• Pierre-Emerick Aubameyang 37'
  • Ousmane Dembélé 73'
  • Memphis Depay 90'
  • Luuk de Jong 90'

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Piotr Guziński

Pomocniczy: VeB92Nov

90

• 6
  • 5.5

Solidne zawody w wykonaniu Niemca. Nie miał zbyt wiele do zrobienia, ale kilkukrotnie był dobrze ustawiony i bronił strzały, a także wyłapywał dośrodkowania. W grze nogami na przyzwoitym poziomie, do tego udało mu się zachować czyste konto.

0 0 0 0 0 2
39 95% 0 7 0 4

Daniel Alves

90

• 6
  • 6

Udane zawody w wykonaniu Daniego. Często schodził do środka, dobrze grał na jeden kontakt, regularnie dogrywał w pole karne. W 2., 3., 6., 15., 16. i 37. minucie udanie zagrywał w pole karne, a w 6., 17., 39. i 55. minucie odzyskiwał piłki. Aktywny, pomagający w rozegraniu, ale też z kilkoma stratami, które zaniżają ocenę (4., 35., 47 (x2), 48. minuta). W 31. minucie świetnie dograł między liniami do Ferrana, a w 46. minucie rozciągnął grę przerzutem do Pedriego. Do tego miał swój udział przy golu.

0 0 1 0 0 23
104 86% 2 2 1 9

Ronald Araujo

90

• 7
  • 6.5

Zdecydowany, przerywał wiele ataków, świetnie grał na wyprzedzenie i nie przegrywał pojedynków. Cieszy też fakt, że nie odstawał z piłką przy nodze i jego przerzuty zaczynają wyglądać naturalnie (1., 4., 14., 32., 48. minuta). W 4., 6., 18., 31., 35., 39. i 50. minucie był dobrze ustawiony i odzyskał piłki, a w 23. minucie udanie zagrał między liniami do Gaviego. Przyczepić można się do sytuacji z 56. minuty, w której razem z Pique źle się zachował.

0 0 0 0 0 10
97 90% 0 10 1 4

90

• 7
  • 6.5

Trzeba przyznać, że pod wodzą Xaviego Pique jest jednym z najlepszych zawodników Barcelony i cały czas prezentuje wysoką formę. Tak też było w pojedynku z  Athletikiem, w którym regularnie przerywał akcje gości, stanowił pewny punkt drużyny i dobrze radził sobie z napastnikami Bilbao. Odbiory notował między innymi w 7., 14., 15., 27., 33., 38., 45., 46., 47., 48., 53., 55. minucie (x2). W 37. minucie Gerard uderzył w poprzeczkę i chwilę później piłkę do siatki wpakował Aubameyang. Do tego dobrze radził sobie w wyprowadzeniu piłki, jednak do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. Oby tak dalej.

2 0 1 0 0 5
113 96% 0 3 1 8

Sergiño Dest

90

• 6
  • 6.5

Kolejny piłkarz, którego progres u Xaviego jest widoczny i zasługuje na docenienie. Amerykanin wreszcie wygląda dobrze bez piłki, wie co robić na boisku, jak się poruszać, kiedy zwolnić akcje i nie rozpoczyna dryblingów kilka metrów przed przeciwnikiem. Z Athletikiem nie obyło się bez błędów, ale i tak był to kolejny mecz, w którym Sergino mógł się podobać. W 1. minucie pokazał się na skrzydle i dośrodkował w pola karne, w 2. i 36. minucie wywalczył rzuty rożne, w 49. minucie nie pozwolił na dośrodkowanie, w 51. minucie wyszedł spod pressingu i zagrał do Busquetsa, a w 52. minucie kolejny raz odzyskał futbolówkę. Na minus straty w 20., 53., 59. minucie.

1 0 2 0 1 17
88 95% 0 2 0 4

Gavi

67

• 6
  • 6

Solidnie. Zapewnił spokój w rozegraniu i regularnie pracował w defensywie. Już w 4. minucie odebrał piłkę i chwilę później popisał się sombrero, w 6. minucie balansem ciała zwiódł rywala i rozegrał na skrzydło, w 20. i 24. minucie Gavi odzyskał kolejny raz posiadanie, a w 52. minucie wygrał pojedynek powietrzny przed polem karnym Bilbao. Ocenę obniża niewykorzystana okazja i pudło w 18. minucie. Pablo powinien w tej sytuacji chociaż zagrozić bramce.

1 0 3 0 3 5
36 94% 1 0 1 0

87

• 6
  • 6

Wystarczyło dać mu chwilę odpoczynku, by ponownie zaczął prezentować wysoką formę. W meczu z Bilbao na wysokim poziomie. W 1., 4., 20., 32. minucie odzyskał piłki, a w 1. minucie rozciągnął grę do Adamy. W 15. minucie kolejny raz posłał długie podanie do Traore, a w 21. minucie zagrał między liniami i w 51. minucie ponownie rozciągnął akcję. Cały czas aktywny, imponujący pewnością siebie i pełniący ważną rolę w środku pola. Doczepić można się do kilku strat (np. 33., 34., 46. i 48. minuta).

• 8

U Xaviego wchodzi na zupełnie inny poziom. Regularnie zaczął zagrywać długie piłki, co chwilę notuje otwierające podania, imponuje spokojem, opanowaniem, dojrzałością i powoli Pedri staje się głównym mózgiem drużyny. Zaczął od sombrero, a chwilę później zagrał do Desta i rozrzucił grę na skrzydło do Adamy. W 13. minucie dograł między liniami, w 18. i 24. minucie wypuścił na skrzydło Ferrana, a w 25. minucie dograł do Traore. Kolejne dobre zagrania notował w 26., 39. i 55. minucie. Wyjście spod pressingu i dokładne długie podanie do Dembele przy trzecim golu to majstersztyk, na który może zdecydować się piłkarz w najwyższej formie. Do tego dochodzi siatka założona Balenziadze przy linii bocznej. Za całokształt, granie na znakomitym poziomie przez pełne 90 minut i pracę w kreacji należy mu się tytuł zawodnika meczu.

0 0 3 0 2 10
92 93% 1 8 1 2

Adama Traoré

82

• 5
  • 6

Kilka zrywów, kilkukrotnie napędził akcje Barcelony, ale zabrakło tym razem konkretów. W 9. i 16. minucie Traore wywalczył rzuty rożne, a w 31. minucie udanie dośrodkował w pole karne i był blisko asysty. W 32. minucie przeprowadził rajd środkiem boiska i zagrał na lewo. Przyczepić można się do kilku nieudanych dograń (np. 9. i 51. minuta).

0 0 3 0 3 14
26 88% 1 0 1 0

Pierre-Emerick Aubameyang

87

• 7
  • 7

Na największe wyróżnienie zasługuje bramka w 37. minucie, kiedy to Gabończyk pewnie zakończył atak Barcelony. W 20. minucie przeprowadził akcję na skrzydle i dośrodkował w pole karne, w 25. minucie zatrzymał atak gości, a w 32. minucie wypuścił na skrzydło Ferrana. Pokazywał się do gry, wychodził na pozycje i szukał wolnych przestrzeni, ale nie zawsze te podania otrzymywał. Do tego sam kilkukrotnie dogrania zepsuł (np. 5., 15., 55. minuta).

3 2 1 1 0 9
20 70% 1 0 0 1

Ferran Torres

67

• 6
  • 5

Aktywny w rozegraniu, często schodzący do środka i pracujący w pressingu. Zaczął spotkanie od prostopadłego podania do wychodzącego Aubameyanga w 5. minucie, a w 14. minucie pokazał się Araujo i rozegrał na skrzydło. Chwilę później znowu udanie zagrywał i wyszedł na pozycję, a w 18. minucie pojawił się na skrzydle, wyłożył futbolówkę Gaviemu i powinien zanotować asystę. W 30. minucie zagrał między liniami do Pedriego i kilka sekund później zanotował przerzut do Adamy. W 36. minucie ponownie wypuścił na skrzydle Pedriego, a w 46. i 48. minucie dobrze pracował w pressingu. Nie obyło się bez strat i przegranych pojedynków (np. 8., 24., 31., 46. i 56. minuta), ale prezentowany obraz gry przez 67 minut jest pozytywny.

5 2 1 2 0 13
28 89% 1 2 1 2

Frenkie de Jong

23

• 6
  • 6.5

Dwadzieścia dobrych minut. Sześć minut po wejściu zanotował asystę, a przy ostatnim golu rozciągnął grę przerzutem do Dembele.

0 0 0 1 0 3
31 94% 2 1 0 0

Zawodnik meczu wg Czytelników FCBarca.com

23

• 8
  • 8

Zamienił gwizdy w oklaski i jest to kolejne wejście, które potrafiło odmienić grę Barcelony. W 73. minucie ruszył z dryblingiem i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi i wykończył akcję, a w 90. minucie udanie dograł na głowę Luuka. W 94. minucie ponownie pokazał się na prawym skrzydle i dobrze zagrał do Depaya, który jego dogranie także wykorzystał. 23 minuty, gol i dwie asysty. Świetna zmiana.

2 1 0 0 0 5
17 82% 3 0 0 0

Memphis Depay

8

• 6
  • 6.5

Możemy się zastanawiać nad jego rolą w drużynie Xaviego i prezentowaną formą w kolejnych spotkaniach. Z Bilbao potrafił zagrać na jeden kontakt, cofnąć się do pomocy i pewnie wykończył akcję w 94. minucie. Czekamy na więcej.

1 1 0 0 0 0
7 100% 0 0 0 0

Luuk de Jong

3

• 6
  • 6.5

Wszedł i ponownie zrobił, co do niego należało. Holender pewnie wykończył akcję głową w 90. minucie i na koncie ma już pięć goli w tym sezonie w LaLidze.

Dzięki za wszystkie komentarze.

Odniosę się do dyskusji nt. zawodnika meczu. Oczywiście chodzi o wybór pomiędzy Dembele i Pedrim.
Decyzja była trudna, ale tak jak napisał @ViscaBarca123 poniżej, przeważyła gra Pedriego przez pełne 90 minut na niesamowitym poziomie. I właśnie o te 90 minut, jak zauważyłem, sprawa się rozchodzi. Jaką ocenę powinien dostać Dembele utrzymując taką grę przez pełne 90 minut strzelając bramkę i notując dwie asysty? Moim zdaniem 9. Dlatego grając krócej, wchodząc na zmęczonego rywala, który w dodatku odkrył się przeprowadzajac zmiany, otrzymał 8. Rozumiem argumentację, że Dembele zrobił coś wyjątkowo w tak krótkim czasie i strzelił bardzo ważną bramkę wprowadzając spokój, ale nie odwrócił losów meczu i nie był wprowadzony, aby poprawić grę zespołu, która była dobra. Xavi zrobił świetną zmianę, a nawet cztery, ale to Pedri swoją grą przez pełne 90 minut zasłużył na ZM. Przynajmniej wg Redakcji :) Wybór był naprawdę trudny.
Piąteczka!

@ViScAAA @avenger @JarekS @Woland10 @trolownik @adukla @PJ777 @panczo @Azacca

Ja rozumiem że Pedri gra ładnie i też jestem pełen podziwu ale zawodnikiem meczu bym go nie nazwał bo w żadnym momencie kluczowy nie był .
Mowa o tych otwierających podaniach a kluczowych na ponad 90 kontaktów ile? 1.

Dembele wszedł i zamiótł cały mecz w 23 minuty . Według jakiego kryterium kierowała się redakcja nie dając mu 10? Co trzeba zrobić ? Hattrick i 5 asyst?.
Czy można wymagać więcej od gościa grającego tyle minut po wejściu z ławki? 1 bramka 2 asysty .

Wnoszę o ocenę 10/10 dla Dembele .

23 minuty - bramka i 2 asysty. Ocena 8. Gdzie tutaj jest jakaś logika?

Bezsprzecznie największe wrażenie z naszych piłkarzy zrobili Dembele, Pedri.
Jeżeli chodzi o Dembele to powiem tak. Wszyscy go znamy, wszyscy wiedzą jakim jest lecz za to co pokazał w ciągu tych 30 min. zasłużył na wyższą ocenę. Bramka i te dwie przepiękne asysty na to zasługują.
Dla porównania powiem tak. Gdy takie coś robił Messi dostawał zazwyczaj 9 jak nie 10. No ale redakcja wie, że to Dembele więc...
Jeżeli chodzi o Pedriego to bezsprzecznie jego gra była najbardziej atrakcyjna i też moim zdaniem gdyby tak zagrał Messi to redakcja zachwycałaby się nad tym co pokazał.
Reasumując oboje zasłużyli na to żeby wybrać ich wspólnie piłkarzem meczu lecz ocena winna być o ten 1 punkt wyższa.
Również moim zdaniem redaktorzy zaniżyli ocenę dla F.de Jonga. On też w ciągu 30 min. był centralną postacią w rozgrywaniu piłki.
I jeszcze jedno co do oceny dla Nico Gonzalesa. Osobiście uważam, że i tak nota wyjściowa jest za wysoka. Moim zdaniem chłopak gra coraz słabiej, a w meczu z Atletic bodaj ani razu nie był przy piłce. De Jong rozgrywał bowiem piłkę z Pedrim, Destem, Depayem , Dembele i Luki de Yongiem.

Wg mnie Pedri i Dembele zasłużyli na dziewiątki. Pedri za doskonały występ + MVP, a Dembele za świetną zmianę, rzadko się zdarza żeby zmiennik, który zagrał tylko 23 minuty strzelił bramkę i dołożył dwie asysty

Oceny trochę mnie śmieszą. Wygraliśmy 4:0 a oceny jakby to było wymęczone 1:0. Wiem, że nie chcemy popadać w hurraoptymizm ale bez przesady, każdy o oczko wyżej moim zdaniem zasłużył.

pod spodem rozpętana dyskusja, czy zawodnikiem meczu powinien być Dembele czy Pedri. Obyśmy zawsze mieli tylko takie problemy do rozstrzygnięcia w ocenach pomeczowych, wszystkim życzę :)

Jednak dobry trener potrafi z przeciętnego piłkarza zrobić dobrego a z dobrego wybitnego, czego nie było widać u wcześniejszych trenerów w czasie kryzysu naszego klubu.

Wiadomo , że każdy ma swoje poglądy , a ktoś kto liznął gry w piłkę wie , że gość wchodzący z ławki w 65 minucie przy niepewnym wyniku 1:0 robi akcję indywidualną , po której strzela fantastyczną bramkę , bo kąt był bardzo duży i zmieści to , to było sztuką , poza tym daje ,, piłkarskie ciasteczka ” , wiadomo , że jest noszony na rękach przez zespół i tutaj spokojnie dałbym 9 Dembele , natomiast zawodnikiem meczu no to tym bardziej wiadomka kto był .

Zgadzam się z wyborem Pedriego na MVP. Dembele oczywiście fantastyczna zmiana, ale to co robił Pedro cały mecz było dużo bardziej imponujące w kontekście całości. Przede wszystkim był naszym metronomem, niezwykle inteligentnie rozprowadzał podania i decydował o tym, w których sektorach rozgrywane były poszczególne fazy gry. Był absolutnym mózgiem naszej drużyny i cieszy mnie, że docenia się to bardziej niż same liczby. Choć tak jak mówię - Dembele kozackie wejście.

Czemu Dembele wchodzący na 23 minuty i strzelający gola i mający 2 asysty nie ma 9 lub 10

Ja uważam, że Pique mimo solidnych zawodów oczko lub dwa niżej. Tylko niekompetencja sędzięgo uchroniła nas od gry w osłabieniu za drugi "faul taktyczny". Gdyby sędzia wykonał swoją pracę poprawnie Pique zakończył by mecz wcześniej. To, że tego nie zrobił nie znaczy, że Pique szczególnie przy drugim ciagnieciu za koszulkę popełnił ogromny błąd

Ferran notę za nisko. Z dwójki Pique Araujo, to Hiszpan był ciut lepszy. Mam wrażenie, że przy ocenach nie bierzecie pod uwagę tego, że zawodnik wchodzący z ławki w drugiej połowie, ma teoretycznie łatwiej, niż ktoś grający od pierwszej minuty. Dembele dałbym 7. Pedri MVP bez dwóch zdań.

Szanujmy się , ale zawodnik , który przez 25 minut ma udział przy 3 z 4 goli , strzela fantastyczną bramkę oraz daje dwie asysty gdzie na dobrą sprawę trzeba przystawić głowę i nogę i nie jest zawodnikiem meczu według was ... . Jak to powiedział kiedyś PEP , efektywność , nie efektowność . Pedri mógł kiwać po 3-4 zawodników , ale w piłce nożnej liczą się konkrety i liczby . Nie wydaje mi się , żeby Messi przy takim wyczynie w 25 nie został zawodnikiem meczu .

Brawo dla redakcji - w 100% zgadzam się z ocenami piłkarzy - wydają się bardzo sprawiedliwe.

Użytkownicy czy kibice często zarzucają Ferranowi brak goli, ale niedawno Xavi wypowiedział się o Torresie jako zawodniku zjawiskowym i kluczowym dla jego projektu. Świetnie pracujący w defensywie, usprawniający operowanie piłką, dobry w grze kombinacyjnej i świetny w fazie rozwijania akcji. A skoro trener mówi, że to kluczowy zawodnik, to co tam narzekania kibiców?

Mnóstwo zastanawiałem się nad zawodnikiem meczu i uznałem, że wybiorę Pedriego. 90 minut na znakomitym poziomie, świetna asysta drugiego stopnia, przez cały czas aktywny, szukający gry, odpowiedzialny za kreację. Uznałem, że na ten tytuł za całokształt zasłużył. Dembele też świetny i zastanawiałem się nad oceną 9, ale ostatecznie uznałem, że nota 8 też będzie sprawiedliwa.

Ferran moim zdaniem lepszy od Adamy, realny wpływ na grę miał i powinien mieć asystę. Doceniłem oceną 6.