Następny mecz:  Barcelona  -  Rayo     ·  Sobota, 13 sierpnia 21:00  ·  1. kolejka La Liga Canal + Premium   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 6.0

Solidne zawody w wykonaniu Niemca. Nie miał zbyt wiele do zrobienia, ale kilkukrotnie był dobrze ustawiony i bronił strzały, a także wyłapywał dośrodkowania. W grze nogami na przyzwoitym poziomie, do tego udało mu się zachować czyste konto.

0 0 39 95% 0 0 7 2 4 0 0 0

Daniel Alves

Użytkowników 6 Liczba głosów: 268

Udane zawody w wykonaniu Daniego. Często schodził do środka, dobrze grał na jeden kontakt, regularnie dogrywał w pole karne. W 2., 3., 6., 15., 16. i 37. minucie udanie zagrywał w pole karne, a w 6., 17., 39. i 55. minucie odzyskiwał piłki. Aktywny, pomagający w rozegraniu, ale też z kilkoma stratami, które zaniżają ocenę (4., 35., 47 (x2), 48. minuta). W 31. minucie świetnie dograł między liniami do Ferrana, a w 46. minucie rozciągnął grę przerzutem do Pedriego. Do tego miał swój udział przy golu.

0 0 104 86% 2 1 2 23 9 1 0 0

Ronald Araujo

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 268
Redakcji 7.0

Zdecydowany, przerywał wiele ataków, świetnie grał na wyprzedzenie i nie przegrywał pojedynków. Cieszy też fakt, że nie odstawał z piłką przy nodze i jego przerzuty zaczynają wyglądać naturalnie (1., 4., 14., 32., 48. minuta). W 4., 6., 18., 31., 35., 39. i 50. minucie był dobrze ustawiony i odzyskał piłki, a w 23. minucie udanie zagrał między liniami do Gaviego. Przyczepić można się do sytuacji z 56. minuty, w której razem z Pique źle się zachował.

0 0 97 90% 0 0 10 10 4 1 0 0

Trzeba przyznać, że pod wodzą Xaviego Pique jest jednym z najlepszych zawodników Barcelony i cały czas prezentuje wysoką formę. Tak też było w pojedynku z  Athletikiem, w którym regularnie przerywał akcje gości, stanowił pewny punkt drużyny i dobrze radził sobie z napastnikami Bilbao. Odbiory notował między innymi w 7., 14., 15., 27., 33., 38., 45., 46., 47., 48., 53., 55. minucie (x2). W 37. minucie Gerard uderzył w poprzeczkę i chwilę później piłkę do siatki wpakował Aubameyang. Do tego dobrze radził sobie w wyprowadzeniu piłki, jednak do tego jesteśmy już przyzwyczajeni. Oby tak dalej.

2 0 113 96% 0 1 3 5 8 1 0 0

Sergiño Dest

Kolejny piłkarz, którego progres u Xaviego jest widoczny i zasługuje na docenienie. Amerykanin wreszcie wygląda dobrze bez piłki, wie co robić na boisku, jak się poruszać, kiedy zwolnić akcje i nie rozpoczyna dryblingów kilka metrów przed przeciwnikiem. Z Athletikiem nie obyło się bez błędów, ale i tak był to kolejny mecz, w którym Sergino mógł się podobać. W 1. minucie pokazał się na skrzydle i dośrodkował w pola karne, w 2. i 36. minucie wywalczył rzuty rożne, w 49. minucie nie pozwolił na dośrodkowanie, w 51. minucie wyszedł spod pressingu i zagrał do Busquetsa, a w 52. minucie kolejny raz odzyskał futbolówkę. Na minus straty w 20., 53., 59. minucie.

1 0 88 95% 0 2 2 17 4 0 1 0

Gavi

Solidnie. Zapewnił spokój w rozegraniu i regularnie pracował w defensywie. Już w 4. minucie odebrał piłkę i chwilę później popisał się sombrero, w 6. minucie balansem ciała zwiódł rywala i rozegrał na skrzydło, w 20. i 24. minucie Gavi odzyskał kolejny raz posiadanie, a w 52. minucie wygrał pojedynek powietrzny przed polem karnym Bilbao. Ocenę obniża niewykorzystana okazja i pudło w 18. minucie. Pablo powinien w tej sytuacji chociaż zagrozić bramce.

1 0 36 94% 1 3 0 5 0 1 3 0
Gavi

Wystarczyło dać mu chwilę odpoczynku, by ponownie zaczął prezentować wysoką formę. W meczu z Bilbao na wysokim poziomie. W 1., 4., 20., 32. minucie odzyskał piłki, a w 1. minucie rozciągnął grę do Adamy. W 15. minucie kolejny raz posłał długie podanie do Traore, a w 21. minucie zagrał między liniami i w 51. minucie ponownie rozciągnął akcję. Cały czas aktywny, imponujący pewnością siebie i pełniący ważną rolę w środku pola. Doczepić można się do kilku strat (np. 33., 34., 46. i 48. minuta).

1 0 83 90% 0 0 6 9 5 1 1 0

Pedri González

Użytkowników 8 Liczba głosów: 268
Redakcji 8.0

U Xaviego wchodzi na zupełnie inny poziom. Regularnie zaczął zagrywać długie piłki, co chwilę notuje otwierające podania, imponuje spokojem, opanowaniem, dojrzałością i powoli Pedri staje się głównym mózgiem drużyny. Zaczął od sombrero, a chwilę później zagrał do Desta i rozrzucił grę na skrzydło do Adamy. W 13. minucie dograł między liniami, w 18. i 24. minucie wypuścił na skrzydło Ferrana, a w 25. minucie dograł do Traore. Kolejne dobre zagrania notował w 26., 39. i 55. minucie. Wyjście spod pressingu i dokładne długie podanie do Dembele przy trzecim golu to majstersztyk, na który może zdecydować się piłkarz w najwyższej formie. Do tego dochodzi siatka założona Balenziadze przy linii bocznej. Za całokształt, granie na znakomitym poziomie przez pełne 90 minut i pracę w kreacji należy mu się tytuł zawodnika meczu.

0 0 92 93% 1 3 8 10 2 1 2 0

Adama Traoré

Redakcji 5.0

Kilka zrywów, kilkukrotnie napędził akcje Barcelony, ale zabrakło tym razem konkretów. W 9. i 16. minucie Traore wywalczył rzuty rożne, a w 31. minucie udanie dośrodkował w pole karne i był blisko asysty. W 32. minucie przeprowadził rajd środkiem boiska i zagrał na lewo. Przyczepić można się do kilku nieudanych dograń (np. 9. i 51. minuta).

0 0 26 88% 1 3 0 14 0 1 3 0

Pierre-Emerick Aubameyang

Użytkowników 7 Liczba głosów: 268

Na największe wyróżnienie zasługuje bramka w 37. minucie, kiedy to Gabończyk pewnie zakończył atak Barcelony. W 20. minucie przeprowadził akcję na skrzydle i dośrodkował w pole karne, w 25. minucie zatrzymał atak gości, a w 32. minucie wypuścił na skrzydło Ferrana. Pokazywał się do gry, wychodził na pozycje i szukał wolnych przestrzeni, ale nie zawsze te podania otrzymywał. Do tego sam kilkukrotnie dogrania zepsuł (np. 5., 15., 55. minuta).

3 2 20 70% 1 1 0 9 1 0 0 1

Ferran Torres

Użytkowników 5 Liczba głosów: 268

Aktywny w rozegraniu, często schodzący do środka i pracujący w pressingu. Zaczął spotkanie od prostopadłego podania do wychodzącego Aubameyanga w 5. minucie, a w 14. minucie pokazał się Araujo i rozegrał na skrzydło. Chwilę później znowu udanie zagrywał i wyszedł na pozycję, a w 18. minucie pojawił się na skrzydle, wyłożył futbolówkę Gaviemu i powinien zanotować asystę. W 30. minucie zagrał między liniami do Pedriego i kilka sekund później zanotował przerzut do Adamy. W 36. minucie ponownie wypuścił na skrzydle Pedriego, a w 46. i 48. minucie dobrze pracował w pressingu. Nie obyło się bez strat i przegranych pojedynków (np. 8., 24., 31., 46. i 56. minuta), ale prezentowany obraz gry przez 67 minut jest pozytywny.

5 2 28 89% 1 1 2 13 2 1 0 2

Frenkie de Jong

Dwadzieścia dobrych minut. Sześć minut po wejściu zanotował asystę, a przy ostatnim golu rozciągnął grę przerzutem do Dembele.

0 0 31 94% 2 0 1 3 0 0 0 1

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Zamienił gwizdy w oklaski i jest to kolejne wejście, które potrafiło odmienić grę Barcelony. W 73. minucie ruszył z dryblingiem i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi i wykończył akcję, a w 90. minucie udanie dograł na głowę Luuka. W 94. minucie ponownie pokazał się na prawym skrzydle i dobrze zagrał do Depaya, który jego dogranie także wykorzystał. 23 minuty, gol i dwie asysty. Świetna zmiana.

2 1 17 82% 3 0 0 5 0 0 0 0

Memphis Depay

Możemy się zastanawiać nad jego rolą w drużynie Xaviego i prezentowaną formą w kolejnych spotkaniach. Z Bilbao potrafił zagrać na jeden kontakt, cofnąć się do pomocy i pewnie wykończył akcję w 94. minucie. Czekamy na więcej.

1 1 7 100% 0 0 0 0 0 0 0 0

Luuk de Jong

Wszedł i ponownie zrobił, co do niego należało. Holender pewnie wykończył akcję głową w 90. minucie i na koncie ma już pięć goli w tym sezonie w LaLidze.