0

Ostanie 3 LM - Real Madryt, z czego 2016r. finał jest sprawą wewnętrzną Madrytu, a w 2018r. Ligę Europy wygrywa Atletico i finał Superpucharu Europy jest wewnętrzną sprawą Madrytu. Co to oznacza? Że w ostatnich 3 latach na 9 możliwych pucharów (3x LM, LE i Superpuchar Europy - liczę tylko Europejskie trofea, a wiemy przecież że jest jeszcze klubowe mistrzostwo świata), Madryt ma 3xLM, 1xLE oraz 3x Superpuchar, przy czym w tym czasie z innych Hiszpańskich zespołów jedynie Sevilla zdobywa LE w 2016r. Ile więc mamy? Proste - 7 z 9 pucharów europejskich w ostatnich 3 latach powędrowało do Madrytu...

1

28 lat i jakość taką, że może odpalić z marszu. Do tego głodny sukcesów w piłce klubowej jak cholera. Sam nie wiem co sądzić o tym transferze. Albo kupimy parę nazwisk, które odpalą z marszu, albo szykujemy się na wygranie LM najwcześniej za 3-4 sezony po odejściu u Leo.

2

Transfer Rakiticia jest na wokandzie już co najmniej od sezonu.

1

Nie hiszpańskiej tylko madryckiej... Barcelona w Europie mogła co najwyżej lizać ślady po Realu i Atletico niestety :-(

0

Świetny mecze Messiego to nie był - mógł strzelić bramkę, miał 2-3 dogodne sytuacje. Nie był też na pewno najgorszy.

0

Busquets mógłby też odejść.

1

Nie ta pozycja na boisku? Oczekiwanie kreowania gry, podczas gdy i tak wszystko stempluje Messi? Słaba pomoc?

0

Więcej sensacji niż normalnych meczów. Szkoda że nie w ostatnich 3 sezonach... Tottenham wygra finał.

1

To wygląda jak ustawka. Więcej sensacji w tym sezonie LM niż "normalnych" meczów.

1

Xaviego, o ile w ogóle ma smykałkę do trenerki, trzeba najpierw zbudować w rezerwach, tak jak to zrobił Perez z Zidene'm.

0

Jakie znowu "tłuste koty", no może poza Messim? To ile oni tych LM wygrali? Pomyślałby ktoś, że 3 razy z rzędu triumfowali i się im znudziło...

0

Zapewne de Jong już zaczął negocjacje w sprawie wypożyczenia :D

1

Nie zapominajmy, że Fabinho też grał z żółtą kartą i to od 11 minuty...

0

Może w tym roku wygra? Liczę na to!

0

A gdzie ma iść? Do Bayernu? Dla mnie to naturalny następca Pique. Ten Hag by się przydał :)

1

Ale Xavi dopiero co skończył karierę piłkarską i nigdy jeszcze nie trenował. Guardiola przed objęciem Barcelony prowadził drużyny zaplecza, ale taki myk udaje się raz na wiele lat.

0

Problem polega na tym, że Klopp wcale nie musiał nic korygować po pierwszym meczu, bo na drugi, choć mocno osłabieni, wyszli tak samo jak na pierwszy - na pełnej petardzie. I to wystarczyło...

0

Ten Haag jeśli gdzieś odejdzie, to raczej do Bayernu.

17

Nie mieliście wczoraj wrażenia patrząc na grę zawodników Barcelony, że gdyby trzeba było przegrać 0-10 to też by stanęli na wysokości zadania?

0

Czy odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista? W Hiszpanii jest super - niech więc dokończy sezon w Hiszpanii. Jeśli po sezonie będzie dobre nazwisko na jego miejsce - brałbym, gdyż myśl szkoleniowa Valverde osiągnęła swój kres w Barcelonie. Ewentualnie zostawić maksymalnie na jeszcze jeden sezon szukając następcy i nie licząc NA NIC poza Hiszpanią.

0

1. Odpadnięcie PSG u siebie z rezerwowym i grającym piach MU
2. Odpadnięcie Realu po kompromitacji u siebie z Ajaksem, gdy wygrali pierwszy mecz na wyjeździe
3. Odpadnięcie Juventusu z Ajaksem znów po słabym występie u siebie
4. Teraz Barcelona z Liverpoolem

Żeby nie było - kibicuję Ajaksowi zaraz po Barcelonie, ale kiedy w historii piłki nożnej mieliśmy aż tyle kasy na stole i tyle sensacji w ciągu 2 miesięcy? A to jeszcze nie koniec...

0

Ta liczba remontad i sensacji w jednym sezonie zaiste jest interesująca...jakby była wręcz zaplanowana. Oby za jakiś czas się nie okazało, że to wymysł marketingowy był. Nie takie afery w światowej piłce już mieliśmy. Jak wytłumaczyć taką kompromitację? Grali gorzej niż juniorzy.

0

Zrobili nam z dupy jesień Średniowiecza i to bez Salaha i Firmino

3

Dokładnie - od zakończenie pierwszego meczu myślę tylko o tamtym kazusie.

0

Widać, że słabo oglądał pierwsze starcie z Liverpoolem, zobaczył wynik i się podniecił. Zobacz sobie końcówkę, później pisz - inaczej narażasz się na śmieszność. Lepszej "setki" jak miał Dembele w 95 minucie nie da się już mieć, a wcześniej zmarnował jeszcze przynajmniej jedną.

0

Dembele i Umtiti.

0

No...przydałby się...do marnowania "setek"...

3

No nie wiem - Wolverhampton w tym sezonie ma patent na top 6.

13

Strzelmy coś do przerwy i zakończmy te zawody - as simple as that!

0

Po pierwsze - posiadanie piłki to naturalny styl gry Barcelony od bardzo dawna. Po drugie skoro zamysłem trenera było oddanie jej Liverpoolowi, to wykonanie pozostawiało wiele do życzenia - wszyscy eksperci są zgodni, że Anglicy bardzo łatwo i często dochodzili do dogodnych sytuacji bramkowych, a 3-4 to były prawdziwe "patelnie". Słaba taka taktyka. Moim zdaniem po prostu chłopakom brakowało pary albo nie umieli się odnaleźć wobec nowego zamysłu trenera lub nastawienia gości.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?