- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1526 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
27 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1526 Culés
26
Przed obecnym sezonem Premier League, czytałem na wielu forach, że "Chelsea będzie poza pucharami, bo Lampard jest niedoświadczony, a sam klub ma zakaz transferowy". Powiem szczerze, że na ten moment cały sezon Niebieskich trzeba zaliczyć na duży plus - co by się nie działo.
Premier League - najprawdopodobniej top4 (na coś więcej nie było szans przy tak grającym Liverpoolu),
Puchar Anglii - finał i możliwa wygrana,
Puchar ligi angielskiej - odpadli,
Liga Mistrzów - raczej odpadną,
Jednak Ligi Mistrzów to raczej nikt od nich nie wymagał w takim "sezonie przejściowym". Lampard naprawdę ładnie to ułożył i The Blues sobie bardzo dobrze poradzili mimo bana transferowego.
Do tego kilka "nowych twarzy" dostało dużą szansę, którą wykorzystali:
Reece James - 33 mecze, 2 gole, 3 asysty,
Mason Mount - 49 meczów, 7 goli, 5 asyst,
Tammy Abraham - 43 mecze, 16 goli, 6 asyst,
Fikayo Tomori - 22 mecze, 2 gole, 1 asysta,
Billy Gilmour - 11 meczów, 1 asysta,
Największym pewniakiem jest Mount. Abraham po świetnym początku, potem trochę przygasł i formą przyćmił go Giroud, ale mimo wszystko udział przy 22 golach w 43 meczach jak na młokosa wygląda bardzo dobrze. Pokazał, co potrafi. James też przy formacji z trójką obrony ma pewne miejsce na wahadle (bo na bocznym ŚO gra Azpilicueta). Tylko Tomori i Gilmour jeszcze muszą walczyć, ale najważniejsze, że dostali szanse.
No i oprócz nich, to mamy pełno doświadczonych graczy. Azpilicueta, Jorginho, Willian, Giroud, Barkley. Trochę przebojowości w postaci Loftusa, Pulisicia czy Odoiego. Od nowego sezonu jeszcze dojdzie Werner i Ziyech. Bardzo ciekawie to wygląda. Gdyby jeszcze wzmocnili obronę, to mogą być groźni w kontekście nawet walki o mistrzostwo Anglii.
5
@Hiacynk Chelsea wygląda bardzo obiecująco. Pytanie czy będą w Lm
3
@Encore Na meczykach jakiś typ pisał przed sezonem, że Chelsea skończy poza top10. No z jednej strony były pod to argumenty, nikt nie był pewny Lamparda, do tego ten ban transferowy...
Co do LM, to nie wiem. Lisy spuchły totalnie, a został im jeszcze Manchester United. A Chelsea... w środę gra z Liverpoolem i nie są bez szans, bo The Reds już bez większego ciśnienia. Top4 + ewentualny puchar Anglii byłby sporym sukcesem biorąc pod uwagę okoliczności. Z Bayernem na razie to wiadomo, że bez szans, bo z nimi to aktualnie każda drużyna miałaby ogromny problem. Zobaczymy, ale bardzo ciekawie to wygląda.
0
@Hiacynk Nawet kibice nie wymagali awansu do pucharów. Były jeszcze zawirowania z Abramoviciem. Ogólnie ten sezon miał być przejściowy, a gdy ktoś jeszcze powiedział że w śród najlepszych strzelców zespołu będzie Giroud...