O sobie

  • Zainteresowania piłka nożna (biernie), malarstwo (czynnie - PRZYJMUJĘ ZAMÓWIENIA), literatura fantastyczna (biernie i czynnie), mitologie celtyckie i skandynawskie, antropologia, sztuka iluzjonistyczna (czynnie i biernie)
  • Ulubiony zawodnik Moderacja FCBarca.com, Xavi, Manucho
  • Ulubione zespoły FC Barcelona i Rayo Vallecano
  • Barcelonie kibicuję od 19.00 do 20.00 w środy i czwartki, wyłącznie po wcześniejszym umówieniu

Statystyki

  • Dni w serwisie 3529
  • Liczba komentarzy 2785
  • Polecenia 4954

Komentarze

7

@juliacicha @Aveiro Jak ja Was szanuję! Dzięki za ten podcast. Oddaliście bardzo dużo tego, co ja sama myślę.

0

@Imonkey Dlaczego komuś, kto nie podziela Twojego zdania, odbierasz prawo kibicowania Barcelonie? Bo tak interpretuję Twój ostatni komentarz. Nie można komuś wciskać dialektyki, że jeśli postrzega jakieś kwestie inaczej niż Ty, to powinien kibicować innemu klubowi. Wg mnie to bardzo niezdrowe podejście do środowiska kibiców.

Btw, zastanawiam się czy przesłuchałeś całość, bo akurat ja wyraźnie odnosiłam się do tego, że Barcelona bez Leo też będzie i też (w końcu) wróci na szczyt.

Jeśli chcesz "oskarżać" Rafała i mnie o bycie kibicami sukcesu to podaj, proszę, argumenty. Dlaczego uważasz, że wspieranie konkretnego zawodnika stoi w sprzeczności z kibicowaniem i wspieraniem klubu? Jeśli to masz na myśli to uargumentuj to, bo ja nie widzę tu żadnego logicznego związku.

1

@normasubiektywna Material nagrany był w poniedziałek i zaplanowany na wczoraj po południu. Niestety moment pojawiania się wydarzeń związanych z Messim był niezależny od nas. Mimo to zdecydowaliśmy się opublikować materiał dziś rano żeby praca, którą wszyscy wykonali nie poszła na marne. Kto będzie chciał odsłuchać, ten może.

Jesli chodzi o temat Messiego to na pewno go nie ominiemy.

7

Brakuje nam 7 subów do 3 tysięcy. Halo, Ramblo, gdzie jesteście?

https://youtu.be/nA7cRGtJuAs

PS. Do początku dzisiejszego meczu możecie jeszcze wziąć udział w konkursie.

0

@th@les Możemy sobie rękę podać. Ja za kadencji Pepa ogromnie się starałam nabrać sympatii do Bayernu, ale chyba nie jestem w stanie. Co innego ich podziwiać (w tej chwili niemalże się nie da tego nie robić), a co innego żywić jakieś ciepłe uczucia. To ostatnie nie zawsze idzie w parze z z poziomem gry.

Zobacz wszystkie

247

Dzień dobry, Ramblo, ja z krótkim apelem. Ostatnio często spotykam tutaj rozmowy o treściach z portalu realmadrid.pl - kopiowane najgłupsze komentarze, dyskusje o clickbaitowych tytułach czy kontrowersyjnych newsach. Rozumiem potrzebę skomentowania pewnych rzeczy, być może jednak nie wszyscy z Was zdają sobie sprawę, że otwieranie takich dyskusji wywiera odwrotny wpływ. Chcąc coś wysmiać czy napiętnować uruchamiacie temu fejm. Sprawiacie w ten sposób, że kolejne osoby wchodzą i poświęcają swój czas, by czytać coś, co Waszym zdaniem jest niewłaściwe albo po prostu głupie. Osobiście polecam ignorować to, co nie zasługuje na uwagę. W przeciwnym razie wpisy, z których się śmiejemy, będą jedynie zyskiwać coraz większą popularność. Raczej niezasłużoną.

216

W związku z kwestią przeglądu prasy w imieniu Redakcji chciałam przeprosić za to, że na naszej stronie znalazły się okładki z logiem realmadrid.pl bez podania źródła zdjęć. Jednocześnie informuję, że wszelkie oskarżenia o plagiat są bezpodstawne, gdyż tłumaczenia tekstu były i są autorskie, o czym świadczy także obszerność i szczegółowość tego, jak i innych artykułów z serii przegląd prasy FCBarca.com. Nasi redaktorzy bardzo dobrze znają język hiszpański, większość z nich mieszkała w tym kraju, i nie muszą posiłkować się niczymi tłumaczeniami. Wszelkie oskarżenia wobec nich są bezpodstawne i niesprawiedliwe, gdyż krótkie nagłówki często muszą być przetłumaczone identycznie, bo nie dają pola do różnej interpretacji. Z kolei innych nie da się dosłownie przełożyć na polski.

Przypominam też o tym, że przegląd prasy z okładkami czterech hiszpańskich dzienników sportowych jest inicjatywą autorską FCBarca.com, dopiero później podchwyconą przez portal na temat Realu Madryt. Jeszcze raz przepraszam za faux-pas, które już się nie powtórzy, i liczę na to, że ten komunikat zakończy niesprawiedliwe oskarżenia wobec naszych redaktorów.

137

Ramblo,

z okazji nadchodzących Świąt chciałam Wam życzyć żeby radość, towarzysząca nam wczoraj po ostatnim gwizdku na Santiago Bernabeu, nie opuszczała Was przez cały rok. Życzę Wam spełnienia marzeń, tak spektakularnego jak to, którego doznał Paulinho, gdy w Łodzi budził się co noc ze snu, w którym grał w El Clasico. Żeby nigdy niczego Wam nie brakowało, a nawet jeśli tak się stanie, bądźcie zdolni poradzić sobie mimo wszystkich braków - jak Leo Messi asystujący bez buta. Życzę Wam wytrwałości z jaką klaszcze Zidane, życzę też by przynosiła ona lepsze efekty niż w jego przypadku. Życzę żebyście zawsze osiągali swoje cele, zupełnie odwrotnie niż Benzema. Życzę spokoju i pewności Puyola z jego najlepszych czasów. Życzę zdrowia jakiego zazdrościłby Wam Vermaelen. Na każdym kroku życzę Wam skuteczności Messiego, opanowania Busquetsa i radości Sergiego Roberto, biegnącego z rozwichrzonym włosem. Goniąc za swoimi marzeniami latajcie wysoko, jak ter Stegen za piłką. W każdym dniu niech towarzyszy Wam miłość, tak silna i cudowna, jak ta, którą darzymy Barcelonę.

Bon Nadal, barcelonisme!

78

Tak sobie myślę o tej dzisiejszej dedykacji Leo... To chyba definicja szczytu zajebistości jaki człowiek jest w stanie osiągnąć. Gdy Leo Messi musi zdobyć bramkę i zadedykować ci ją tylko po to żebyś wreszcie odebrał od niego telefon.

73

Jutro o 10.00 zapraszam serdecznie do oglądania na żywo Radio Canal, gdzie wezmę udział w programie na temat nadchodzącego El Clásico.

Program live na Facebooku CANAL+ SPORT oraz na antenie CANAL+ NOW. Nagranie wideo i audio będzie też zarchiwizowane i udostępnione ;)

Trzymajcie kciuki. Postaram się godnie reprezentować FCBarca.com :P