La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1397 Culés

1

We wtorek czeka nas bardzo trudny test. Wiadomym jest, że Barcelona największe problemy ma na wyjazdach, w zasadzie już od paru lat i to jeszcze w LM. Nawet za czasów Enrique, nawet w sezonie trypletu mieliśmy problemy na wyjazdach, gdzie drużyna wyraźnie spuszczała z tonu. M.in. rewanż z Bayernem w LM. Udało się strzelić 2 bramki dzięki świetnej formie magicznej trójki z przodu, jednak w tamtym meczu Bayern miał bardzo dużo sytuacji i po prostu mieliśmy sporo szczęścia. Przywołuje tamten mecz dość często, bo zapadł mi w pamięci właśnie ze względu na to, że widziałem Barcelonę zepchniętą, nie starającą zdominować rywala.
Dlatego też problemy Barcelony są już od paru lat, trochę niezależnie od trenera. Albo inaczej: są trenerzy, którzy prawdopodobnie przywróciliby Barcelonę grającą odważnie, z polotem, agresywną. Ale ile jest takich trenerów? 3? 4? I to w dodatku totalnie nie do wyciągnięcia, a jeden już u nas był i stworzył najlepszą drużynę wszech czasów.
Zmieniliśmy się. Nie mamy już takiego parcia na zdominowanie rywala jak kiedyś. M.in. dlatego według mnie są takie problemy na wyjazdach, a czasami nawet i na Camp Nou. Porzuciliśmy filozofię ryzyka i agresji na rzecz wcześniej po części kontr, a teraz na rzecz pragmatyzmu. Dlatego to mi się nie podoba. I mam wrażenie, że niezależnie od tego jaki piłkarz tutaj przyjdzie, to w pewien sposób to nie pomoże tej drużynie, bo ciągle będzie drużyna jako całość ograniczona do takiej ostrożnej gry. Może się mylę, nie znam się na tyle na ile znają się ludzie w Barcelonie, wierze że są tam ludzie mądrzy, ale myślę że mają po prostu inne spojrzenie na piłkę niż ja i część kibiców/piłkarzy/trenerów i chcą skierować Barcelonę na trochę inne tory niż np. 10 lat temu. A że do końca nie wiedzą jak skierować tą drużynę na inny tor i balansują gdzies pomiędzy, stąd często nietrafione transfery, czy haniebne porażki w LM.

1

@macio_944 A pokaż mi w sumie drużynę, która regularnie jest gorsza u siebie, niż na wyjazdach? Akurat sezon Lucho 14/15 był pod tym względem niemal perfekcyjny, drużyna funkcjonowała świetne na tych wyjazdach i nawet jak tracili bramki to niemal od razu odpowiadali

0

@Phatro
Oczywistym jest to, że wyjazdy zawsze są trudniejsze, ale my czasami się po prostu tam kompromitujemy i to jeszcze po zwycięstwach 4:1/3:0 w pierwszych meczach... pokaż mi drugą taką drużynę.
Sezon 14/15 był świetny, bo większość zawodników była w formie bardzo dobrej, lub genialnej, ale nie zmienia to faktu, że sama drużyna trochę porzuciła chęć zdominowania rywala na rzecz bardziej bezpośrednich ataków i cofania się. To się opłaciło w niektórych sytuacjach, ale coraz częściej taka ostrożna gra po prostu przynosi złe skutki. Przynajmniej ja to tak widzę. Problemy wg. mnie z tym, że nas zdominować może prawie każda drużyna zaczęły się w momencie, kiedy przerzuciliśmy siły ze środka pola na atak. Środek pola został zaniedbany.

1

@macio_944 Za czasów Enrique poza ostatnim sezonem wygrywaliśmy 3/4 wyjazdów. Więc się nie zgodzę, że mieliśmy problemy. PSG, City, Arsenal zaoraliśmy w pierwszych wyjazdowych meczach. Z Bayernem pierwszy mecz wygrany 3-0 na Camp Nou 1 bramka nam starczyła, żeby zabić dwumecz. Przegraliśmy 3-2 i Bayern miał okazję, ale my po 2 bramce Neymara wyraznie odpuściliśmy, bo dwumecz był rozstrzygnięty. Jeszcze z Atletico nie wyszło, ale też nas sędzia okradł z karnego.

1

@daniel32778 Wyjazdy Lucho (LM)
PSG (porażka 2:3) - faza grupowa
Ajax (2:0)
APOEL (4:0)
City (2:1) - faza pucharowa
PSG (3:1)
Bayern (2:3) - koniec 1 sezonu

Roma (1:1) - faza grupowa
Bate (2:0)
Bayer (1:1)
Arsenal (2:0) - faza pucharowa
Atletico (0:2) - koniec 2 sezonu

Borussia M. - (2:1) - faza grupowa
City (1:3)
Celtic (2:0)
PSG (0:4) - faza pucharowa
Juve (0:3)

zwycięstwa: 8 (w tym w fazie pucharowej: 3) co daje 50% (43%)
remisy: 2 (0) co daje 0,125% (0%)
porażki: 6 (4) co daje 0,375% (57%)
Bramki: 26:23 (9:14 !!!!)

Nie są to super wyniki. I na pewno nie wygrywaliśmy 3/4 spotkań...

1

@Azi
napisał poza ostatnim sezonem, czyli 6-2-3 czyli ponad jednak 50% zwyciestw + można do tego dodać finał na neutralnym terenie, poza tym porażka z Bayernem nie miała zmnaczenia

także tak gralismy bardzo dobrze tamte wyjazdy jak na przeciwników z którymi graliśmy:)

0

@lucca87 dwa pierwsze sezony
Z: 6 (3) - 66,7% (60%)
R: 2 (0) - 22,2% (0%)
P: 3 (2) - 33,3% (40%)

Nadal matematyka się nie spina ;)
W finale gra się na neutralnym terenie (zazwyczaj) więc ciężko tutaj przypisywać którejś drużynie "wyjazd"

0

@Azi
kolega wyżej rzucił 3/4 meczów- jak dla mnie się spina bo na oko miał rację - blisko 60% licząc finał bo w końcu też nie na Camp Nou był, a chyba w tym jest problem że gramy nie na wyjeździe tylko na obcym stadionie, czy nawet nie patrząc na ten mecz w Monachium bo tam odpuściliśmy po pewnym awansie ciągle 6/10, czy 7/11 liczac finał - to bardzo dobre statystyki patrząc z kim graliśmy:)

0

@lucca87 Nie mówię że złe. Za to bardzo wybiórcze jeżeli będziemy udawali że w ostatnim sezonie Lucho nie graliśmy w LM :P

0

@Azi
nie wybiórczo tylko od tamtego momentu zaczęło się coś sypać na wyajzdach, zreszta w tamtym sezonie nawet la ligi nie wygralismy

0

@lucca87 Sypało się już w pierwszym sezonie Lucho. Szanuje LE ale sukces w pierwszym sezonie to w większej mierze zasługa Xaviego niż trenera. To Generał ratował drużynę po Anoeta i konflikcie z Leo, kiedy Lucho w zasadzie mógł się już pakować.

0

@Azi
nie no wygrane na wyjzdzie z city, psg, ciezko nazwac aby gra sie syapała na wyajzdach, nie zakałmujmy rzeczywistości, zespół cięzko na to zapracował wtedy, poszlismy jak burza po wszystkich:)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: