La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 439 Culés

0

Podkręciłem mój procesor (i5-9600k) do 4,8ghz. Kiedy włączam system procesor dziala na tej czestotliwosci, ale kiedy włączam jakąkolwiek grę spada ona do 4,6ghz, kiedy wychodze z gry czestotliwosc wynosi 4,3ghz. Ktos wie co powoduje ten problem?

1

@kulka jaką metodą podkręcałeś?

5

@Tasde śrubokrętem

1

@kulka Ustaw Fixed Mode w biosie. Procesor będzie miał stałe taktowanie i będzie stabilniejszy. Tylko nie przesadź z napięciem.

2

@kulka Dobra, nie chce mi się czekać na odpowiedź. Jak robiłeś jakimś programem to go wywal i podkręć ręcznie.
Sprawdź sobie też plan zasilania, czy nie masz oszczędnego ustawionego albo czy nie masz tam ustawionego ogranicznika na procesor.
Sprawdź też w BIOSie czy nie masz włączonego ogranicznika temperatury i ewentualnie przełącz na kontrolowane przez OS.
Problemem też może być sama temperatura, może masz słabe chłodzenie i coś ci wycina moc przy przekroczeniu jakiejś wartości.

0

@kulka Taktowanie od razu spada w grze do 4,6 GHz czy po jakimś czasie? I jakie masz temperatury na CPU w czasie gry?
@Gitarkafcb Odradzałbym tę metodę. Procesor będzie się szybciej degradował i zużycie prądu wzrośnie, bo CPU będzie pobierało go cały czas tyle co w czasie gry.

0

@guru43 Jak tylko wyskoczy okienko z grą to spada. Tak samo jak tylko zniknie okienko to znowu spada. Temperatury nie przekraczaja 70 stopni

0

@Tasde Podrecalem w biosie. Temperatura nie przekracza 70 stopni.

0

@guru43 procesor będzie stabilniejszy w tym trybie, jeśli ma dobre chłodzenie to degradacja mu nie straszna a co do zużycia prądu będzie to jakieś 30zł więcej w skali roku - więc praktycznie żadna zmiana

0

@Gitarkafcb O ile 30zł na rok faktycznie może nie robić żadnej różnicy, to jednak procesor ustawiony cały czas na stałe maksymalne taktowanie, doprowadzi po np.5-6 latach do jego "śmierci". Dodatkowo to, że kolega ma zapewne chłodzenie wystarczające do i5-9600k, to nie wiem czy chce by wentylatory chodziły na wyższych obrotach, bo to jednak generuje już dosyć słyszalny szum.

0

@guru43 5-6 lat? a kto tyle trzyma komputer?

0

@Gitarkafcb Kupujesz procesor i po 3 latach wywalasz go na śmietnik? Zwykle cpu kupuje się na ok.5 lat i po tym czasie większość osób wymienia go na nowy i chciałaby pewnie sprzedać stary, by zwróciła im się część kwoty. Wiele osób pracuje jeszcze na np. 10-15 letnich komputerach. Sam średnio procesor w komputerze stricte do gier wymieniam co 6 lat.

0

@guru43 Nie wywalam go na śmietnik, średnio po 2 latach sprzedaje i składam nowy komp. Wtedy mniej na nim tracę niż jakbym go trzymał 5-6 lat.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 lefreux 87 pkt
2 maryjan240282 82 pkt
3 Tridente2015 81 pkt
4 goo_messi 80 pkt
5 _KrAtOs_ 79 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?