2

Dobra wiadomość. Nie będzie trzeba kupować kogoś za rok lub dwa.

0

@monsterrize skaut nie podejmuje decyzji kogo kupić. Nie ich wina że do koryta dorwał się drugi Perez który pragnie Galacticos.

0

Zwolnili połowę skautów - ludzi z wiedzą doświadczeniem i rozeznaniem poszczególnych rynków. Bardzo chciałbym wiedzieć jakie oszczędności na tym ma Barca i czy takie ruchy mają ratować finanse klubu.

4

O tym jakie to motory i jakie paliwo do nich zalali niedługo się przekonamy.

1

jeszcze z 5 lat i będzie gotowy na pierwszy skład. Tzn by z nim trenować broń boże grać bo to dopiero po kolejnych 5 latach.

0

Pjanic BYŁ dobry a nawet bardzo dobry. Obecnie grzeje ławę w Juve jest wart 50 mln a za rok lub jeszcze w tym roku będzie wart pewnie ze 30 i co roku będzie to mniej. Czarowanie rzeczywistości.

0

@Kwiatek67 Po pierwsze: Dembele gdyby nie kontuzje byłby prawdopodobnie poteżna siła napędową - nikt nie wie ile "zasług" w tych kontuzjach samej Barcy. Sam jednak pomysł na transfer był wg mnie znakomity.
Po drugie: BVB dostało ładna kasę za Dembele wiec widać że potrafią negocjować.
Po trzecie: pewnie nie zrozumiałeś - chodziło mi o ściągnięcie ludzi z BVB do Barcy byśmy nie zostali ograni przez Juve.

0

Jesli Juve negocjuje z Barcą to już się boję... Niech ściągną ludzi z BVB to może jakoś na tym wyjdziemy.

0

Jasne... mieć Neymara i Messiego i pewnie same zaczną się puchary wygrywać i staniesz się drugim Guardiolą panie trenerze. Ale obawiam się że to tylko sen.

0

ot i motywacja... kasa się zgadza nawet grać nie muszę.

0

Gość, który jeszcze przez kilka lat pewnie byłby warty przynajmniej z 50 mln (przy zachowaniu stawek) wymieniony za dwóch rezerwowych z Juve - w tym podstarzałego rozgrywającego. Czyżby kolejny hit transferowy klubu?

0

Jeden z niewielu graczy Barcy którym interesuje się przynajmniej kilka klubów - co powinno dać do myślenia. Albo jest dobry albo tani.

1

@KapitanFCB Gdyby tak było to Juve by go nie wypychało. A zawodnika klasy Arthura w podobnym wieku może być ciężko potem kupić - w dobrej cenie.

2

W sumie można odnieść wrażenie że przy dobrym trenerze potrafiącym korzystać z kadry a i nauczyć czegoś piłkarza (jak Guardiola) skład jest bardziej niż kompletny.

16

Skończyła się kaska na transfery za 100 mln to o wychowankach sobie przypomnieli.

0

@messi564 może nie chodzić o umiejętności a o kasę. Mam wrażenie że problemy finansowe Barcy mogą być tak potężne że możemy być świadkami bardzo niezrozumiałych ruchów transferowych.

0

Niech robi Bale'a - ale w tym wypadku z korzyścią dla klubu.

1

Nie chce mi się czytać tych doniesień bo od połowy z nich aż żeby bolą. U nas i tylko u nas obniżka cen na wszystko a inne kluby trzymają ceny.

2

Wymiana zawodników co rok czy dwa nie prowadzi do zgrania zespołu. Xavi Iniesta wiedzieli jak z sobą grać bo grali razem latami i jeden "czuł" drugiego. Arthur ma wiele by być topowym graczem - i jeśli faktycznie sam dodatkowo pracuje nad sobą to znaczy że ma też odpowiedni charakter. Nie powinno się go sprzedawać.

7

Dobrze że musieli znów wywalić kasę na zbędnego piłkarza by dojść do wniosku że mają w klubie zawodnika który podoła zadaniu rezerwowego.

12

Skończy się na gadaniu, Ney zostanie w PSG, Lautaro pójdzie gdzie indziej a u nas największym osiągnięciem transferowym będzie wypożyczenie Cou bez obowiązkowego wykupu.

wtrącenie: jest jeszcze Milik tanio do wzięcia - trzeba tylko kilka razy powiedzieć że ma DNA Barcy w wywiadach i będzie pasował.

0

Barto nie ma zamiaru odejść - więc...

0

William jako rezerwowy byłby nienajgorszą opcją, ale ważne by było to zrobione z potrzeby a nie z racji "widzimisię".

0

@barteq jasne... tylko że Davis grałby za Albę a nie z Albą.

0

Na lewa niech kupią Davisa z Bayernu i będzie dobrze na lata. Wtedy nawet Albę mogą sprzedać póki coś jeszcze wart.

1

w sumie jest fajnie. mamy dobry humor, cieszymy się życiem w szatni niezależnie od wyniku, każde podanie kierujemy do Messiego, bo odpowiedzialność za wynik by nam ciążyła a taktyka nie ma znaczenia bo i tak podamy do Messiego.

0

A ja nie widziałem tak słabej Barcy jak ta w II połowie.

0

@Lucassito To duże uproszczenie. Problem może leżeć w trochę innym miejscu. Messi i jego wykorzystanie/ustawianie przez kolejnych trenerów mają taki wpływ na zespół, że inni potracili chęć pokazania swoich umiejętności - niech Messi coś zrobi. Mamy skład, którego poszczególnych zawodników sporo innych topowych drużyn wstawiałoby do pierwszego składu z marszu. Ale ich wykorzystanie nie jest takie jakie być powinno - ja przynajmniej odnoszę takie wrażenie. I pewnie nie jest to jedyny z problemów w składzie.

Tzn. to jest to co ja widzę odpowiadając na Twoje pytanie z 6 znakami zapytania.

14

Było od dawna mówione że z wiekiem Messi będzie się przenosił bliżej środka boiska - ani Xavi ani Iniesta nie strzelali 30 bramek w sezonie.

0

To możliwe - trenera powinno się zmieniać przed sezonem a nie w trakcie, ale z dwojga złego wolę taka zmianę. Widzę jednak pewne pozytywy - w grze zaczynają się pojawiać elementy atrakcyjnej gry. Obrona nadal do poprawy ale mam nadzieję, że jednak trener to ogranie.

Media