O sobie

  • Zainteresowania Sport, ekonomia, polityka, historia.
  • Ulubiony zawodnik Don Andres Iniesta
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, KKS Lech Poznań, Napoli, Manchester City.
  • Barcelonie kibicuję od 2003

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3900
  • Liczba komentarzy 475
  • Polecenia 447

Komentarze

0

@th@les "Inna sprawa, że Apple przegina z cenami" - to zależy...prawda jest taka, że jeżeli masz możliwość odliczenia VATu i znajdziesz dobrą ofertę, to już takiej tragedii nie ma. Apple jest drogi dla konsumentów.

2

@Pawel1980 Apple możliwości pokazuje, jeżeli masz np. równocześnie MacBooka, iPhone'a i iPada. Jako sprzęt do pracy dla mnie jest niezastąpiony. Mając w jednym momencie tylko jedno urządzenie faktycznie może niektórym być ciężko zauważyć największe zalety tych sprzętów. I żeby było jasne - sprzęt tego typu oceniam właśnie tylko i wyłącznie w kategorii przydatności do pracy.

0

Trochę roboty ostatnio miałem i nie w temacie jestem...Dembele znowu jakaś kontuzja na pół roku, czy odpoczynek od trenera?

2

@ViScAAA Nie każdy piłkarz wchodzi od razu na światowy TOP...z dzisiejszych przykładów to np. Liverpool - Salah (23), Mane (23), Van Dijk (25) - każdy z nich stopniowo wchodził na TOP. De Bruyne miał 23 lata jak zaskoczył, B.Silva miał 22 lata itd.

2

@Guffi faktycznie, ten niedobry rząd hiszpański nie da żadnego dofinansowania na nowe Lambo dla kopaczy...straszne rzeczy się tam dzieją :(

Zobacz wszystkie

60

Bartomeu dobrze gra, do 19 nie ma szans na zebranie, jak tylko 3k zebrali...nawet jak do 2.10 zbierze wymaganą ilość, to zarząd ich nie przyjmie...to zacznie się wtedy zapewne droga sądowa...jak wiadomo to zabierze czas, który gra na korzyść obecnego zarządu. Jak wiadomo, socios to taka sama masa jak wyborcy, którzy żyją ostatnim wydarzeniem, ostatnią aferą, mają raczej krótką pamięć. Wtedy nawet jak zostanie przeprowadzone wotum nieufności, to o wyniku będzie głównie decydować forma sportowa zespołu, który jak będzie liderem, a taki Dembele czy Paulinho będą dobrze grać, to przechyli szalę na stronę obecnego zarządu. Bartomeu nie został wybrany prezydentem, dlatego że miał świetny pomysł na klub, tylko akurat się zdarzyło, że zespół zdobył tryplet....socios są w większości tak głupi jak typowi wyborcy, bezmyślna masa, która zmienia zdanie bez przerwy, w zależności od wydarzeń góra z ostatniego miesiąca...

55

Trochę to wina kibiców. Oczekują co roku trypletu i sezonu bez porażki, to ciężko dać szansę młodemu zawodnikowi. Popełni błąd, drużyna przegra/straci punkty i już "media" i kibice na forach itd. będą go krytykować i wywierać presję...poprzedniemu pokoleniu było o tyle łatwiej wejść, że drużyna we wcześniejszych latach odnosiła mniej sukcesów, skala oczekiwań była mniejsza, rywalizacja w lidze mniej zacięta (śrubowanie dużych pkt przez drużyny 1-3). Moim zdaniem jeżeli chodzi o szkółkę, to Barcelona stała się "zakładnikiem" własnego sukcesu.

47

To akurat żadne odkrycie nie jest. Wystarczy spojrzeć na Szkocję, gdzie dokładnie widać było w skali mikro, co się stało poziomem sportowym Celticu, kiedy upadli Rangers...obie drużyny się nienawidziły, ale sportowo napędzały do lepszej gry, był wyższy poziom ligi, chcieli tam grać lepsi zawodnicy itd.

21

Może tak jest w Anglii, Niemczech czy Włoszech, ale na pewno nie w La Liga. Na przyszłość proponuję wpierw zajrzeć do przepisów, a potem komentować.

18

Messi i Suarez schodzą, Neymar zostaje na boisku...czyżby Valderde chciałby pokazać mu, jakim graczem jest bez nich i jak będzie mu się grało ewentualnie w Paryżu, bez tak świetnych partnerów w ataku?

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?