Wypowiedź tą, odbieram dwupłaszczyznowo. Po pierwsze: przypomnienie drużynie o koniecznosci wygrywania i po drugie: przypomnienie trenerowi o braku sezonów przejściowych, co po raz kolejny szkoleniowiec próbował przekazać między wierszami we wczorajszym oświadczeniu.
W mojej ocenie, odmowa udziału w konferencji prasowej (co jest obowiązkiem trenera) i występowanie poniekąd w roli rzecznika klubu oraz wcześniejsze wypowiedzi dla mediów, prowadzą niestety przede wszystkim do niepotrzebnej eskalacji konfliktu.
Po tych wypowiedziach stwierdzam, że Ronald Koeman musi bardzo kochać Barcę albo zupełnie nie mieć honoru (bądź jedno i drugie) jeśli pozostał na stanowisku trenera. Jednocześnie przychylam się do opinii, że nie pomoże to w dalszej współpracy.
Według mnie, jest też druga ewentualność. Problem może leżeć po stronie sztabu szkoleniowego a dokładniej osób odpowiedzialnych za przygotowanie fizyczne piłkarzy. Choć w przypadku Pedriego, bardziej obstawiam "zajechanie" zawodnika a co za tym idzie osłabienie organizmu co prowadzi do większego ryzyka kontuzji.
W obecnej sytuacji kadrowej (spowodowanej odejściami i kontuzjami, szczególnie w formacji ataku) trudno jest oczekiwać skutecznej walki z tak silnym rywalem jak Bayern (będącym jednym z faworytów tegorocznej ligi mistrzów). Należy natomiast się cieszyć z bardzo dobrej gry i spokojnej wygranej juvenilu. Visca el Barca!
Popełnić błąd (przy wielu wypowiedziach, w różnorakich okolicznościach i przede wszystkim dla różnorodnych mediów) jest bardzo łatwo. Odpowiedzieć w sposób właściwy znacznie trudniej.
Szkoda czasu na odpowiadanie temu chamskiemu i pazernemu typowi (pasowałby do UEFA i FIFA) ale niestety Prezydent musi bo Jego obowiązkiem jest bronienie klubu w każdej formie i na każdej płaszczyźnie.
Bardzo przykra i trudna sytuacja, szczególnie dla piłkarza i jego najbliższych ale skoro z powodu problemów finansowych klubu musiał odejść Leo to nic mnie już nie dziwi.
Fajnie, że nie zamknął się na żadne rozwiązania sportowe i finansowe. Dzięki temu pomógł zarówno sobie jak i Barcelonie, szacunek. Mówiąc żartem, zagra też w czarno-białych barwach choć w tym sezonie nie w pasiastej koszulce.
Sformatowanie kadry nie jest na pewno idealne ale co najmniej dobre już tak. Inną sprawą jest jakość poszczególnych piłkarzy oraz ich przydatność do preferowanych przez trenera systemów gry. W obronie dalej nie będzie drugiego, nominalnego prawego obrońcy oraz zmiennika Alby (Balde powinien być opcją nr 3). Ilość środkowych defensorów nie jest zbyt duża jeśli szkoleniowiec będzie stosował również ustawienie 3-5-2. Problemem jednak może być dysproporcja między lewo i prawo nożnymi zawodnikami na tej pozycji (2-4). W pomocy niepokój może budzić poziom dwóch rezerwowych: Pjanicia i Puiga. Na szczęście są dwie mocne alternatywy w osobach Nico i Gaviego choć tego drugiego pozycjonuje raczej jako rywala dla Pedriego i Coutinho (?) po lewej stronie. W ataku widzę aż trzech środkowych napastników (Braithwaita bowiem również do nich zaliczam) ale nie jest to problem przy 25-cio osobowej kadrze. Z kolei Demir jest dla mnie rywalem dla Dembele na prawej stronie. Visca el Barca!!!
Odnosząc się do odejścia Griezmanna i przyjścia De Jonga posłużę się powiedzeniem: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Obym się mylił. Visca el Barca!
Cieszę się z pieniędzy ale go nie rozumiem. Jeszcze niedawno był zachwycony i podekscytowany miastem i klubem a teraz odchodzi bez walki przy pierwszej okazji.
Każdy ma prawo do swojego zdania jak również kierowania własnym życiem. Podziękowania za czas poświęcony Barcelonie i powodzenia w dalszej pracy zawodowej.
Od początku było wiadomo, że jego transfer jest ryzykowny ze względu na problemy zdrowotne nękające go w ostatnim czasie. Nie myślałem jednak, że pojawią się tak szybko bez zagrania choćby w jednym meczu.
Szok, niedowierzanie, żal, smutek... Chociaż ten dzień musiał nadejść to zaskoczeniem jest powód i moment odejścia. Wierzę jednak, że jeszcze wrócisz (choć raczej w innej roli) do Barcelony, klubu Twojego (Naszego) życia. Do zobaczenia Największy w historii, do zobaczenia Legendo. A teraz życzę Ci wszystkiego najlepszego chociaż wiem, że będzie ciężko... nie tylko Tobie. Najprawdopodobniej jednak Tobie i Twoim najbliższym najbardziej. Visca el Barca!
0
Wypowiedź tą, odbieram dwupłaszczyznowo. Po pierwsze: przypomnienie drużynie o koniecznosci wygrywania i po drugie: przypomnienie trenerowi o braku sezonów przejściowych, co po raz kolejny szkoleniowiec próbował przekazać między wierszami we wczorajszym oświadczeniu.
4
W mojej ocenie, odmowa udziału w konferencji prasowej (co jest obowiązkiem trenera) i występowanie poniekąd w roli rzecznika klubu oraz wcześniejsze wypowiedzi dla mediów, prowadzą niestety przede wszystkim do niepotrzebnej eskalacji konfliktu.
0
@Lucassito Fakt. Nie wziąłem pod uwagę takiej opcji.
0
Najbardziej interesuje mnie, jakie korzyści Barcelonie i konsekwencje La Lidze oraz Tebasowi to przyniesie?
0
Po tych wypowiedziach stwierdzam, że Ronald Koeman musi bardzo kochać Barcę albo zupełnie nie mieć honoru (bądź jedno i drugie) jeśli pozostał na stanowisku trenera. Jednocześnie przychylam się do opinii, że nie pomoże to w dalszej współpracy.
0
Najważniejsze jest to, co mówi a przede wszystkim robi Joan Laporta bo to On jest główną osobą decyzyjną w klubie.
0
Fakty są takie, że kibice (cules i socios) Barcy należą do jednych z najsłabszych (pod różnymi względami) elementów klubowej rzeczywistości.
4
Według mnie, jest też druga ewentualność. Problem może leżeć po stronie sztabu szkoleniowego a dokładniej osób odpowiedzialnych za przygotowanie fizyczne piłkarzy. Choć w przypadku Pedriego, bardziej obstawiam "zajechanie" zawodnika a co za tym idzie osłabienie organizmu co prowadzi do większego ryzyka kontuzji.
0
W obecnej sytuacji kadrowej (spowodowanej odejściami i kontuzjami, szczególnie w formacji ataku) trudno jest oczekiwać skutecznej walki z tak silnym rywalem jak Bayern (będącym jednym z faworytów tegorocznej ligi mistrzów). Należy natomiast się cieszyć z bardzo dobrej gry i spokojnej wygranej juvenilu. Visca el Barca!
1
Popełnić błąd (przy wielu wypowiedziach, w różnorakich okolicznościach i przede wszystkim dla różnorodnych mediów) jest bardzo łatwo. Odpowiedzieć w sposób właściwy znacznie trudniej.
0
Szkoda czasu na odpowiadanie temu chamskiemu i pazernemu typowi (pasowałby do UEFA i FIFA) ale niestety Prezydent musi bo Jego obowiązkiem jest bronienie klubu w każdej formie i na każdej płaszczyźnie.
0
Visca Catalunya i visca el Barca!!!
0
Brawo! Właściwy kierunek. Visca el Barca!!!
1
Bardzo przykra i trudna sytuacja, szczególnie dla piłkarza i jego najbliższych ale skoro z powodu problemów finansowych klubu musiał odejść Leo to nic mnie już nie dziwi.
0
Fajnie, że nie zamknął się na żadne rozwiązania sportowe i finansowe. Dzięki temu pomógł zarówno sobie jak i Barcelonie, szacunek. Mówiąc żartem, zagra też w czarno-białych barwach choć w tym sezonie nie w pasiastej koszulce.
1
Sformatowanie kadry nie jest na pewno idealne ale co najmniej dobre już tak. Inną sprawą jest jakość poszczególnych piłkarzy oraz ich przydatność do preferowanych przez trenera systemów gry.
W obronie dalej nie będzie drugiego, nominalnego prawego obrońcy oraz zmiennika Alby (Balde powinien być opcją nr 3). Ilość środkowych defensorów nie jest zbyt duża jeśli szkoleniowiec będzie stosował również ustawienie 3-5-2. Problemem jednak może być dysproporcja między lewo i prawo nożnymi zawodnikami na tej pozycji (2-4).
W pomocy niepokój może budzić poziom dwóch rezerwowych: Pjanicia i Puiga. Na szczęście są dwie mocne alternatywy w osobach Nico i Gaviego choć tego drugiego pozycjonuje raczej jako rywala dla Pedriego i Coutinho (?) po lewej stronie.
W ataku widzę aż trzech środkowych napastników (Braithwaita bowiem również do nich zaliczam) ale nie jest to problem przy 25-cio osobowej kadrze. Z kolei Demir jest dla mnie rywalem dla Dembele na prawej stronie.
Visca el Barca!!!
0
@Moov z finansowego punktu widzenia pełne zrozumienie i zgoda. Ze sportowego wolałbym jednak "siekierkę"
0
@miguel8 z finansowego punktu widzenia pełne zrozumienie i zgoda. Ze sportowego obawiam się jednak, że Griezmann dał więcej niż da De Jong.
1
Odnosząc się do odejścia Griezmanna i przyjścia De Jonga posłużę się powiedzeniem: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Obym się mylił. Visca el Barca!
0
Cieszę się z pieniędzy ale go nie rozumiem. Jeszcze niedawno był zachwycony i podekscytowany miastem i klubem a teraz odchodzi bez walki przy pierwszej okazji.
0
Mam wątpliwości czy udało się wyciągnąć maksimum z tego porozumienia.
6
Żegnam go bez żalu i z nadzieją, że nigdy więcej nie założy koszulki Barcy!
0
No to pozostało jeszcze domknięcie porozumienia z Sergim Roberto i ta kwestia będzie zakończona.
0
Każdy ma prawo do swojego zdania jak również kierowania własnym życiem. Podziękowania za czas poświęcony Barcelonie i powodzenia w dalszej pracy zawodowej.
0
Od początku było wiadomo, że jego transfer jest ryzykowny ze względu na problemy zdrowotne nękające go w ostatnim czasie. Nie myślałem jednak, że pojawią się tak szybko bez zagrania choćby w jednym meczu.
0
Odbieram to jako znak, że się porozumiał/porozumie z klubem w kwestiach finansowych.
0
Szok, niedowierzanie, żal, smutek... Chociaż ten dzień musiał nadejść to zaskoczeniem jest powód i moment odejścia. Wierzę jednak, że jeszcze wrócisz (choć raczej w innej roli) do Barcelony, klubu Twojego (Naszego) życia. Do zobaczenia Największy w historii, do zobaczenia Legendo. A teraz życzę Ci wszystkiego najlepszego chociaż wiem, że będzie ciężko... nie tylko Tobie. Najprawdopodobniej jednak Tobie i Twoim najbliższym najbardziej. Visca el Barca!
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Dobra informacja ale jak zwykle stonowana przez nieudolne władze katalońskie, słabo radzące sobie z pandemią.