O sobie

  • Zainteresowania Sport, ekonomia, polityka, historia.
  • Ulubiony zawodnik Don Andres Iniesta
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, KKS Lech Poznań, Napoli, Manchester City.
  • Barcelonie kibicuję od 2003

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3600
  • Liczba komentarzy 451
  • Polecenia 426

Komentarze

0

@Triv44 niestety nie masz racji, trochę jest to zawężone (bez sensu moim zdaniem). Na IO mogą grać urodzeni od 1 stycznia 1997 i później, a na ME U21 mogą grać zawodnicy urodzeni do rozpoczęcia eliminacji, za które uznaje się...cóż, tutaj jest problem, ale prawdopodobnie 1 mecz w danej grupie, bo dla przykładu...eliminacje rozpoczęły się w marcu 2017, ale niektóre grupy rozpoczęły grę dopiero w czerwcu, a pojedyncze reprezentacje wystartowały we wrześniu...z reprezentacji, które przejrzałem, to najstarszy piłkarz na tym Euro jaki mi się rzucił w oczy był urodzony 13 czerwca 1996 roku, więc może chodzi o pierwszy mecz w danej grupie eliminacyjnej? W każdym razie, sporo zawodników "odpada", np. Pellegrini urodzony dnia 19.06.1996 r. (tu w ogóle jak liczyć reprezentację, która nie startowała w eliminacjach?).

0

Do ataku lepszy byłby Luka Jović, ale cóż, limit zawodników spoza UE mamy wykorzystany na razie niestety.

0

Roberto też w jego wieku nie miał łatwo, a teraz...

3

Szkoda, że Icardi nie może być nawet rozważany w miejsce nowej "9" na przyszłość...

0

Niestety, ale w Barcelonie w najbliższych latach nie dostanie szansy...Arthur, Vidal i Malcom prędko nie dostaną paszportów UE (chyba że jakoś Vidalowi pomogą załatwić włoskie), więc w najbliższym czasie nie będzie raczej nowych piłkarzy bez obywatelstwa UE.

Zobacz wszystkie

60

Bartomeu dobrze gra, do 19 nie ma szans na zebranie, jak tylko 3k zebrali...nawet jak do 2.10 zbierze wymaganą ilość, to zarząd ich nie przyjmie...to zacznie się wtedy zapewne droga sądowa...jak wiadomo to zabierze czas, który gra na korzyść obecnego zarządu. Jak wiadomo, socios to taka sama masa jak wyborcy, którzy żyją ostatnim wydarzeniem, ostatnią aferą, mają raczej krótką pamięć. Wtedy nawet jak zostanie przeprowadzone wotum nieufności, to o wyniku będzie głównie decydować forma sportowa zespołu, który jak będzie liderem, a taki Dembele czy Paulinho będą dobrze grać, to przechyli szalę na stronę obecnego zarządu. Bartomeu nie został wybrany prezydentem, dlatego że miał świetny pomysł na klub, tylko akurat się zdarzyło, że zespół zdobył tryplet....socios są w większości tak głupi jak typowi wyborcy, bezmyślna masa, która zmienia zdanie bez przerwy, w zależności od wydarzeń góra z ostatniego miesiąca...

55

Trochę to wina kibiców. Oczekują co roku trypletu i sezonu bez porażki, to ciężko dać szansę młodemu zawodnikowi. Popełni błąd, drużyna przegra/straci punkty i już "media" i kibice na forach itd. będą go krytykować i wywierać presję...poprzedniemu pokoleniu było o tyle łatwiej wejść, że drużyna we wcześniejszych latach odnosiła mniej sukcesów, skala oczekiwań była mniejsza, rywalizacja w lidze mniej zacięta (śrubowanie dużych pkt przez drużyny 1-3). Moim zdaniem jeżeli chodzi o szkółkę, to Barcelona stała się "zakładnikiem" własnego sukcesu.

47

To akurat żadne odkrycie nie jest. Wystarczy spojrzeć na Szkocję, gdzie dokładnie widać było w skali mikro, co się stało poziomem sportowym Celticu, kiedy upadli Rangers...obie drużyny się nienawidziły, ale sportowo napędzały do lepszej gry, był wyższy poziom ligi, chcieli tam grać lepsi zawodnicy itd.

21

Może tak jest w Anglii, Niemczech czy Włoszech, ale na pewno nie w La Liga. Na przyszłość proponuję wpierw zajrzeć do przepisów, a potem komentować.

18

Messi i Suarez schodzą, Neymar zostaje na boisku...czyżby Valderde chciałby pokazać mu, jakim graczem jest bez nich i jak będzie mu się grało ewentualnie w Paryżu, bez tak świetnych partnerów w ataku?

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?