Następny mecz:  RB Salzburg  -  Barcelona     ·  środa, 4 sierpnia 19:00  ·  Towarzyski   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mark van Bommel

Mark van Bommel rozpoczął swoją amatorską karierę w lokalnym klubie RKVV Maasbracht, a w roku 1992 podpisał profesjonalny kontrakt z Fortuna Sittard. W tym klubie szlifował swój talent, a jego osobę zauważyli działacze PSV i Mark po raz kolejny zmienił barwy klubowe. W Eindhoven van Bommel zastał Wilfreda Bouma’e oraz Kevina Hoflanda, których znał z przeszłości. Mark w PSV grał od 1999 roku.

W kolejnych latach ex-zawodnik Fortuny rządził w linii pomocy PSV, zdobywając w barwach tej ekipy trzy Mistrzostwa Eredivisie. Van Bommel w 2001 roku uznany najlepszym graczem Holandii. Debiut w reprezentacji ”Oranjes” zaliczył 7 października 2000 roku w meczu z Cyprem (4-0). W PSV jego partnerem w środku pomocy był Szwajcar Vogel.

W sezonie 2004/05 Holender broniąc barw swojego klubu doszedł do półfinałów Champions League. Mógłby jednak tego nie osiągnąć, ponieważ w zimowym okienku transferowym był kuszony przez wiele europejskich potęg. Mark jednak postanowił, że dalej będzie walczył o zdobycie Pucharu Europy, ponieważ jest to dla niego większa atrakcją. Niestety w półfinale rozgrywek AC Milan okazał się lepszy i van Bommel postanowił zaakceptować ofertę hiszpańskiej F.C. Barcelony. Tego zawodnika widziałby również u siebie Real Madryt, który po utracie Makelele wciąż nie może znaleźć odpowiedniego piłkarza na pozycję defensywnego pomocnika.

W 2006 roku, po niezbyt udanym sezonie, Mark odszedł do Bayernu Monachium.