- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 921 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 921 Culés
0
Spada wartość złotego. Kurs Euro jest najwyższy od 2009 roku, frank szwajcarski jest najdroższy od 5 lat. Waluta Stanów Zjednoczonych osiągnęła wczoraj najwyższy poziom od 19 lat.
Kursy walut:
▪️kurs euro: 4,60 zł
▪️kurs dolara: 4,24 zł
▪️kurs franka szwajcarskiego: 4,35 zł
▪️kurs funta szterlinga: 5,01 zł
Frank szwajcarski mógł być jeszcze droższy, ale Bank Narodowy Szwajcarii (SNB) zainterweniował w celu osłabienia swojej waluty.
[Info z wczoraj]
Ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego Szwajcaria osłabia swoją walutę? czy to ma związek z exportem?
8
@NaFazieHitman Tak. Ponieważ jeśli Frank stoi wysoko, to innym państwom nie opłaca się kupować towarów ze Szwajcarii, ponieważ w przeliczeniu na ich walutę wychodzi ich to bardzo drogo. Np. Japonia jest słynna z osłabiania Jena, ponieważ jest to kraj bardzo eksportowy.
0
@NaFazieHitman czy to znaczy,że jak mam dużo euro to po wymianie na złote będę na plus?
0
@jeyx77x W jakim sensie na plus? Jeśli chcesz te pieniądze wydać to teraz tak - opłaca się wymieniać, ale jeśli trzymasz euro jako inwestycje - to nie rób tego...
0
@jeyx77x Jeśli po epidemii złoty skoczy do góry i znów wymienisz to tak, chociaż to chyba ryzykowne bo nie wiadomo jak będzie
0
@NaFazieHitman Wydaje mi się, że po epidemii gospodarka Niemiec i Francji - czyli najważniejszych podmiotów w strefie euro - szybciej się podniesie od naszej gospodarki, a więc kurs euro powinien jeszcze wzrosnąć - aczkolwiek no nigdy nie wiadomo.
0
@TheNekro94 Może mu chodzi jakby chciał zjechać z Niemiec do Polski i tam wydawać w złotówkach, czyli w sumie niby na plus bo teraz kupi wiecej złotówek niż w czasie przed epidemią :P Chociaż ceny skoczyły i złotówka może jeszcze spaść to nie do końca B
0
@NaFazieHitman Aa no wszystko zależy, co on chce z tymi pieniędzmi zrobić.
0
@TheNekro94 czyli dużo już raczej nie urośnie? Jak przed wyborami kupiłem franki to wymienić?
1
@Kompletny Ja bym sprzedawał - jeśli wydajesz kasę w PLN. Teraz raczej Frank zacznie spadać i to grubo.
0
@TheNekro94 właśnie pewnie zacznie, tylko na wzmocnienie się złotego też się nie zanosi.