- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1698 Culés
Gorące dyskusje
mmaciass
11
Czy tutaj na prorządowej La Rambli w ogóle przewinął się temat aresztowania Leszka... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Hosh
25
Mnie bardziej niepokoi który normalny dzieciak wchodzi na Interię lub... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Roobo
2
Sondaż CBOS'u daje konfederacji 15% a koronie 11.5%. Wiedziałem że rozdział im raczej da ale... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1698 Culés
0
Busquets czy De Jong,kto waszym zdaniem ma lepszy początek sezonu w Barcelonie?
17
@Barca1992 Busquets zdecydowanie.
1
@Barca1992 De Jong slabo. Dobry mecz z Celta i tyle. Z Getafe w 1 polowie wygladal okej, ale w 2 juz sie rozkrecil i bodaj 3 powazne bledy, z czego 1 karny.
1
@Barca1992 Busquets popełnia mniej błędów, z zadań defensywnych wywiązuje się bardzo dobrze, a dodatkowo jego pojedyncze wejścia ofensywne dają dobre efekty jak bramka samobójcza w pierwszym meczu ligowym. Z drugiej strony z piłką przy nodze nie jest efektywny, zazwyczaj zagrywa do najbliższego kolegi, często do tyłu. Przez to ciężar rozegrania w środkowej strefie spada prawie całkowicie na De Jonga, który często bardzo dobrze wychodzi spod pressingu. Nie zawodzi też w destrukcji, ale do tej pory w każdym meczu popełniał poważne błędy, jak faul z Getafe czy straty w groźnych strefach we wcześniejszych spotkaniach. Wygląda to na braki w koncentracji.
Porównując obu panów należy odnieść się do zdecydowanie częstszych ataków Barcelony przeprowadzanych lewą flanką. Moim zdaniem wynika to nie tyle ze słabej dyspozycji Roberto czy Griezmanna co z apatycznej gry Busquetsa w kreacji. Frenkie który operuje bliżej lewej strony, częściej bierze na siebie ciężar gry uruchamiając na późniejszym etapie akcji lewe skrzydło.
De Jong popełnia więcej błędów, co pozwala go krytykować, ale moim zdaniem ma też zdecydowanie większy wpływ na grę od Sergio. Jest jedną z najważniejszych postaci w zespole.
1
@Barca1992 Busi.