- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 672 Culés
Gorące dyskusje
RanDiFCB
1
@AlexDark00 a to tylko oni płacą więcej za prąd? gaz? "ciągłe rosnące koszty wszystkiego?... » Czytaj dalej
166 odpowiedzi
BorzyKrzys
17
Kiedy oni zrozumieją, że ośmieszają na razie siebie, a nie Skolima. "Żyłem w ciągłym lęku,... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Gosciuu
4
Taka głębsza myśl mnie ostatnio naszła: kiedyś się nie bałem starości. Teraz, choć wciąż... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 672 Culés
0
Takie pytanie - majac 0101 na prawku w pozycji nr 12 (okulary). Jesli zlapia mnie psiarskie z drogowki, a bede w soczewkach, to moge zaplacic mandat 5 stowek czy nie?
1
@Ojciec5tkidzieci Możesz, nie musisz.
1
@Ojciec5tkidzieci Z technicznego punktu widzenia Ci nie odpowiem, ale ja jeżdżę czasami w okularach, czasami w soczewkach. Bywałem nie raz zatrzymywany i jeszcze nie trafiłem na takiego co, by o to się dowalił.
1
@Ojciec5tkidzieci Tak, możesz dostać mandat.
Kod 01.01 oznacza, że kierowca musi jeździć w okularach, kod 01.02 to zalecenie noszenia soczewek kontaktowych. Jest też kod 01.06 – okulary lub soczewki kontaktowe. Ten kod jest „najwygodniejszy”, bo z nim kierowca może stosować zamiennie okulary lub soczewki. Problem w tym, że wielu kierowców ma wpisany kod 01.01, czyli mogą jeździć tylko i wyłączniew okularach, a za jazdę w soczewkach grozi im mandat.
1
@Ojciec5tkidzieci ogólnie z tego co wiem, to można mieć wpisane tylko okulary i wtedy soczewek mieć nie możesz. Można mieć wpisane jedno i drugie (przy badaniach trzeba chyba o to poprosić) i wtedy bez znaczenia. Czy mandat dostaniesz czy nie, to pewnie zależy od policjanta.
1
@DLFCB ok, dziekuje za wyjasnienie :)