- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 696 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 696 Culés
14
„Władca Pierścieni w liczbach
Ekipa składała się z ok. 2400 filmowców
Zatrudniono ponad 20 600 statystów podczas całej produkcji
Specjalnie na potrzeby filmów zostało stworzonych ok. 48 000 rekwizytów (w tym 900 prawdziwych zbroi i 100 mieczy)
W największej scenie bitewnej wzięło udział 250 koni
Zatrudniono 180 specjalistów od efektów specjalnych
Zostało uszytych 19 000 kostiumów dla aktorów i statystów przez 50 pracowników działu garderoby
30 aktorów uczyło się fikcyjnych języków Śródziemia stworzonych przez Tolkiena
Film na całym świecie zarobił ok. 2 916 596 544 dolarów
114 aktorów brało udział w nagrywaniu dialogów
Ostateczne wyprodukowanie wszystkich części zajęło 7 lat
Łączny czas trwania filmów to 683 minuty (11 godzin i 23 minuty)
Specjaliści wybierali odpowiednie plenery przez 2 lata poprzedzające rozpoczęcie produkcji
Dwóch różnych koni rasy andaluzyjskiej użyto przy kręceniu scen z Cienistogrzywym (ang. Shadowfax) – wierzchowcem czarodzieja Gandalfa
Ponad 150 rzemieślników pracowało przy tworzeniu różnego rodzaju budowli i makiet dla filmu”
Ciekawostkawka na fb
1
@DaPi Majo rozmach.
6
@DaPi Co ukazuje rozmach tej trylogii? Że nawet obecnie, gdy się to odpali na 65 calach, odpowiednich głośnikach, to sceny i muzyka dalej wprawiają w osłupienie powodując gęsią skórkę...
Niesamowita produkcja, ponadczasowa!
Pamiętam uczucie w kinie w tamtych czasach... Szczęki wszyscy zbierali z siedzeń co kilka minut, rozkoszując się fenomenalnym rozmachem produkcyjnym.
Moim zdaniem ten film pod względem wizualnym i audio przebił Matrixa i to mocno.
0
@SonBarcaGoku No ekranizacja LOTR, to mistrzostwo. Nie czytałem książek, ale sama trylogia filmowa to mistrzostwo. Uwielbiam ja od dzieciaka i lubię raz-dwa w roku obejrzeć sobie ponownie
1
@DaPi Dead DEad Dead !!
0
@DaPi Tak samo, lubię wracać i robię to dosyć często :)