• Karim Benzema 12'
  • Federico Valverde 35'
  • Rodrygo Goes 90' (k.)
  • 83' Ferran Torres

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Marcin Peciak

90

• 5
  • 5

Marc nie miał szczęścia w tym meczu. Był bardzo blisko obrony rzutu karnego, ale strzał Rodrygo był zbyt mocny. Zatrzymał Viniciusa, niestety przy dobitce nie miał nic do powiedzenia. Podobnie przy precyzyjnym strzale Valverde. Pomimo straconych 3 bramek, nie możemy mieć do niego pretensji. Zrobił, co mógł, do tego celnie grał nogami (100% celność podań).

0 0 0 0 0 0
27 100% 0 8 0 3

90

• 3
  • 3

To jego występu kibice obawiali się najbardziej, w końcu miał za zadanie zatrzymać rozpędzonego Viniciusa. Nie sprostał temu zadaniu, a ataki Realu były szczególnie niebezpieczne właśnie z jego strony. Ustawiał się bardzo wąsko, wręcz dublował pozycję Kounde, a szoroko bardzo dużo miejsca mieli Vinicius i Mendy. Przy golu na 1:0 kompletnie nie kontrolował pozycji swojego zawodnika. Podłączał się do akcji ofensywnych, ale jego wybory i dogrania nie były najlepsze. Miał jedno kluczowe podanie i jeden zablokowany strzał.

2 0 0 0 1 7
50 92% 1 3 1 1

Jules Koundé

90

• 3
  • 4.5

Francuz zagrał cały mecz i nie wyglądał najlepiej. Popełnił szereg błędów pomimo tego, że Real nie stwarzał sobie wielu sytuacji. Jak już podchodzili pod pole karne Barcelony, w żadnym momencie nie dało się odczuć pewności siebie i spokoju. Jules unikał zdecydowanych wejść, głównie się cofał, co skutkowało golem na 0-2, wcześniej będąc też za daleko Brazylijczyka. Złamał również linię spalonego przy akcji z rzutem karnym. Mógł też doskoczyć do Krossa przed golem na 1:0. Niezła gra w rozegraniu nie może zamazać nam jego występu. Miejmy nadzieję, że błędy były spowodowane bramkiem rytmu meczowego i ostatnią kontuzją, a od teraz wróci dobra wersja Kounde z początku sezonu.

0 0 1 0 0 6
83 93% 1 7 0 3

Eric García

90

• 3
  • 2.5

Do pewnego momentu gra Erica mogła się podobać, w duecie z Kounde wyglądał lepiej niż w duecie z Pique. Szczególnie dobrze wyglądał w wyprowadzeniu piłki, nie tracił głowy przy wyższym pressingu rywala, często wchodził głęboko na połowę Realu i rozgrywał futbolówkę. Zabrakło jednak koncentracji przy dość łatwo sprokurowanym karnym oraz trochę szczęścia przy zablokowaniu uderzenia Benzemy. Niezrozumiałe zachowanie również przy golu na 2:0, gdzie kompletnie się pogubił, jego pozycję musiał pokryć Sergio i przez to Valverde został kompletnie sam. Po raz kolejny raziła bierność przy nieuznanym golu Benzemy z 52 minuty. Końcowa ocena nie może być zatem pozytywna.

0 0 0 0 0 8
76 89% 0 6 1 2

Alejandro Balde

60

• 3.5
  • 3.5

Balde miał ciężkie zadanie, gdyż stanął naprzeciwko najlepiej dysponowanemu zawodnikowi gospodarzy - Fede Valverde. Urugwajczyk wygrywał z Hiszpanem większość pojedynków, zarówno w obronie jak i w ataku. Pomimo tego, osiemnastolatek zaliczył najwięcej interwencji defensywnych w drużynie, grająć jedynie godzinę. Zrobił, co mógł i nie popełnił znaczących błędów w porównaniu z partnerami z formacji.

0 0 0 0 1 8
38 87% 0 1 0 4

Frenkie de Jong

90

• 4
  • 4

Barcelona grała za wolno, zbyt statycznie i głównie do boku, a przodował w tej grze właśnie Frenkie. Kiedy miał okazję posłać prostopadłą piłkę do Dembele lub Lewandowskiego, spowolniał akcje. Nie podejmował ryzyka, o co prosił Xavi, chociaż to akurat tyczy się całej formacji pomocników. Po zejściu Busquetsa cofnął się nieco niżej i próbował w swoim stylu przenosić ciężar gry głębiej, jednak brakowało pomysłu co dalej zrobić z piłką. Warto pochwalić go za penetrujące podanie na głowę Roberto czy ładną akcję zakończoną celnym strzałem z 37 minuty. Minus za łatwą stratę przed rzutem karnym dla Realu.

1 1 1 0 1 8
51 86% 1 0 1 3

60

• 2.5
  • 2.5

Wielu kibiców zastanawiało się, czy po ostatnich słowach i złym występie w środku tygodnia kapitan powinien w ogóle w klasyku wystąpić. Fakt, że został zmieniony jako pierwszy, wiele mówi o jego grze. Kiedyś Sergio dawał drużynie balans między formacjami, regulował tempo gry i dostarczał piłę bardziej kreatywnym kolegom z przodu, teraz nie wykonuje swoich zadań, do tego stracił zdolność przewidywania kierunków akcji i ustawiania się. Fatalnie zachował się przy pierwszym golu dla Realu, kiedy nie potrafił nawet skutecznie sfaulować Kroosa.

0 0 0 0 3 4
51 92% 1 1 0 3

Pedri González

83

• 3
  • 3.5

Pedri wydaje się po prostu zmęczony. Na tle rywali, szczególnie pod względem fizycznym, wyglądał źle. Brakowało kreatywności, szybkości w podejmowaniu decyzji i odwagi. Często też schowany za rywalem, mało mobilny. Brakowało również wejść w pole karne i strzałów z dystansu, o czym przed meczem mówił trener. Do tego już powoli przejmuje manierę Sergio, kiedy pokazuje kolegom, żeby grać do tyłu, zamiast samemu wyjść na pozycję.

1 0 1 1 1 12
54 85% 1 4 0 3

Raphinha

60

• 3.5
  • 2.5

Najaktywniejszy zawodnik Barcelony. Zaliczył mnóstwo akcji, oddał dwa strzały, z czego z jednym bez problemu poradził sobie Łunin, oraz aż cztery kluczowe podania. Mendy radził sobie z nim bardzo dobrze, wielokrotnie go blokując czy odbierając piłkę. Raz jednak Brazylijczyk się przedarł, doskonale dograł do Lewego, ten jednak z najbliższej odległości fatalnie przestrzelił. Pomagał też w obronie, to on zablokował strzał Viniego w 7 minucie.

2 1 2 0 0 11
32 84% 4 0 0 1

Robert Lewandowski

90

• 2.5
  • 3.5

Był to prawdopodobnie najsłabszy mecz Lewego w barwach Barcelony. Nie udawało się praktycznie nic, ponieważ asysta przy golu Ferrana była jedynie nieudaną próbą trudnego technicznie strzału i tylko szczęście sprawiło, że Hiszpan się tam znalazł, żeby dobić piłkę do pustej bramki. 16 strat, tylko 17 podań przez 90 minut, przy 70% celności, zmarnowana doskonała sytuacja po podaniu Raphinhi, chociaż wydaje się, że i tak byłby spalony. Przegrywał też pojedynki fizyczne z Militao. Na plus jedynie dwie przyspieszające piłki z pierwszej połowy do Dembele i Roberto. Mecz do zapomnienia.

6 2 0 2 2 16
17 71% 1 0 3 0

73

• 2.5
  • 3

Francuz chyba za bardzo sobie wziął do serca słowa Xaviego, żeby próbować i być odważnym, ponieważ w kolejnym meczu z rzędu nie podaje do lepiej ustawionego partnera w niezłej sytuacji. Zamiast tego wchodzi w nieudane dryblingi, których było całkiem sporo w tym pojedynku. Mniej było pozytywów niż zazwyczaj i niestety musi to być widoczne w końcowej ocenie.

1 0 1 1 2 11
23 91% 0 1 1 4

Ferran Torres

30

• 2.5
  • 5

Niech strzelony gol do pustej bramki nie zaburza nam występu Ferrana, bo niczym specjalnie się on nie różnił od jego poprzedniego bardzo słabego spotkania. Można powiedzieć, że różnił się jedynie tym, że dostał o wiele więcej minut. W ciągu 30 minut Hiszpan zanotował imponującą liczbę sześciu podań, przy czym tylko cztery z nich trafiły do adresata, w tym jedno z krótko rozegranego rożnego. Banalny błąd techniczny przy wyjściu piłki na aut w 83 minucie. Zupełnie odseparowany od drużyny, apatyczny, bez zadziorności. Ciężko znaleźć argumenty za dalszym stawianiem na niego.

1 1 0 0 0 5
6 67% 0 1 0 1

Gavi

30

• 3
  • 4.5

Cóż można powiedzieć o takim występie. Gavi ma gorącą krew, olbrzymią ambicję i niespotykane pokłady zaangażowania w każdą rzecz, którą robi na boisku. Niestety w tym meczu na niewiele się to zdało. Za swój ostry, niebezpieczny faul słusznie dostał żółtą kartkę. Hiszpan w pół godziny zanotował sześć podań, chociaż aż dwa z nich doprowadziły do strzałów na bramkę rywala - wszyscy się zgodzą, że to wynik zawstydzający dla pomocnika Barcelony. Zespołu, który miał gonić wynik i dominować nad przeciwnikiem. Plus za przechwyty przed golem Ferrana (chociaż to on wcześniej stracił piłkę) i strzałem Fatiego oraz zablokowany strzał w 82 minucie. Wydaje się, że warto przytoczyć tutaj starą maksymę piłkarską, że lepiej mądrze stać niż głupio biegać.

1 0 0 0 0 2
6 100% 2 0 4 2

30

• 4.5
  • 4.5

Alba pełni w tym sezonie głównie rolę rezerwowego, ale nie sposób odmówić mu doświadczenia. Miał celne dośrodkowanie do Lewego, umiejętnie sfaulował Kroosa przy kontrze Realu. W obronie nie miał wiele pracy, gdyż to Barcelona goniła wynik i utrzymywała się dłużej przy piłce w tej fazie meczu.

1 0 1 0 0 3
19 84% 1 2 1 0

Anssumane Fati

17

• 5
  • 5

Dobre wejście Fatiego. Oddał minimalnie niecelny strzał w 78 minucie, a chwilę poźniej ograł Valverde i przed bramką kontaktową doskonale dograł do Lewego. Wydaje się powoli nabierać większej pewności siebie.

2 0 1 0 0 1
10 100% 1 0 1 0

Franck Kessié

7

• -
  • 4

Grał za krótko. Zapisał się protokole meczowym żółtą kartką.

0 0 0 0 0 0
4 100% 0 1 1 0

Raphinha dostaje notę lepszą od Lewego to jakaś totalna pomyłka. Pisanie że Lewandowski fatalnie spudłował też świadczy o braku wiedzy na temat piłki.
Nota 2 dla Ferrana? Kto ci człowieku daje możliwość wystawiania ocen?

@Janiama cały ten ranking to jakieś nieporozumienie
Ocena dla Ferrana, Lewandowskiego, Kounde, Balde, Ter Stegena czy nawet De Jonga, to nieporozumienie.
Mecz o podwyższonym standardzie emocjonalnym i rozumiem rozgoryczenie kibiców, ale redaktor, który 2 dni po meczu oceny wystawia?

@michal26 oceny jakbyśmy przegrali 0 5 ze Śląskiem Wrocław

@Janiama otóż to. I jak najbardziej rozumiem oceny kibiców. Możliwość wystawienia 30 minut po meczu ma swoje prawa. Kibice zaniżyli i to dosyć mocno, bo AŻ TAK źle nie było. Ocena dla Gaviego, Alby, czy Ferrana za niska. Ich pojawienie się ożywiło grę. Zasadniczo Fati NIC poza tą jedną akcja nie zrobił a ocena o 3 wyższa od Ferrana, który zdobył gola xD no coś tutaj nie gra. Brak logiki. Niech autor się nawróci i jeszcze poprawi te oceny, póki mało osób zauważyło.

I tak jak mówię. Rozumiem 1-2 oceny w dół od kibiców, bo zaraz po meczu większość ocenia.
Ale redaktor, by dawał z reguły JESZCZE NIŻSZE oceny?
Oj frustracja chyba tutaj zadziałała

@Janiama Raphinha powinien ujemną dostać za te świetne wrzutki z różnego.

@michal26 Fati uczestniczył w grze 2x więcej w 2x krótszym czasie, więc był pod grą 4x więcej od Ferrana. Zasługa Fatiego jest taka, że minął rywala i idealnie dograł, a Ferrana, że dołożył stopę do pustej bramki. Różnica w ich ocenie jest adekwatna do wkładu w wynik i grę zespołu.

@Peciak jahahaah śmieszniejszej argumentacji dawno nie czytałem. "4x więcej od Ferrana" a skąd wiesz jakby zagrał Fati wchodząc 30 minut przed końcem ? Może zagrałby gorzej lub się połamał ?
Żałosne są re Wasze hipotezy których używacie wtedy gdy Wam pasuje do narracji.

@Ksavix to nie są hipotezy, tylko fakty poparte liczbami (kontakty z piłką, dryblingi, podania, podania celne, strzały itd). Ja nie jestem od gdybania co by było, tylko od tego żeby ocenić co jest.

@Peciak nie no. Nie kompromituj się proszę. Serio. Wycena wyjściowa wg Was, to 5. Po prostu. Jeśli ktoś gra przeciętnie, to zasługuje na ocenę 5. Po prostu. Dodatkowo strzela gola, zatem +1 powinno być. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć słabsza ocenę Lewego, bo grał cały mecz, ale Ferran? Serio? Za 30 minuty gry?
Zrobił to, co do napastnika należy - strzelił gola. Musiał wbiec i ustawić się i dołozyc nogę. Dał impuls zespołowi.
Fati owszem, zrobił robotę, ale nic więcej nie pokazał w tym meczu. No...przepraszam. oddał jeden nawet groźny strzał.

@Peciak to może tutaj mi odpiszesz.
Otóż gdybasz i po co kłamiesz że nie gdybasz ?

"Fati uczestniczył w grze 2x więcej w 2x krótszym czasie, więc był pod grą 4x więcej od Ferrana."

Sam sobie przeczysz. Otóż Fati był pod grą DWA RAZY więcej od Ferrana - i z tym się mogę zgodzić.

To że jeśli grałby 30 minut i byłby pod grą Cztery razy więcej to czyste gdybanie.

P.s. serio bycie oceniającym wiąże się z rezygnacją z logicznego myślenia?

@Ksavix Już Ci napisałem dlaczego był pod grą 4x częściej w przeliczeniu na minuty na boisku i nie jest to żadne gdybanie, tylko ocena 17 minut Fateigo i 30 Ferrana. Nie ma tam założenia, że jakby grali więcej czy mniej czy by było lepiej czy gorzej. Jest to przeliczone na minuty spędzone na boisku i już Ci to policzyłem. Czego nie rozumiesz? że jeden w czasie 30 minut, zanotował 0,13 podań na minutę, a drugi w ciągu 17 minut zanotował 0,58 podań na minutę. To z dzielenia wynika, że jeden był 4,5 razy efektywniejszy w przeliczeniu na 1 minutę spotktania, kiedy się na nim obaj znajdowali. Przecież ja nie rozciągam tych danych na minuty kiedy nie grali, lub by grali więcej gdyby weszli w innych minutach.

Jeszcze raz podkreślę: w przeliczeniu na 1 minutę spotkania, Fati był 4x efektywniejszy od Ferrana (nie ma znaczenia kto ile grał). Jeden zaliczył 0,58 podania na minutę, a drugi 0,13. Dla szerszego obrazu dodam, że Lewandowski też zaliczył tylko 0,13 podań celnych na minutę spotkania, co również jest uwzglednione w jego niskiej nocie.

Ty bierzesz liczby sumarycznie, a ja W PRZELICZENIU NA MINUTĘ SPOTKANIA. Już logika do Ciebie dotarła? Jak podkreśliłem? Czy za wysoka matematyka jest tutaj zawarta?

Może tłumaczenie jak dla dziecka: Jak Fati muruje 10 cegieł w 17 minut, a Torres 4 w 30 minut, to ile razy szybciej muruje cegły Fati od Torresa?

Skoro obaj byli skrzydłowymi i obaj rezerwowymi to chyba można ich porównać do siebie?

@Peciak Twoja narracja oczywiście jest logiczna, ale mimo wszystko Ferran strzelił gola i z uwagi na ten fakt Twoja ocena jego osoby wspomnianej logice jednak się wymyka.

@Peciak mnie matematyki nie ucz. Lepiej sam się weź za naukę logicznego myślenia bo dalej nie rozumiesz błędu swojego myślenia.

Wg twojego rozumowania to Ferran jakby grał 90 minut to należy mu z góry dopisać hattricka. Prosta matematyka, jak sam to ująłeś, 1 bramką na 30 minut daje 3 bramki na 90 minut.

Po drugie.
Pierw piszesz, że był 4 razy częściej pod grą, a teraz zmieniasz narrację na przeliczenie tego na minutę, świetnie.
W tym meczu Fati był pod grą dwa razy częściej od Ferrana o czym wspomniałeś. Wyglupiles się z tym 4x i teraz brniesz w to guano dalej żeby wyjść z twarzą.