La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1530 Culés

konto usunięte

2

Mów ciągle o wolności, że prywatne firmy mogą robić co chcą, przecież każdy można założyć własną i zrobić konkurencję. Po czym płacz, że prywatna firma blokuje komuś konta.
To właśnie ta hipokryzja konfederacji mówiącej o wolności w każdym aspekcie, no chyba że akurat ta wolność w nas uderza. Wtedy jest be i trzeba to regulować ustawą xD


3

@SiSenior No nie do końca. Z tych samych powodów telewizje i gazety są zobowiązywane do przekazywania informacji zgodnie z prawdą, a za kłamstwa są karane finansowo.
Już to kiedyś Michalkiewicz fajnie wytłumaczył. Powiedział, że nawet komuniści powinni mieć możliwość głoszenia swoich racji.
Jest tutaj ewidentny konflikt między wolnością słowa a wolnością prywatną. Moim zdaniem, czysto na wyczucie - Facebook i Twitter są w tym momencie molochami wykorzystywanymi m.in. do celów państwowych i politycznych. To jest nowe medium i nie jest to do końca "wolność Tomku w swoim domku".
Już kiedyś pisalem - ten temat wymaga regulacji prawnych. W przeciwnym razie będziemy mieli więcej problemów takich, jak te :)

Nie widzę grama hipokryzji w tym wpisie.

0

@michal26 Otóż to.

konto usunięte

0

@michal26 ale z drugiej strony jest to ingerencja w wolny rynek, te serwisy mają regulaminy i dopiero za ich złamanie grozi ban, zakładając tam konto trzeba się z tym liczyć nikt nikogo nie zmusza do akceptacji.
Pozatym patrz jakie gazety i telewizja są wolne. Strony które są za konfederacja mają swoje wpisy pokazujące tylko jedna stronę medalu, więc je tez należy uregulować?
Bo rozumiem, ze jeśli takie tworzy jak Twitter, Fb, to ich również należy uregulować bo inaczej to jest hipokryzja.
Wiec jak dla mnie nie ma w tym nic złego.

0

@SiSenior Ale regulamin nie może być sprzeczny z obowiązującym prawem. To nie jest tak, że sobie stworzysz regulamin i jesteś cały happy. No tak nie jest. Siedzę w IT i strony internetowe (zwłaszcza sklepy) muszą mieć jasny regulamin i przede wszystkim zgodny z obowiązującym porządkiem prawnym.

A odpowiadając na pytania.
Oczywiście, że powinna być uregulowana. Wolność słowa nie może być tłamszona i w USA wywołało to skandal, ponieważ jeszcze 10 lat temu było to nie do pomyślenia.
Tak samo nie powinno się karać za poglądy. Jestem antykomunistą. Totalnym przeciwnikiem, ale nie mogę nikomu zabronić głoszenia tej filozofii.
Mam nieodparte wrażenie, że inaczej interpretujemy wolność.
Analogiczna sytuacja jest w sklepie. Póki ktoś nie łamie prawa, to ekspedient ma obowiązek sprzedania mi towaru, CHYBA że łamie to jego zasady, wolność.
To jest bardzo ciężki temat i granica jest niezwykle cienka.

W dalszym ciągu jednak nie widzę grama hipokryzji w wypowiedzi wiceprezesa Konfederacji.

konto usunięte

0

@michal26 a które punkty regulaminu fb są sprzeczne z prawem?
To co pisał Trump wręcz zakrawało o próbę wywołania wojny domowej, eskalowało konflikt na który tak naprawdę nie ma większych dowodow. Oskarżanie kogoś o poplnienie przestępstwa bez dowodów to w zasadzie też przestępstwo. Gdyby miał ewidentne dowody powinien je opublikować, wtedy sprawa potoczyłaby się inaczej. Człowiek który ma pod sobą wszystkie służby i miliony ludzi nie potrafi ich znaleźć? Najlepsze jednostki wywiadowcze etc. Dla mnie coś tu śmierdzi i zdaje mi się, że to poprostu uzależnienie od władzy mu zbytnio uderzyło do głowy.

Ja rozumiem, nie można zakazywać nikomu głoszenia swoich poglądów chyba, że są niezgodne z prawem. Ale popatrz tak samo, założę się że gdybym zalozyl konto na stronie internetowej która jawnie popiera konfederacje i zaczął tam pisać komentarze niezgodne z ich poglądami, myślisz że jak szybko moje konto zostałoby zbanowane?

Może jest to bardziej złożony problem ale nie można nakazać firmą prywatnym publikować/niepublikować czegoś na ich prywatnych stronach.

O ile się nie mylę, to na tych wlasnie stronach jest zapis regulaminu mówiący o tym, że można wyłapać bana i nie muszą Cie informować za co. Podpisujesz regulamin, zgadzasz się na to. Nie jest to łamanie prawa, inaczej blokowanie kogokolwiek przez osobę mającą konto na takim portalu rowniez powinno być zabronione.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?