Ronad10
Dołączył/a: lipiec 2023
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@malicinho rok temu było lepsze? xD albo 3-4 lata temu jak ściągaliśmy Brajtłajta i Luuka De Jonga? Widzę że macie bardzo krótką pamięć.
2
Dopiero co czytałem że większość by wolała sezon/dwa obyć się bez większych transferów a teraz jak Barca kończy po jednym w zasadzie transferze to lament xD w tym okienku i tak wydano dużo więcej niż w poprzednim bo w poprzednim zapłacono tylko za Oriola bo Jaos byli wypożyczeni. Udało się zejść znów trochę z pensji zawodników, trochę zarobić na sprzedażach i dobrze. Flick będzie musiał sięgać po wychowanków a za rok może w końcu uda się przywrócić zasadę 1:1 grając już na camp nou.
0
@waletpl no, jeśli poznali się w wieku 7-8 lat to znają się już niemal 10 lat. Raczej długo jak na 17 latków bo większość życia.
0
Pa @waletpl , następni co zamiast na priv się komunikują oficjalnie. Przedziwne co? xD
0
Jeśli De Jong ma mieć faktycznie tę operację to powinni to robić natychmiast to raz a dwa powinni zgłosić tą długotrwałe kontuzje do La ligi i wyrejestrować jego pensję żeby móc wzmocnić osłabione pozycje.
W ogóle to jest niesamowite. Klub nie ma żadnych problemów żeby opłacać pensje to tylko wymysł Tebasa. Bo przecież jak zawodnik jest kontuzjowany to nadal dostaje pensje z klubu więc to nie jest kwestia braku kasy w klubie tylko widzimisię Tebasa. Chyba że są jakieś zapisy w kontraktach że jak zawodnik nie gra to dostaje mniej a jeśli tak to niech De Jong siedzi na "L4" już do końca kontraktu xD
0
@Midast ja na prawdę czekam aż po Laporcie przyjdzie tu kolejny Bartomeu. Z przyjemnością będę czytał wasze komentarze że Laporta jednak nie był taki zły xD
0
@waletpl aha, no to wyjasniles xD na pewno najbardziej wywalone na Bernala miał Yamal i Cubarsi co się z nim znają od dzieciaka.
0
@waletpl co Ty człowieku w ogóle teraz za fikołki odwalasz xD czyli dobrze rozumiem że większość składu ma wyjebane na Bernala bo mu zyczyli zdrowia w socialach? xD
1
@waletpl no Gundo rozmawiał przez media zamiast w twarz.xD
To coś nowego że koledzy z szatni żegnają odchodzących piłkarzy w socialach? Bernala wczoraj też prawie wszyscy z drużyny wspierali w socialach. To takie dziwne dla Ciebie w tych czasach? xD to jest już standard.
0
Leverkusen wypożyczyło Mukiele z PSG, ciekawe jaki to może mieć związek z Tahem.
0
Czyli Flick przewiduje że po przerwie reprezentacyjnej wróci De Jong i Fati bo na konferencji mówił zdaje sie o 2 zawodnikach wracających po kontuzjach.
0
@pride1899 no Araujo też jest więc nie wiem jak to jest z tymi wyrejestrowaniami.
1
@DLFCB no, świadczy o tym pewnie też to że oprócz ter Stegna żaden z klubowych kolegów go w socialach nie pożegnał. Wielkie osobowości tak mają że nikt praktycznie z szatni mu ciepłego słowa nie napiszę na pożegnanie xD
7
W sumie ciekawe że jak tylko okazało się że Bernal daje radę to jakby większość zapomniała o De Jongu. To wymownie świadczy o jego wpływie na grę i drużynę.
0
@NicoTuNicoTam mógłbym się z Tobą zgodzić gdyby nie to że Soto Grado w każdym praktycznie meczu gwiżdże na niekorzyść Barcy i to nie wygląda już na przypadek albo na to że jest po prostu słaby, wszak to najlepszy sędzia sezonu.
Co do jednego się nie zgodzę. Jest wielkie znaczenie czy wejście jest mocne, słabe czy delikatne, przy takim wejściu jak wczoraj dostał Pedri na nogę postawną to mogło skończyć się złamaniem i za takie wejścia powinno być nie jeden a kilka meczów pauzy żeby się chłop zastanowił co robi.
1
@zibi póki co to właśnie Bernal grał tak jak 6 powinna. Bez zbędnego szturchanie piłki milion razy, przyjęcie-podanie, odbiór-podanie, przyjęcie-zmiana strony. Tak powinna grać 6 a nie prowadzenie bez sensu, smyranie tej piłki bez końca i podania do boku albo do tyłu co za tym idzie zwalnianie każdej akcji. Bernal bardzo przypomina Rodriego z Man City I mam nadzieję że wróci po kontuzji na ten sam poziom.
2
@adukla Gavi czy Militao rozwalili sobie wiązadła bez udziału przeciwnika i tez nie wyglądało to groźnie.
0
@NicoTuNicoTam ale te sytuacje nie są podobne. Ja ci podałem podobną sytuację z nadepnięciem kolana Rakitica przez Bellinghama w meczu z Sevilla. To była taka samą siła z walko o piłkę w tle. Przy wejściu z Pedrim dynamika wejścia była 100 razy większa, jeśli tego nie rozumiesz to inaczej nie potrafię Ci tego wytłumaczyć.
0
@espinoza pozbyliśmy się jego 20 mln wynagrodzenia :)
0
@NicoTuNicoTam bardziej klarowne? xD Pedriemu chłop prawie złamał nogę a Viniemu nacisnął na łydkę stopa i ty to nazywasz bardziej klarowne? Już wiem skąd przybywasz.
A pamiętasz jak Bellingham nadepnął na kolano Rakitica? Płakałes wtedy o czerwona dla Bellinghama? Siła była identyczna.
0
Gundogan! A nie... Zapomniałem że sprzedaliśmy NAJLEPSZEGO zawodnika jakiego mieliśmy a Olmo to placek. No tak.
8
No i w końcu rozgrywający przyspieszający grę a nie zwalniający w dodatku z świetnym uderzeniem. Ciekawe czy dziadek Gundo by to strzelił.
5
Soto Grado znów będzie najlepszym sędzia ligi, wykonuje swoje zadania z Madrytu jak mu przykazano
0
@JarekS hahaha xD myślę że jednak gra w szachy z gołębiem to byłoby większe wyzwanie. Obnażyłes się w tych 2 dyskusjach niemiłosiernie. Przynajmniej już wiadomo żeby w dyskusję z Tobą raczej nie wchodzić bo kończy się zawsze tak samo.
0
@JarekS dyskusja z Tobą to jak gra w szachy z gołębiem xD
Stosujesz taki słowotok a jednocześnie praktycznie nic z tego sensownego nie wynika.
Postaram się to jakoś uporządkować ale.jwdyna osoba którą wyjaśniasz, z każdym komentarzem jesteś Ty xD komicznie to wygląda i okazuje się że z Ciebie żaden ekspert a zwykły fachowiec od wszystkiego i niczego.
Po pierwsze, poprosilłem Cie o jedno. Żebyś wskazał mi jakie wyjścia inne niż te które wymieniłem mógł mieć Lapotra zastając Barcę w stanie w jakim była kiedy obejmował prezydenturę. Oczywiście zignorowałes temat bo najwidoczniej specjalizacja Twojego fachu już Ci na to nie pozwala.
Po drugie, po co Ty mi w ogóle wypisujesz kiedy co ma być spłacane? xD jest to dla mnie całkowicie bez sensu. Barca w 2028 będzie już miała praktycznie cały stadion gotowy co będzie generowało większe przychody. Nie pamiętam do kiedy ma być gotowa hala ale ta również będzie przynosiła zyski. Terminy o których piszesz są graniczne, o ile dobrze pamiętam. Realnie kwoty rat są mniejsze i z większą częstotliwością co pozwoli Barcelonie na spłatę tego zadłużenia, cyklicznie, tak jak umowy to przewidują.
Po trzecie, gdzie znajdę potwierdzenie zaciągnięcia 100 mln pożyczki w maju? Znów opierasz się na plotkach medialnych a próżno szukać potwierdzenia że taki ruch doszedł do skutku.
Nie, nie słyszałem o takiej sytuacji żeby bank dał komuś kredyt mimo tego że ten nie ma zdolności do spłaty zobowiązania inaczej mówiąc zdolności kredytowej. Jesteś już drugi na tej stronie który pisze takie brednie. Banki nie chcą dawać kredytów tak ryzykownych żeby było niemal pewne że będą zagrożone bo od każdego takiego zobowiązania muszą tworzyć rezerwy, co wpływa na ogólną sytuację instytucji i przekłada się między innymi na zysk danego banku. Wbrew więc temu, co mogłoby Ci się wydawać na chłopski rozum Banki się nie cieszą jeśli ktoś przestaje spłacać zaciągnięte zobowiązanie, i wydaje mi się że właśnie na chłopski rozum próbujesz ogarnąć sytuację w której się nie odnajdujesz a próbujesz zgrywać eksperta. Ja na prawdę nie wiem po co brniesz w coś na czym kompletnie się nie znasz.
Nie wiem jak mam traktować artykuł do ktorego link wrzuciłeś. Jako ciekawostkę? Czy że chciałeś się pochwalić że potrafisz wrzucić link do hiszpańsko języczek strony? To z oficjalnego komunikatu klubu:
"Finansowanie jest realizowane z jednymi z najbardziej prestiżowych podmiotów finansowych na całym świecie. Składa się z różnych rat, które mają być płacone stopniowo w ciągu 5, 7, 9, 20 i 24 lat, z elastyczną strukturą i z okresem karencji. Klub zacznie spłacać operację po zakończeniu prac na stadionie, wykorzystując dochody generowane przez Spotify Camp Nou, które według prognoz wyniosą około 247 milionów euro."
Na prawdę to szok że konkurenci Laporty w wyścigu o stanowisko prezydenta klubu nie mówią o nim dobrze xD nie wiem dlaczego to robią, chociaż się domyślam. Zdaje się jednak że Ty nie a to mi każesz łączyć kropki xD
Jeszcze kilka pytań. Jak droga ma kadrę Barca w porównaniu do tej z przed 4 lat? Tylko liczby, a nie dyrdymały.
Którym zawodnikom Laporta dał tak wysoki kontrakt żeby zachwiać drabinką płacową? Którym nowym piłkarzom Laporta nie szczędził na pensji? Czy to aby nie Laporty zaczął uzdrawiać to ile się wydaje na pensje w tym klubie?
Podsumowując, ja nie wiem dlaczego Ty chcesz na siłę zgrywać mądrego w tej sprawie ale nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Miotasz się pisząc że GS samodzielnie jest w stanie finansować Barcę przy budowie Espai Barca kiedy to ewidetnie nie prawda. Wrzucasz jakieś informacje o Nike i ich współpracy z Pumą czy Adidasem kiedy nie ma o tym śladu w internecie. Nie wiem dlaczego to robisz ale osmieszasz się z każdym kolejnym komentarzem.
Dodając jeszcze odniesienie do tych niby nadchodzących pożyczek konsolidacyjnych. Przy tak dużych kredytach zawsze pierwsza jest próbą restrukturyzacji zadłużenia i negocjacji z bankiem jeśli jest taka konieczność i każdy, dosłownie kazdy bank zgodzi się na restrukturyzację długu na rozsądnych warunkach. Nikt nie bierze od razu kredytów konsolidacyjnych, chyba że ma się kilka małych kredytów i korzystaniem wyjdzie wziąć jeden, tańszy w zamian za kilka małych ale droższych i wtedy można to nazwać kredytem konsolidacyjnym. Ale w przypadku finansowania przez konsorcjum w którym partycypuje GS jak i JPM jeśli byłaby jakąkolwiek mowa o opóźnieniach w spłacie to będą to najpierw rozmowy o restrukturyzacji i przesunięciu terminów spłaty.
0
@BialyKibic ok, skoro tak mówisz, to pewnie i nie będzie. W końcu wychodzi na bardzo wiarygodnego w trakcie dyskusji :)
1
@JarekS tak myślałem. Słabo, słabo panie ekspercie od wszystkiego i niczego xD
0
@JarekS o człowieku. Tak, GS na pewno udzielił finansowania zdając sobie sprawę że nie będzie spłacone xD hahaha... Bawisz mnie coraz bardziej. Nadawałbys się na prezesa banku.
xD Z takimi kredytami zamknęli by ci Twój pierdolnik po miesiącu.
Oczywiście że Nike różni się w cholerę od instytucji finansowej jaką jest GS, to tylko pokazuje jakie masz pojęcie o czym piszesz. GS to instytucja finansowa, objęta regulacjami i zupełnie innymi przepisami niż forma odzieżowa. O jakiej współpracy i z kim Nike Ty piszesz? Przecież to nadal jest największą firma odzieżowa na świecie.
"na takich klientach się zarabia z tą różnicą że GS jest na tyle duży że może robić to niezależnie, "
Dobitnie właśnie udowodniłeś że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz bo GS nie działał przy tym finansowaniu samodzielnie xD
"Klub uzgodnił finansowanie z łącznie 20 inwestorami na wartość 1,45 miliarda euro, która to kwota pokrywa koszty prac na Espai Barça."..."W trakcie całego procesu do Zarządu i zespołów własnych Klubu dołączyli w swoich wysiłkach kluczowi partnerzy, tacy jak między innymi Goldman Sachs, JP Morgan, JLL, Pérez-Llorca, DLA Piper, Key Capital Partners, Legends i IPG 360. Propozycja polega na połączeniu doświadczenia i wiedzy zespołów i specjalistów Klubu z najlepszymi praktykami w różnych obszarach zaangażowanych w projekt Espai Barça."
To właśnie GS nie udzielił samodzielnie finansowania a w konsorcjum z pozostałymi podmiotami gdzie sam GS udziela niecałe 600 mln zobowiązania.
Tak właśnie myślałem. Zero merytoryki, pustosłowie i uważnie się za lepszego bo wydaje Ci się że wszystko wiesz a jak nie potrafisz obronić swoich argumentów to się obrażasz i twierdzisz że Cie nie szanuje. Jak mam Cie po tym co tu wypisujesz szanować? xD
1
@JarekS hahaha, no. To by podsumowywalo te Twoje eksperckie wywody. Piszesz o współpracy Nike z Puma jak oni się o jedno słowa szarpią w sądzie a Ty myślisz że podejmą współpracę żeby Barcę, jeden z największych klubów na świecie przejęło Yato czy inna Givova xD
Twoje dorady negocjacyjne również mogłyby zrobić furorę, żeby negocjować cenę ale bez rozeznania ile może zaoferować rynek xD
Nie obroniłeś ani jednego swojego argumentu a rzucasz tu, jakby się mogło wydawać, nie wiadomo jakimi faktami i analizami. Jak nie wiesz jak obronić swoje wywody to zmieniasz temat i piszesz o szacunku czy ekspertach co ogóle nie trzyma się kupy. Starasz się być tajemniczy i sprawiać wrażenie jakbyś miał jakieś swoje sekretne źródła informacji ale prawda jest taka że nie ma w tym za grosz rzetelności nie mówiąc o prawdzie. Jak mam Cię szanować skoro Ty nie szanujesz inteligencji innych forumowiczów myśląc że możesz tu wcisnąć każdy bełkot i przejdzie to jak wielką analiza eksperta?
0
@JarekS eh... Ja widzę że Ty starasz się na siłę napisać coś modrego ale po prostu kompletnie nie wiesz o czym piszesz.
Znów praktycznie zero merytoryki tylko jakieś Twoje wymysły i domysły.
Proszę powiedz mi jakie inne opcje miał Lapotra w sytuacji w jakiej zastał klub? Tylko konkretnie a nie mamrotanie żeby sobie w google wyszukać xD
Wyobraź sobie że te kilka największych instytucji finansowych na świecie dając kredyt Barcelonie na Espai Barca musiało zapoznać się, opiniować i zaakceptować projekt inwestycji. Żebyś zrozumiał, już przy zwykłym kredycie hipotecznym bank musi przeanalizować zatwierdzić projekt domu jaki chcesz sobie wybudować. Czy kwota o jaką wnioskujesz Ci wystarczy, czy są wszystkie potrzebne dokumenty itd. Udzielając więc finansowania wspomniane instytucje nie dość że wnikliwie przebadały zdolność Barcy do spłaty zaciąganego zobowiązania to jeszcze z pewnością przeanalizowały projekty i kosztorysy budowlane.
Nie wiem czy również wiesz że finansowe fair Play z którym boryka się klub nie odzwierciedla do końca sytuacji finansowej Barcy. Ponieważ jeśli teraz na kontraktach zaoszczędziliśmy 30 mln to według zasady w której się poruszamy możemy z tego wydać 10 więc ogólne zobowiązania klubu zmniejszają się o 20 mln księgowo.
Spłata Espai Barca za to jest zaplanowana na czas kiedy Barca wróci już na stadion co będzie generowało większe zyski niż dotychczas a na pewno większe niż w ubiegłym roku kiedy graliśmy pełny sezon na zastępczym, mniejszym stadionie.
Z których elementów projektu klub zrezygnował oprócz ekranu 360?
Gdzie informacje o sprzedaży loży? Skąd te rewelacje znowu? Bo póki co to czytałem tylko że Real sprzedane miejsca na SB na 30 lat do przodu.
Skąd masz informację o sprzedazy cateringu i co jeszcze sprzedała Barca z nowego stadionu że piszesz "sprzedaja co popadnie"?
Jesteś miałki do bólu. Twoje komentarze to słowotok, papka bez cienia powaznego argumentu popartego choćby połową źródła. Aż ciężko się z kimś takim dyskutuje.