z Namaso uniknęli upomnień za swoje faule, co nie zmienia pozytywnej oceny sędziego za cały występ.

 • Gol
 • Asysta
 • Gol sam.
 • Ocena redakcji
 • Ocena czytelników

Iñaki Peña

90

 • 7
 • 6.5

Dobry występ wychowanka. W pierwszych minutach wyglądał nieco nerwowo z piłką przy nodze i między innymi w 23’ zagrywał na aut, jednak później był niemal bezbłędny. Już w 28’ zaliczył dobrą interwencję, a kolejną w 30’, choć przy dobitce, która wpadła do siatki, nie miał szans. Na plus także obrona w 43’, wypiąstkowane dośrodkowanie w 44’, wyłapane podanie w 48’, obrona w 71’ (sędzia ostatecznie odgwizduje spalonego), czy blok strzału w 80’, po którym wyłapał futbolówkę. W wyprowadzeniu piłki był bardzo ostrożny i wybierał bezpieczne opcje, choć z końcówce i w tym aspekcie złapał więcej luzu, zaliczając w 92’ i 94’ dobre długie podania. Do tego w 93’ ponownie interweniował. Duże brawa.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 7
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
40 82% 0 6 0 7

Ronald Araújo

90

 • 7
 • 7

Jak zawsze na wysokim poziomie. Grający na dużej intensywności, solidnie radzący sobie z piłką przy nodze, notujący wiele interwencji. W 9’ Urugwajczyk wygrał pojedynek główkowy, w 22’ zaliczył dobrą interwencję w polu karnym, w 29’ odebrał piłkę, a w 40’ i 43’ notował przechwyty. Imponująca była interwencja w szesnastce w 55’, kiedy nadrobił kilkanaście metrów i blokował wślizgiem. Do tego w 76’ ponownie w świetnym stylu przerwał atak, a w 91’ wybijał. Plus za dogranie między liniami do Pedriego w 20’ czy otwierające podanie na skrzydło do Raphinhi w 88’. Na mały minus niecelne zagrania w 16’ i 46’.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
1 0 0 0 1 14
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
40 72% 2 3 0 5

Jules Koundé

90

 • 6
 • 4.5

Solidny występ. Francuz zaczął spotkanie od dobrego długiego podania w 8’, a następnie w 11’ zaliczył odbiór i w 13’ przejęcie. W kolejnych minutach również aktywny, Jules był skupiony w defensywie i notował wiele interwencji – plus za te w 30’, 73’ 74’, 86’ i 95’. Z piłką przy nodze grał odważnie, choć nie wszystkie jego próby były udane. Największy minus za niecelne dogranie w 25’ tuż przy polu karnym, które mogło źle się skończyć. Ocenę obniżają także nieudane dogrania w 52’ czy 56’. Pochwalić można jednak za zagrania między liniami w 32’, 46’ czy 70’ oraz udane długie piłki w 24’. 61’ i 76’.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 1 0 0 9
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
72 87% 0 9 1 6

Iñigo Martínez

90

 • 6.5
 • 6

Zaczyna przyzwyczajać nas do swojego wysokiego poziomu. Ponownie skupiony i będący wartością dodaną w wyprowadzeniu piłki. Już w 19’ wygrał pojedynek główkowy z Galeno na skrzydle, a w 21’ próbował dograć górą w pole karne. W 22’ wygrał kolejne starcie w powietrzy, a w 25’ Hiszpan zaliczył świetną podwójną interwencję. Do tego w 70’ blokował, a w 96’ wybijał. Plus również za dogranie między liniami w 14’ czy świetnie długie podanie do Cancelo w 64’.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 2 8
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
57 86% 1 2 1 8

Zawodnik meczu wg Redakcji i Czytelników FCBarca.com

João Cancelo

82

 • Gol
 • Asysta
 • 9
 • 8.5

Zaryzykujemy stwierdzeniem, że to najlepszy indywidualny występ zawodnika Barcelony w ostatnich dwóch sezonach i jeden z najlepszych meczów lewego obrońcy Barcy w ostatnich latach. Z łatwością tworzący okazje bramkowe, regularnie dryblujący, imponujący swoją techniką i zaangażowanie. Do tego z pięknym i bardzo ważnym golem, a także asystą. Już od pierwszych minut Portugalczyk był aktywny i w 5’ oddał strzał zza pola karnego, a w 10’ zaliczył udany przerzut. W 32’ popisał się świetną indywidualną akcją, którą dał Barcelonie wyrównanie. W 38’ bardzo dobrze przyspieszył akcję podaniem do Raphinhi, a w 41’ zanotował kolejną dobrą akcję, jednak zabrakło w tym finałowego podania. W 46’ ponownie rusza z atakiem i dogrywa do Felixa, a w 57’ Joao notuje asystę. Do tego można dodać dobre dogranie w 64’, imponujące podanie zewnętrzną częścią stopy do Felixa w 70’ czy kolejną akcję w 78’, po której wszedł w pole karne, lecz późniejszy strzał był niecelny. Przy tak ofensywnym stylu gry przydarzały mu się oczywiście straty, jednak nie mają one wpływu na końcową ocenę. Znakomite spotkanie, Zawodnik Meczu.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
4 2 6 0 3 7
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
30 90% 5 4 2 6

Pedri González

90

 • Asysta
 • 5
 • 5.5

Zaledwie 27 podań i niska ich celność nie jest standardem dla pomocnika Barcelony, a zwłaszcza kogoś takiego jak Pedri. Docenić z pewnością możemy ładny zwód w 2’, po którym został sfaulowany, przechwyt w 3’ i 42’, jednak po tym drugi nie wykończył akcji w najlepszy sposób i strzał został zablokowany. Plus także za przejęcie w 47’ i przytomne dogranie do Raphinhi w szesnastkę w 78’. W 20’ nie zdołał zabrać się z piłką w szesnastce, a w 48’ stracił, lecz szybko naprawił to własnym odbiorem. Z czysto statystycznego punktu widzenia odnotować musimy również asystę. Oczekujemy od niego więcej.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
1 0 1 0 1 9
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
34 79% 2 1 0 0

İlkay Gündoğan

90

 • 5
 • 5.5

W pierwszej połowie niezbyt widoczny i niewiele możemy wyróżnić. W 4’ przeciętnie dośrodkowywał z rzutu rożnego, a w 19’ kolejna taka próba okazała się co najwyżej przyzwoita. Do tego w 46’ źle odgrywał i zaliczył stratę. W drugiej części lepszy i bardziej aktywny – docenić można za przechwyt w 62’, świetne wyprowadzające akcje spod własnego pola karnego podanie w 63’, przejęcie chwilę później czy bardzo dobre dogranie w szesnastkę górą do Raphinhi w 88’.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 2 0 1 11
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
53 89% 2 2 2 4

Frenkie de Jong

90

 • 6
 • 6

Pierwsza połowa na wysokim poziomie, mogła podobać się jego gra bez piłki czy udział w pressingu. W drugiej części mniej zaangażowany i widoczny. Holender rozpoczął pojedynek od ofensywnej akcji w 4’, po której wywalczył rzut rożny, a w 7’ wrócił do defensywy i zablokował strzał, a w 9’ odebrał piłkę. Do tego w 18’ umiejętnie przyspieszył akcję, w 34’ ponownie zaliczył odbiór, z kolei w 36’ jego pressing przyniósł pozytywny efekt w postaci odzyskania futbolówki oraz popełnionego na nim przewinienia, po którym Cardoso otrzymał żółty karonik. Na plus również przechwyt w 41’ czy dobre górne podanie do Cancelo w szesnastkę w 49’. Doczepić można się straty w 77’ czy nieudanego zagrania w 42’.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 3 0 4 13
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
59 85% 1 3 1 4

Raphinha

90

 • 6
 • 5

Ciężko nie napisać, że był to dobry mecz Raphihni. Pomimo tego, że podjął kilka złych decyzji i nie zawsze notował dobre wybory, to jego gra bez piłki, agresywność, praca bez piłki i umiejętność wyjścia na pozycja była dla Barcelony bardzo ważna. Zaczął od zbyt mocne przerzutu w 3’, a w 29’ strzał po jego akcji jest zablokowany. W 38’ przegrał dość łatwo ważny pojedynek w polu karnym, a później niecelnie uderzał w dobrej sytuacji w szesnastce. To tyle z minusów, bo zwrócić uwagę trzeba na pracę w defensywie (6’, 40’, 68’), dobre uderzenie w 8’, udany przerzut w 11’, akcję z 34’, po której wyłożył piłkę Felixowi i powinien mieć asystę czy udany strzał w 80’ i bardzo dobre uderzenie przewrotką w 88’.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
8 4 0 0 5 13
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
30 87% 2 2 2 2

Robert Lewandowski

90

 • 2.5
 • 3

Piętnaście strat, celność podań na poziomie 60%, jeden wygrany pojedynek i jeden niecelny strzał. Nie są to statystyki odpowiednie dla środkowego napastnika Barcelony. Zaczniemy od plusów, bo ich jest mało – w 12’ Robert wypuścił podaniem na skrzydło Felixa, w 18’ przyspieszył akcję, a w 34’ zaliczył przechwyt. Kilka niewielkich pozytywów przykrywają błędy w odegraniu, prosto stracone piłki i spowalnianie akcji. Już w 9’ Lewandowski źle zagrywał, a kolejne podanie zepsuł też w 48’. W 70’ zaprezentował niezrozumiałe zachowanie w polu karny, gdy zamiast od razu uderzać, próbował przyjmować czy też obrócić się z piłką, czym zepsuł bardzo dobrze zapowiadający się atak. Spotkanie zakończył dograniem piętą, które oczywiście skończyło się stratą.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
1 0 0 0 1 15
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
20 60% 0 0 0 1

João Félix

75

 • Gol
 • 6
 • 6

Potrafi pojawiać się w konkretnych momentach i nigdy nie wiadomo, co z tego wyjdzie. W 14’ nieudanie podawał, w 18’ wszedł w pole karne i uderzył w boczną siatkę, a w 46’ potężnie uderzył zza pola karnego, a piłka zatrzymała się na poprzecze. W drugiej połowie więcej próbował i był bardziej aktywny, często cofał się głębiej po piłkę i poruszał się między liniami. W 56’ zaliczył przechwyt, w 57’ pociągnął akcję do przodu i wykończył podanie Cancelo, dając Barcelonie prowadzenie, a w 71’ wyłożył piłkę Lewandowskiemu. Na największy minus zmarnowana okazja na bramkę w 43’, złe odegranie piętą w 51’ czy strata w 55’.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
5 1 1 0 1 11
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
20 60% 1 1 1 2

Rezerwowi

Ferran Torres

15

 • 5
 • 4.5

W 76’ oddał za mocny strzał, a w 80’ już swoim uderzeniem zagroził bramce. Do tego w 83’ wrócił do defensywy i zablokował dośrodkowanie wślizgiem.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
1 0 1 1 0 4
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
4 50% 0 0 0 0

Alejandro Balde

8

 • 5
 • 4.5

Niewiele możemy wyróżnić. W 91’ przejął piłkę, a w 96’ poszedł z akcją do przodu, lecz za chwilę stracił.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 0 0 0 4
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
7 57% 0 0 1 0

Lamine Yamal

0

 • 5
 • 4.5

Wyróżnić możemy jedynie akcję z 92’, kiedy zaliczył przechwyt, później założył siatkę i pociągnął atak do przodu. W 93’ stracił piłkę. Nota wyjściowa.

Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
0 0 1 0 0 2
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
2 50% 0 0 0 0
REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystkie mecze Barcelony w Lidze Mistrzów i LaLidze za 48 zł miesięcznie w ofercie na pół roku. Oglądaj mecz z Napoli w Canal+ online.

https://bit.ly/WielkaPilka2024

Nota 6 dla Raphinhi w tym wyższa od 2 pomocników to nieśmieszny żart

Xavi to mi wygląda na gościa co nie ma jaj, aby postawić się zawodnikom czy ich opieprzyć gdy trzeba.
Kounde czyli nasz najlepszy prawy obrońca gra na środku obrony, bo poskarżył się trenerowi, że z prawej to on nie lubi xd
Araujo nasz najlepszy środkowy obrońca wychodzi w tym meczu na prawej obronie.
Cancelo rzucany po pozycjach.
No i nasza święta krówka- Robercik.
Z całym szacunkiem do rodaka, ale nie wiem co on musi zrobić, aby Xavi go odstawił chociaż na jeden mecz.

A w tym wszystkim najbardziej zastanawia fakt, że były świetny pomocnik, mając super zawodników przez 2 lata nie nauczył ich rozgrywać tylko jedziemy na tym , że Frenkie "weźmie piłkę", a Pedri i Gundo dołożą to "coś".
Problem w tym, że to "cos" można dołozyć do wczesniej wypracowanych schematów, których u nas ciężko uświadczyć.


Kounde w tym meczu to dramat.Nie daj Boże tak by grał Oriol to już by go zwolnili.Lewy -też dramat, wchodzący wypoczęty Torres - schrzanił z dwie -100%.Ja w tym meczu zastanawialem sie czy gra Gundokan,dopóki nie stracił piłki z grożbą utraty bramki/ Pedri i FdJ walczyli a Gundo zwrotny był jak Titanic i ja zwykle przechodził 89% meczu.On i Lewy powinni być szybko zmienieni. Raphinia -tradycyjnie ,bardzo chce ale z jedną nogą mniej może.Po 60 minutach powienien wejść Jakiś walczak młody bo dziadki są tylko w gębie mocni (Lewy i Gundo). Po co są na ławkę brani młodzi zawodnicy? Lepszy młody wypoczęty niż stary zmęczony. . Pisalem przed meczem ,że Felix strzeli,a na początku sezonu o Cancelo ,że być może lepszy jest od byłego Alvesa. Alves był widoczny bo mial Messiego. Cancello nie ma takiej możliwości.

Tak tylko pytam.... JAK MOŻNA ODDAC ZBYT MOCNY STRZAŁ? ( Ferran)

Martinez powinien otrzymać note w dół, za stratę przed własnym polem karnym po której de Jong musiał ratować zespół faulem na żółta przed sytuacją bramkowa Porto

Drodzy Redaktorzy nie wiem czy oglądaliście inny mecz czy też robicie sobie z nas żarty.
Jak bowiem inaczej odebrać fakt, że "tykającej bombie" jaką był w meczu z Porto Kounde dać ocenę wyższą niż grającym co najmniej poprawnie, a w zasadzie bez większych błędów Pedriemu i Goundoganowi i równą z tą przyznaną De Jongowi.
Boję się, że to znowu objaw braku obiektywizmu z Waszej strony.
A tak dla przypomnienia porównanie ocen przyznanych przez Redakcję i nas kibiców:
KOUNDE - redakcja 6 - kibice 4,5 !!!
PEDRI - redakcja 5 , kibice 5,5
GOUNDOGAN - redakcja 5, kibice 5,5
DE JONG - redakcja 6, kibice 6

Również moim zdaniem Redakcja płynąc z trendem krytyki na Lewandowskiego zaniżyła aż nadto ocenę Robertowi. Uważam, że ocena kibiców 3 byłaby właściwsza, zwłaszcza na tle ocen przyznanych zmiennikom, którzy grali po kilkanaście.
Porównując ocenę przyznaną przez Redakcję zmiennikom - wyjściowa 5 i porónując je z oceną Robert 2,5 możnaby dojśc do wniosku, że grali oni raz lepiej od Roberta. Te porównanie może skłoni Redakcję do większego obiektywizmu.

Kounde - solidny występ?? Oglądaliśmy ten sam mecz? To był sabotaż, ocena 3 to jest maksimum za ten występ

5 dla Gundogana to ze 2 oczka za dużo. W dużej mierze winny kontry Porto przy bramce, bardzo słabe decyzje, jakieś dziwne dogrania na ryzyku, jedno tak naprawdę dobre dogranie do Raphinii, poza tym absolutnie nic.

Na marginesie, wszyscy narzekają na Raphinię, ale typ oddał w tym meczu więcej strzałów niż cały klub w 2-3 mecze przed jego powrotem xD

Kounde chyba za wysoko. Zawdzięcza Araujo i Peni, że nie winimy go za stratę punktów. Gundo trudny do oceny, bo znaczna część meczu słabo, ale w drugiej części dużo bardzo ważnej pracy bez piłki i zbierania drugich piłek co nie pozwoliło Porto złapać rytmu i przycisnąć w końcówce.

Robert na ławę. Po co blokować miejsce.

Raphinha przecież prawie każdą akcję psuł. Same źle wybory chyba że ja inny mecz oglądałem. Warto było napisać że Pedri miał asystę.

De Jong, moim i Cancelo zdaniem za nisko oceniony. Po argumenty odsyłam do wywiadu z Portugalczykiem. ;)
Ilość tej mrowczej pracy, wybiegania, stanowiło klucz do tego, że jakkolwiek potrafiliśmy wychodzić spod pressinguu Porto. Bez de Jonga nasz środek by nie istniał.

ale redakcja z notą dla Kounde to troche popłyneła moim zdaniem. (i chyba nie tylko moim ;))

Brawo za obiektywizm i docenienie meczu w wykonaniu Raphinhi, popełnił kilka błędnych decyzji, ale tak to grał bardzo dobrze, fajne uderzenie w pierwszej połowie na początku meczu, ładna przewrotka, aktywny w pressingu, kilka dobrych przerzutów. Zespołowo po prostu daje dużo. Yamal na razie nie daje połowy z tego.

Widzę że ja chyba zbyt wiele wymagam od skrzydłowego Barcelony.Bo dla redaktorów wystarczy,że gość się dobrze pokazuję a to,że z piłką przy nodze jest fatalny,nie ma znaczenia.Brawo dla was
słuszne oceny, zgadzam się z nimi.
Cieszy docenienie Kounde i Raphinhi

Cancelo, czyli ostatni, który nie przesiąkł jeszcze szarością. Genialny występ.

Martwi mnie bardzo Gündoğan. Po obiecującym początku, teraz gra naprawdę słabo. Krótko mówiąc dostosował się do reszty.