La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1196 Culés

3

Premier UK na intensywnej terapii, oby z tego jak najszybciej wyszedł

15

@Triv44 ten sam premier twierdzil ze wirusa trzeba przechorowac i nie zrobi zadnych ograniczen, można by rzec,karma wraca,oczywiscie niech wraca do zdrowia jak najszybciej.

0

@liberos35 a skąd wiesz, że nie miał wtedy racji? Jesteś przekonany, że wszyscy zostaną zaszczepieni zanim z naszej gospodarki pozostaną zgliszcza? On tego nie mówił po to żeby spowodować jak najwięcej ofiar tylko żeby ratować gospodarkę. Poczekajmy, zobaczymy kiedy i które państwa zaczną normalnie funkcjonować poświęcając życie obywateli po to, żeby nie ogłosić bankructwa. To się musi wydarzyć, innej opcji nie ma.

0

@AV0CAD0 Ratować gospodarkę, bo był na tyle nieodpowiedzialny, aby wyprowadzić swój kraj z UE? Gratulacje dla tego pana. Gospodarka na wirusie mocno ucierpi, ale wstanie z kolan, gdy ludzie przetrwają. Czym więcej będzie zachorowań, tym większa śmiertelność, bo nawet najlepiej przygotowana służba zdrowia nie jest w stanie walczyć z tak agresywnym wirusem. Trzeba spłaszczać krzywą zachorowań jak tylko można Być może nawet do czasu wynalezienie szczepionki. Kto wie. Czas pokaże.

1

@liberos35 Możesz podać gdzie i kiedy dokładnie tak mówił?Dyskutowałem ze znajomym na ten temat i on mówił,że to taka 'kaczka dziennikarska' i on takich oświadczeń oficjalnie nie wygłosił i rzeczywiście jak szukałem głębiej w necie to nie znalazłem...

0

@Jackazz wtedy jak u nas wchidzily pierwsze obostrzenia,w uk nie dal zakazow bo mowil ze wytworza zbiorowa odpornosc,jeszcze na fb polka z uk napisala ze zostaje w anglii,nie wraca do polski bo tam jest normalnoscXD,odpisalem ze nie na dlugoXD

0

@Tomo1989 Nieodpowiedzialny, bo wyprowadził kraj z UE? Na jakiej zasadzie tak twierdzisz? Napisz wprost co strasznego dla UK się wydarzyło, bo chyba przeoczyłem. Prognozy ekspertów wieszczących krach, spadek kursu GBP zupełnie się nie sprawdziły. Nie mają za to prawa pisanego na kolanie i odzyskali część suwerenności. Póki co wychodzą na plus.

0

@AV0CAD0 Nieodpowiedzialny, bo zrealizował scenariusz, w którym społeczeństwo jest podzielone w połowie, a konsekwencje mogą być opłakane.

Co się strasznego wydarzyło? Przekroczyli Rubikon i końcem roku przestaną obowiązywać umowy o wolnym handlu z krajami UE, ale także z innymi jak Japonia, USA, Kanada czy Turcja. Oczywiście, mogą renegocjować większość umów, zwłaszcza z UE, gdzie toczą się rozmowy (a raczej toczyły...), ale niektóre będą ciężkie do osiągnięcia i niekoniecznie na takich samych zasadach jak to zrobiła UE. Oczywiście, mogą porozumieć się z UE i przedłużyć okres wyjścia z unii do końca 2021, ale ani nie będą czerpać benefitów z UE, ani podejmować decyzji.

Samo wyjście było problematyczne, a teraz do tego dochodzi gigantyczny kryzys gospodarczy.

« Powrót do wszystkich komentarzy