1:0

Sevilla FC

SFC

• Pedri González 72'

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Adam Krawczyk

90

• 6
  • 6

Kolejny mecz Niemca z czystym kontem. Dobre spotkanie z ważnymi interwencjami, lecz nie obyło się bez błędów. Niezłe wyprowadzanie piłki przez większość spotkania, choć w 5’ po wybiciu piłka trafiła wprost pod nogi zawodnika Sevilli na połowie Barcelony. Zanotował dobre obrony strzałów w 47’ i 71’, a w 90’+1 obronił strzał po swoim złym wybiciu, czym wprawił w stan przedzawałowy cules. Dobre zawody, jednak przydałoby się większe skupienie w ostatniej minucie spotkania.

0 0 0 0 0 5
30 83% 0 10 0 4

Daniel Alves

90

• 6
  • 5.5

Kolejne dobre zawody. W ofensywie grał bardzo dobrze i efektywnie, dając możliwość konstruowania groźnych sytuacji, napędzające podania do Dembele w 39’, Aubameyanga w 41’, czy do Ferrana w 39’, 94’+4. Pokazywał się do rozegrania, schodził do środka i świetnie odnajdywał się w grze kombinacyjnej, stając się kolejnym pomocnikiem. W obronie grał aktywnie, ale oprócz dobrych interwencji (m.in 3’, 2x 56’, 70’), były też te gdzie odnotował złe zachowanie lub groźne straty 25’, 32’, 45’+2, 47’, 65’. Mecz na plus, ale musi zachować większe skupienie pod własną bramką.

0 0 1 0 1 15
58 83% 2 4 3 6

Ronald Araújo

90

• 7
  • 7

Wyrasta na zawodnika, od którego będzie rozpoczynać się ustalanie składu. Bardzo dobry występ. Coraz lepiej operuje piłką, potrafi zarówno celnie przerzucić (8’, 72’), jak i wyjść z pressingu na własnej połowie. Po przejściu na grę trójką defensorów świetnie asekurował prawą obronę. Zaliczył dobre interwencje w defensywie w 8’, 9’, 60’, 76’, 88’, często wychodząc z pojedynków z Ocamposem zwycięsko. Na minus interwencje z 58’ i 84’. Oddał dwa strzały, z czego ten z 63’ mógł dać prowadzenie Barcelonie.

2 1 1 0 0 7
64 92% 1 2 2 4

90

• 7
  • 7

Występ na co najmniej ocenę bardzo dobrą. Zaangażowany w obronie i w ataku. Udane interwencje w obronie w 24’, 35’, 40’, 53’, 56’, 80’. W 68’ odebrał piłkę na połowie rywala i oddał wydawało się łatwy strzał do obrony ale rykoszet sprawił problem bramkarzowi. Minutę później oddał strzał głową w poprzeczkę. Uruchomił Albę dobrym podaniem za linie w 59’. Potrafił dobrze ustawiać się w obronie i co pewien czas grać wyżej. Od jego przerzutu rozpoczęła się akcja bramkowa Barcelony.

2 0 2 0 0 4
61 95% 1 6 3 6

90

• 7
  • 6

Bardzo aktywny. Grał jako typowy wahadłowy, niestrudzenie wracając do obrony po akcjach ofensywnych. Na połowie rywala nie tak skuteczny, mimo odnotowania dwóch bardzo dobrych piłek do Ferrana. Natomiast w defensywie był skupiony i kasował większość akcji drużyny z Andaluzji, wspomagał stoperów i asekurował wolne przestrzenie. Udane akcje w destrukcji: 6’, 16’, 17’, 26’, 38’, 40’, 41’, 47’, 65’, 77’, 85’. Bardzo dobry występ.

1 0 0 0 1 16
86 86% 2 2 0 6

Frenkie de Jong

74

• 7
  • 6

Pracowity w środku pola, a będąc często wolnym elektronem wbiegał w wolne przestrzenie między liniami czy za plecy obrońców (11’, 57’). Miał 100% skuteczności podań (37/37). W 1’ dobrze wyszedł z własnej połowy, napędzając akcję. Zaliczył tylko jedną stratę (48’). Słusznie zmieniony, gdyż widać było, że Frenkie zaczyna oddychać rękawami (np. brak powrotu w 65’). Oddał niecelny strzał głową (15’), jednak dołożył swoją cegiełkę w akcji bramkowej przedłużając dogranie w stronę Dembele. Widać feeling pomiędzy de Jongiem a Maestro, co skutkuje rozumieniem zadań boiskowych i ustalonej taktyki.

1 0 2 0 0 1
37 100% 2 2 1 2

90

• 8
  • 6

Topowy występ defensywnego pomocnika. Najwięcej razy odzyskiwał posiadanie w drużynie (10). Dobre interwencje np. w 11’, 15’, 30’, 34’, 42’, 50’, 74’, 79’. Poza świetnym ustawianiem się w destrukcji, był jednym z głównych kreatorów drużyny i to przy 100% celności podań (47/47). Powinien skończyć mecz z asystą po dograniu do Dembele (70’), kolejne napędzające piłki do Ferrana 89’, czy Alvesa 90’+4. Jedyny minus za krycie Ocamposa w 76’. Środek pola został zdominowany. a Sevilla nie miała możliwości na przejęcie inicjatywy, co głównie można przypisać Sergio.

• 8.5

Został bohaterem spotkania po akcji, w której położył trzech przeciwników. Bawił się piłką i tym, że stał się głównym playmakerem w zespole. Czasem skutkowało to niestety niedokładnymi zagraniami, nie do końca rozumiejąc intencje kolegów z boiska. Należy go wyróżnić za grę w defensywie (10’, 47’, 64’, 87’). W ofensywie posłał dobre, napędzające piłki do Dembele w 13’, 25’, 44’, 65’, czy Alby 65’. Bramka podnosi mu ocenę z bardzo dobrej na jeszcze wyższą. Ważne, że jego forma stabilizuje się na wysokim poziomie.

2 1 1 0 2 13
61 85% 0 5 0 6

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 8
  • 7

Mimo, że był „tylko” asystentem przy jedynej bramce w pełni zasługuje na tytuł gracza spotkania. Siedem kluczowych podań, z czego dwa idealne dogrania do Ferrana powinny być asystami. Stanowił stałe zagrożenie dla Sevilli przez cały okres przebywania na boisku. Wygrywał pojedynki na skrzydle i „maszynowo” posyłał piłki w pole karne. W destrukcji wspierał prawą stronę, na plus (15’, 60’, 79’, 90’) na minus zachowanie z 25’. W ofensywie dogrywał celnie w pole karne do Frenkiego, Ferrana, Aubameyanga. Po dograniu Busquetsa sam powinien wpisać się na listę strzelców, jednak piłka po koźle przeszłą nad bramką. Bardzo dobre poruszanie się na linii obrońców i stałym ustawianiem się przy linii rozciągnął zasieki obronne Sevilli. Robił różnicę.

2 0 3 0 0 23
37 81% 7 2 0 3

Pierre-Emerick Aubameyang

81

• 5
  • 5

Nie można odmówić mu starań i ciągłego absorbowania stoperów przeciwnika. Niestety niewiele z tego wynikało. Zbyt rzadko potrafił zgubić kryjącego, jak też nie za bardzo pokazywał się do gry kolegom z drużyny. Wykonał tylko dzisięć podań przez 80 minut gry, co jest wynikiem wprost fatalnym. Niewiele było pozytywów w jego grze. W 3’ nie dostrzegł wychodzącego Dembele na sam na sam i opóźnił atak, w 27’ dobrze wyszedł na pozycję ale źle dograł, w 54’ nieskutecznie próbował przepuścić piłkę w polu karnym. Na plus 45’+1, gdy oddał niezły strzał z ostrego kąta i dobre interwencje w destrukcji w 20’, 22’, 34’. Występ co najwyżej przeciętny, choć należy docenić ciągłą aktywność między stoperami, jednak na zbyt długie okresy „znikał” w tym spotkaniu.

1 1 1 0 0 6
10 80% 1 0 0 2

Ferran Torres

90

• 5
  • 5.5

Kolejne spotkanie, w którym Ferran może być chwalony za sposób poruszania się po boisku i dochodzenie do sytuacji strzeleckich. Jednak ponownie krytyka należy się za brak skuteczności. W 8’ bardzo niecelny strzał po zejściu z skrzydła, 39’ poślizgnął się przy oddawaniu strzału, 63’ uderzenie prosto w bramkarza, 65’ w dobrej pozycji strzelił niecelnie z pola karnego, 77’ trafił głową prosto w bramkarza, 88’ mógł lepiej zachować się w polu karnym po dograniu Busquetsa. Zaliczył straty w 1’, 75’, 85’, ale i interwencje w obronie w 45’+2. W grze Ferrana wszystko oprócz ostatniego dotknięcia jest na wysokim poziomie, problemem jest właśnie kończące uderzenie decydujące o wyniku spotkania.  Występ przeciętny.

5 3 1 1 0 11
48 90% 0 4 1 0

Gavi

16

• 5
  • 5.5

W tym spotkaniu miał utrzymać wynik zawodów. Został typowym zadaniowcem, przerywającym ataki i uniemożliwiającym rozgrywanie piłki przez Sevillę na jej połowie. Z tego zadania wywiązywał się dobrze (trzy interwencje). Trochę brakowało jego śmielszej gry, gdy już Barcelona konstruowała akcje ofensywne. Jedyny strzał, który oddał, był uderzeniem wprost w obrońcę w 90’+2. Ocena przeciętna z plusem.