0

Przy zwyciestwie nad Bate tylko wygrana Romy w drugim meczu tej grupy powstrzymuje awans Barcy. Zarówno remis, jak wygrana Bayeru promuja Barce juz teraz. Poprawcie :-)

2

Jak zwykle kilka par się powtarza, ale zawsze tak bywa. Że przy tej okazji Barca można powiedzieć ma pecha, cóż zrobić. Pozytywem - ciekawy dwumecz już w 1/8 i dobre przetarcie przed następnymi rundami.
Real swoją drogą któryś raz z rzędu ma fart w losowaniu, ale że od razu to wina Pereza, ustawionego losowania? Dajcie sobie wszyscy na wstrzymanie.
Generalnie - jeśli Barca nie poprawi gry (zwłaszcza w pomocy), nie ustabilizuje obrony, a w City wszyscy z Kunem na czele będą zdrowi- może być piekielnie ciężko o awans.
Jeśli chodzi o pozostałe pary warto zauważyć, że Arsenalowi w końcu powinno się udać mimo wyjścia z drugiego miejsca :) drugą zaś druzyną nierozstawioną, która na chwilę obecną wydaje się być faworytem (i to zdecydowanym) jest Juventus. Pozostaje mieć nadzieję, że Klopp i cała Borussia zaczną grać na swoją miarę do tego czasu. W pozostałych zaś 5 parach faworyt jest jeden.

0

Koeman niszczył system, świetny obrońca + egzekucja wolnych i karnych... Jak przez mgłę kojarzę mecze Barcy z fazy grupowej 94', ale już półfinały i finał pamiętam wyraźnie. Zwłaszcza bombę Koemana z dobrych 35 metrów z półfinału z Porto (jak ta piłka fajnie wygięła dłoń Bai'i...) i cały finał, niemal nieistniejącą Barcelonę i ciosy ze strony Massaro, Savicievicia (ale byłem zły na Zubiego!) i nawet Desailly'ego). Nie miałem ani ja, ani koledzy kablówki więc o Barcy głownie w gazetach czytałem, oglądając ją ze 4 razy w roku w tv dzięki lidze mistrzów w tvp... :) pozdro

1

to nie był ten sam mecz z Arsenalem :) ale sam się na tym czasem łapię, bo często z nimi Barca grała, że mylę mecze. Zawsze wyniki pokroju 3,4 - 1 i Messi w roli głównej.

1

Ja też pamiętam ten finał, do tego w zasadzie od właśnie 94' zaczęła się moja miłość do piłki i kibicowanie Barcy. Też byłem w finale pewny wygrany Barcelony. Skończyło się pogromem, ale Barcy niezmiennie kibicuję do dziś, do Milanu podobnie jak Ty mam jakiś szacunek i zawsze też ich lubiłem.
Co do składu z tego finału-dodałbym jeszcze Ronalda Koemana - mega gościa. A Enrique był jeszcze wtedy w Realu :)

0

Zwrot kasy za bilet kolejowy dostaniesz jak będziesz chciał, zwrot kasy za bilet tez. A że szkoda okazji-tu się zgodzę.

0

większość (w tym podejrzewam i Ty) nie wie, że dopiero od połowy lat 90 Złotą Piłkę może dostać nieeuropejczyk i dzięki temu właśnie Platini wygrał 3 ZP a Maradona żadnej.

0

kra
faci od polaka na dyktandzie też tak mówisz?

0

dudek89
ty lepiej wygoogluj sobie słowa ironia lub sarkazm a dopiero wtedy dodawaj komentarz oceniający czyjeś komentarze miszczu.
(nie podpowiem czemu nie napisałem 'mistrzu", będę dalej "co za gość" ;] )

0

lukininho*, sorry

0

lukinho
śmiem dodać, że tenże Torres strzelił w LM gola definitywnie eliminującego Barcę a na Euro został królem strzelców :D
Torres więc zdobędzie ZP a nasze dywagacje nie mają sensu! tak będzie!

0

Koleś nr2
Wyjmując z wielkiej dobrze funkcjonującej DRUŻYNY najważniejsze ogniwa ta drużyna nadal jest wielka. (Patrz reprezentacja Hiszpanii bez Villi i Puyola, zmęczonym Xavim etc).
Natomiast tego że ZP należy się Cr7 nie skomentuję, powiedziałem i inni rozsądni powiedzieli już na ten temat wystarczająco wiele.

0

VovA
ja się ze wszystkim zgadzam, poza tym że MC zachwyca. Zachwycili w 2-3 meczach w całym SEZONIE, nic więcej. Udziału w pucharach nie trzeba komentować.
Nie zawsze za kasę zbudujesz największy zespół - racja. Tyle, że personalnie są zdecydowanie najwięksi (śmiem twierdzić, że nie są słabsi od Barcy i Realu), a że super zespołu nie ma, cóż... Chelsea I ManUtd miały "nieprzewietrzone" składy i uważam że City winni PL 2012 wygrać w cuglach. No i gdy się gra w klubie TYLKO i wyłącznie dla kasy (no ok, 15% to chęć wygrania JAKIEGOS pucharu jak Nasri np)to często tak bywa. Gdyby wyjąć z MC Silvę i Yaya Toure to nie istnieją na dzień dzisiejszy.

0

Fajnie dostawać minusy od dzieci ilekroć napisze się obiektywnie na stronie Barcy i będąc jej kibicem od 18 lat, że nagroda może należeć się piłkarzowi Realu... ;))))

0

VovA
Trochę racji masz, pluję sobie w brodę nieco bo zapomniałem o Nim, a na pewno był w 2012 jak na razie jednym z najlepszych.
Jednocześnie chyba ciut przesadzasz - "..oczywiście jeżeli MC będzie nadal zachwycał." Gdzie ten MC zachwycał jeśli mogę spytać? Mając taki skład i tak słaby ManUtd za rywala, bili się o mistrza do ostatniej kolejki i zdobyli je głównie przez frajerstwo rywala zza miedzy? No chyba, że miało być "będzie "W" Manchesterze zachwycał" , wtedy mogę przytaknąć.

0

Przykład zatem marny, bo obiektywnie patrząc Casillas zagrał ŚWIETNE Euro (jak i wcześniejsze 2008 i MŚ 2010) i gdyby nie on mogłoby rzeczywiście nie być mistrzostwa. Śmiem twierdzić, że czynił w reprezentacji największą różnicę. Valdes (choć uważam go za bardzo dobrego bramkarza) nie zastąpił by go tak dobrze (umiejętności + prawdziwa rola LIDERA grupy) jak dałoby się zastąpić każdego z pozostałych 10 piłkarzy wyjściowej "11" La Roja.

0

Lama20
Gdyby nie Torres mistrzostwa by nie było??? Bo wygraliby ale niżej (choć kto wie) z Irlandią i Włochami? AHA ;D

0

No i jak już pisałem i piszą inni użytkownicy - zadecyduje druga połowa roku, jeśli Messi będzie strzelał dalej z tą częstotliwością to Casillasowi będzie bardzo ciężko o ZP, no chyba że będzie wyczyniał niesamowite rzeczy i w Realu gole puszczać będzie tak samo rzadko jak na niedawnym Euro ;)

0

Madridista22
Ja się z Tobą w sporej mierze zgadzam. Są jednak małe "ale"...
Złota Piłka to nagroda dla najlepszego, nie najbardziej utytułowanego piłkarza przede wszystkim. Nagrodę powinien zgarniać ktoś kto albo zdecydowanie wybija się ponad wszystkich innych swoimi indywidualnymi osiągnięciami (pod warunkiem że reprezentuje silny zespół i ten zespół cokolwiek osiąga) albo ktoś najlepszy z drużyny zgarniającej większość dostępnych tytułów. Gdyby Barca wygrała Champions League lub/i Messi był Hiszpanem (a gdyby hipotetycznie był to nie oszukujmy się-byłby w ofensywie gwiazdą jak w Barcy) to nawet Ty nie miałbyś wątpliwości że Messi zasługuje na ZP. Jest jednak inaczej. Jednocześnie nie ma jednak piłkarza który byłby zdecydowanie najlepszy w drużynie która wygrała większość trofeów z powodu braku takowej drużyny. Znajdujemy się więc w punkcie zwrotnym - albo jednak ten Messi, albo ktoś najlepszy z możliwie największymi osiągnięciami w b.r. , czyli Hiszpan (Mistrz Europy) który osiągnął też cokolwiek w klubie. Z tego grona zdecydowanym numero uno jest Iker Casillas, zwłaszcza, że na Euro (do czego przyzwyczaił na wielkich turniejach) bronił świetnie.
Jest jeszcze Pirlo (zdecydowany lider wydawać by się mogło nie najmocniejszych Włochów jak i dość niespodziewanego mistrza Serie A).
Z tej trójki dwaj pierwsi moim zdaniem są w "kolejce" o włos przed Włochem, parę kroków dalej są jaki już pisałem Ronaldo czy Iniesta....

Nie zgodzę się też z "...że gdyby stał Victor to puściłby takie strzały." Nie wiesz jak by było, ciut więcej wiary i szacunku dla Valdesa bo ogórem nie jest.
Pozdro

0

Dla mnie najpoważniejszych kandydatów do ZP jest trzech, kolejność alfabetyczna: Casillas, Messi, Pirlo.
Ciut z tyłu Ronaldo (osiągnął co prawda nieco więcej od Messiego -> Liga>CdR ale, Messi w każdych rozgrywkach bodaj został królem strzelców, rekord Mullera, znacznie więcej asyst...) Iniesta, Dalej spora przerwa. (Xavi miał przeciętne dotychczasowe pół roku więc sorry ale niet)
I na koniec - nie oszukujmy się- o tym kto wygra ZP zależy postawa w/w w 2 części roku, kto będzie najbardziej "wymiatał" jesienią, ten zajmie "pole position".

0

SvRandom
Ronaldo bardziej zasłużył??? Ktoś już ci tu niedawno chyba dość jasno wytłumaczył, że niekoniecznie masz rację kolego. I nie mów, że sytuacja jest analogiczna jak rok temu bo zdecydowanie nie jest. Zgodzę się, że Iker jest poważnym kandydatem do Złotej Piłki, ale na pewno nie jest tak iż Ronaldo stoi tu w kolejce przed Messim, gdyby wygrał Euro lub/i Ligę Mistrzów to jak najbardziej bym się zgodził - w sytuacji zaistniałej KATEGORYCZNIE NIE.

0

Geble
Przytaczanie statystyk LFP dotyczących ilości interwencji bramkarzy mija się z celem. Oczywistym jest, że najwięcej do roboty mają bramkarze najsłabszych w defensywie ekip-a co za tym idzie mają zwykle najwięcej interwencji. Valdes w wymienionej statystyce zajmuje ostatnie miejsce, Casillas miejsce 13 (na oczywiście 20 pozycji), numerem 2 jest natomiast Juan Pablo ze Sportingu Gijon. Mam rozumieć, że cały świat, w tym selekcjonerzy La Roja, żyją w wielkim błędzie nie powołując tego mistrza interwencji? ;]

0

tłumacz wystawiając portugalsko-brazylijską małpę przegiął pałę po raz N-ty... nigdy nie zmądrzeje.

0

SportKlub to polska stacja będąca w pakiecie przykładowej Cyfry + i nie ma opcji żeby cokolwiek komukolwiek zakodowano, mecze ogląda się bez problemu

0

mecze CdR w naszym kraju od jakiegoś czasu emituje wyłącznie Sportklub, TVP czasem próbuje być cool i odkupuje możliwość pokazania samego finału

0

ehehhehehehe
Ras White Nigga - dobre, dobre ;D (nie warcz na mnie proszę kubafcb za :D i za poparcie dla niezrozumiałej dla ciebie jazdy z oszołomami-SZpecami) tylko ja bym jednak Oleguera bał się wystawiać, bo wtedy bankiem 4 w plecy i kończymy w "10" i nawet superkreatywny Gabri i mega talent Gerard nie dadzą rady w rewanżu na CN tego odrobić, zwłaszcza, że zagra w nim Valdes wersja 2003 :D ehehheheheheh

0

ty półgłówku i ćwierćinteligencie do wszystkich jak do mamy a ona do ciebie? ;]

0

kamils103

a ty przypadkiem nie powinieneś teraz trzepać się patrząc na foty heterusia-inaczej zwanego Krystynaa?

0

Niezła beka z tego Tur...., sorry szwa..., znaczy się Niemca ;]

Real będący w gazie na poziomie wakacyjnej Barcy - toć to okazja do chlaniaa ;] mam nadzieję, że nie przeczyta tego i nie oskarży mnie (i rzuci na mnie z pięściami) za obrazę jego ukochanego islamu...

0

dzięki!

szkoda tylko, że hf to koszmar a w archiwum rarowym czwarty gol i piąty to jeden i ten sam (piąty).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?