- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1371 Culés
Gorące dyskusje
Safrani
33
Sejm przegłosował projekt ustawy ws. zakazu patostreamingu. Projekt zakłada kryminalizację... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
DariaFCB
96
A pochwalę się. Miesiąc temu urodziłam synka! Młody jest zdrowy i nawet bardzo nie dokucza.... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Zoker
2
Ostatnie wezwanie do ligi typerów MŚ. Ktoś jeszcze chętny? Mamy na razie 49 uczestników.
44 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1371 Culés
7
Musze przyznac, ze malo rzeczy mnie tak pozytywnie zaskoczylo jak Yerba Mate. Dostalem zestawik na moje urodziny od kumpla, ktory takze jest yerbaka od niedawna.
Rodzaj "guarani-energia" ma smak zdepnietego peta ale pomimo, ze nigdy nie palilem lubie takie smaki. Ogolnie gustuje w roznych zielonych herbach, wiec dziwny smak mnie nie odrzucil a w sumie taki "lokiec w podniebienie" o 6 rano bardzo sie przydal.
No ale mija godzina 10 a tu efektu nima. Zrobilem sobie druga zalewke i nic. Tak kolo 13 dotarlo do mnie, ze "ej ale ja ani razu nie ziewnalem a i praca mi dzisiaj jakos razniej idzie". Normalnie, japa mi sie nie zamyka od ziewania a jako, ze to moj drugi rok na tym samym obiekcie-projekcie to juz nuda i brak checi sie pojawiaja.
Yerba jest o tyle fajna, ze nie daje takiego kopa jak kawa czy energetyk, gdzie po 3 godzinach masz zejscie ale utrzymuje energie i skupienie na stalym poziomie.
Do tego, co akurat dla mnie jako osoby regularnie trenujacej jest wazne , nie odwadnia tak mocno. Moj zloty deszcz jest raczej transparentny a wiadomo, ze jak sie pije przez caly dzien kawe bez popijania woda, to nasza uryna jest koloru najciemniejszych piaskow Sahary :)
Ostatnia zalewke robie sobie o ok 17-18 i nie mam problemow ze snem.
Oczywiscie dla mnie jako wytrawnego kawosza, Yerba to tylko zdrowszy substytut bo nie ma nic lepszego niz smak kawy, jednak ograniczam sie tylko do "wyjsc" a w pracy i domu racze sie Yerba.
0
@El dominatore Ja też lubię zielone herby.
0
@Nano22 No to jest taka zielona herba dofajaca energie. Sa tez inne smaki, bardziej przystepne dla kubkow smakowych, niz ten wywar z dyszla i trociny :)
2
@El dominatore podziwiam ludzi ktorzy zalewaja yerbe po kilka razy. Ja po pierwszym razie juz niemal po suficie biegam...moze jakas mocniejsza robie:) rzadko kiedy zalewam drugi raz:) pije o 10 rano i styka niemal na caly dzien.
Z kolei mnie bardzo odwadnia i musze miec obok szklanke z woda. Jesli nie popijam wody to za chwile czuje sie jak 'pijany' z odwodnienia...ciekawe zjawisko:)
jesli chodzi o smak to probuj roznych, ja dlugo szukalem smakow ktore faktycznie mi zasmakuja. Polecam zaczac od Siluety. Jeszcze nie spotkalem nikogo komu by nie smakowala. Sporo tez pochwal zbiera Verde Mate Mas Iq i faktycznie mi tez smakuje:)
0
@El dominatore Wiem, wiem, od kilku miesięcy jestem yerbowiczem.
Właśnie pije energię guaranę no i przyznam że trafnego porównania smaku użyłeś :D
Ogólnie to polecam najbardziej smak @Colon Menta Boldo, super orzeźwiająca i smaczna, nie czuć tak tego "peta"
0
@barteq jak smakuje ta silueta? Bo juz chcialem kupic skoro dajesz taka rekomendacje ale jak zobaczylem ze to jest od CBSe to mi sie odechcialo. Mam od nich cbse energia i gorszego syfu nigdy nie piłem. Wszedzie hajpowana a trąci taką chemiczną miętą, no nie da się tego wypić, stoi u mnie już dłuuuugo i nie mogę tego wypić za nic. Opinia znajomego dot. tego syfu taka sama.
0
@El dominatore jak energia guarana ma smak zdepniętego peta, to spróbuj yerbe 100%, to jest dopiero moc :)
0
@Gaucho Co ja nie sprobuje :)
1
@barteq Mowisz ze styka Ci na caly dzien i Cie odwadnia. No jesli wypiles tylko kubek cieczy to sie nie dziwie :) Ja pije tez wode ale jak zapomne to nie czuje odwodnienia bo jednak te 4 zalewki yerby to juz ponad pol litra plynu. Pozniej te zalewki to juz wiadomo, ze coraz lagodniejsze ale caly czas trzyma.
1
@El dominatore Witaj w klubie narkotykarzy
1
@Adran360 Jerbakow :)
1
@didzejos CBS raz kupilem nie pamietam jaka i mi nie smakowala. Ja kupuje z Verde Mate (naturalmarket.pl). Silueta to nie firma tylko rodzaj i bym powiedzial troche ma posmak cytrusowy. Nie tylko CBS ma Siluete:)
Ogolnie jak kupuje to wlasnie z VM.
0
@El dominatore no ale sikam bo niej czesto:) po takim jednym kubku.
0
@barteq a dobra dzięki, bo jak wpisalem yerba silueta to mi wlasnie CBSe wyskoczyla:)
0
@didzejos CBSe to pewnie najbardziej znana firma dlatego wyskoczyla:)