- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1627 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
kodi77
56
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1627 Culés
8
Barcelona ma parę problemów, głównie z brakiem "9", ale najbardziej w całej Barcelonie martwi mnie obrona. Nie wiem czy nie przydałby się jakiś obrońca do tej drużyny o mocnym charakterze (sprzedając tym samym Umtitiego), bo szczerze mówiąc nie mam totalnie zaufania do żadnego z naszych obrońców. Każdy w tym sezonie popełniał żenujące błędy. Nie mam przekonania, czy gdy przyjdzie zagrać w przyszłym sezonie np. z Bayernem to formacja obronna wykaże się wysoką inteligencją, mądrością i koncentracją. Te cechy rzadko widzę na tyłach, zdecydowanie za rzadko. Brakuje lidera (#PuyolWróć), bo każdemu z formacji obronnej zdarza się przyspać, czy stracić koncentrację i w efekcie popełnić bardzo głupi błąd który może kosztować bardzo słono. A Pique stara się być liderem, jednak on sam też parokrotnie wykazywał się brakiem koncentracji. Obrona Barcelony jest generalnie dziwna - niby potencjał jest, niby potrafią fajnie se kopać chopaki, a jednak często coś nie styka i w efekcie potem tacy osobnicy jak ja narzekają...
0
@macio_944 Eric Garcia, nowa 9, i skoro Koeman chce Wijnalduma, to czemu nie.
1
@macio_944 wiesz, Sergio Ramosowi się kontrakt kończy w czerwcu...
6
@Bobo25 :D Przestań...
3
@macio_944 chciałeś mocny charakter to masz, nie wybrzydzaj ;)
0
@macio_944 Wymień w miarę taniego, charakternego obrońcę, który nie popełnia błędów... Podpowiem Ci, że nie ma takiego na świecie, a obrońców, którzy przypominają ten wzór jest mało. Jeden u nas gra i nazywa się Gerard Pique.
0
@macio_944 nie mow ze niechcialbys go w Barcy. Ja bym go chcial jakby byl pare lat mlodszy i nie gralby w Realu heh
0
@macio_944 Zgadzam się w 100%. Jeśli chodzi o naszych ŚO to: Lenglet zawodzi w ważnych meczach i nie mówię że nie potrafi zagrać bardzo dobrego spotkania ale jeśli chodzi o te kluczowe (czy to klasyk czy to LM) to popełnia dziecinne błędy. Umtiti w swojej najlepszej formie był jednym z najlepszych ŚO na świecie ale póki co to tykająca bomba, która nie wiadomo kiedy wybuchnie. Araujo - owszem zapowiada się bardzo dobrze ale dosyć często łapie jakieś urazy a mecze także dobre przeplata słabymi (co jednak można wybaczyć bo ten piłkarz ma dopiero 22 lata). Mingueza jest jeszcze młodszy i także popełnia błędy ale za to nadrabia charakterem i też prawda jest taka że został wyrzucony szybko na głęboką wodę ale bez wątpienia jest to przyszłość tego klubu. Pique - według mnie trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny bo jednak czasu się nie oszuka a on ma 34 lata i Barca powinna się z nim pożegnać. Raz że to nie jest już ten sam zawodnik co kiedyś (brak tej zwrotności a do tego coraz częściej jakieś urazy) a dwa że ten piłkarz w futbolu wygrał absolutnie wszystko i nie ma już tej motywacji co kiedyś. Wiadomo że z zespołami, które są jakimiś średniakami Pique często gra dobre mecze ale jeśli Barca chce się liczyć w Europie (chodzi przede wszystkim o LM) to trzeba dokonać zmian bo w ostatnich latach wychodziliśmy jedną i to samą obroną w tych najważniejszych meczach i każdy wie jak to się kończyło a sama zmiana formacji niestety nie pomoże. Jeśli chodzi o Garcie z City to także nie ma się co oszukiwać nie jest to piłkarz, który zbawi defensywę w tym klubie (bynajmniej na chwile obecną) lecz co najwyżej zmiennik, który w razie potrzeby odciąży podstawowych obrońców. Garcia większość czasu w City grzał ławę a gdyby rzeczywiście był taki dobry to grałby w 1 składzie. Tak czy inaczej potrzeba ŚO i to nie takiego kto będzie jakąś tam alternatywą lecz piłkarza do 1 składu.