La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 921 Culés

0

Spada wartość złotego. Kurs Euro jest najwyższy od 2009 roku, frank szwajcarski jest najdroższy od 5 lat. Waluta Stanów Zjednoczonych osiągnęła wczoraj najwyższy poziom od 19 lat.

Kursy walut:
▪️kurs euro: 4,60 zł
▪️kurs dolara: 4,24 zł
▪️kurs franka szwajcarskiego: 4,35 zł
▪️kurs funta szterlinga: 5,01 zł

Frank szwajcarski mógł być jeszcze droższy, ale Bank Narodowy Szwajcarii (SNB) zainterweniował w celu osłabienia swojej waluty.

[Info z wczoraj]

Ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego Szwajcaria osłabia swoją walutę? czy to ma związek z exportem?

konto usunięte

8

@NaFazieHitman Tak. Ponieważ jeśli Frank stoi wysoko, to innym państwom nie opłaca się kupować towarów ze Szwajcarii, ponieważ w przeliczeniu na ich walutę wychodzi ich to bardzo drogo. Np. Japonia jest słynna z osłabiania Jena, ponieważ jest to kraj bardzo eksportowy.

0

@NaFazieHitman czy to znaczy,że jak mam dużo euro to po wymianie na złote będę na plus?

konto usunięte

0

@jeyx77x W jakim sensie na plus? Jeśli chcesz te pieniądze wydać to teraz tak - opłaca się wymieniać, ale jeśli trzymasz euro jako inwestycje - to nie rób tego...

0

@jeyx77x Jeśli po epidemii złoty skoczy do góry i znów wymienisz to tak, chociaż to chyba ryzykowne bo nie wiadomo jak będzie

konto usunięte

0

@NaFazieHitman Wydaje mi się, że po epidemii gospodarka Niemiec i Francji - czyli najważniejszych podmiotów w strefie euro - szybciej się podniesie od naszej gospodarki, a więc kurs euro powinien jeszcze wzrosnąć - aczkolwiek no nigdy nie wiadomo.

0

@TheNekro94 Może mu chodzi jakby chciał zjechać z Niemiec do Polski i tam wydawać w złotówkach, czyli w sumie niby na plus bo teraz kupi wiecej złotówek niż w czasie przed epidemią :P Chociaż ceny skoczyły i złotówka może jeszcze spaść to nie do końca B

konto usunięte

0

@NaFazieHitman Aa no wszystko zależy, co on chce z tymi pieniędzmi zrobić.

konto usunięte

0

@TheNekro94 czyli dużo już raczej nie urośnie? Jak przed wyborami kupiłem franki to wymienić?

konto usunięte

1

@Kompletny Ja bym sprzedawał - jeśli wydajesz kasę w PLN. Teraz raczej Frank zacznie spadać i to grubo.

konto usunięte

0

@TheNekro94 właśnie pewnie zacznie, tylko na wzmocnienie się złotego też się nie zanosi.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?