La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1474 Culés

0

Jak postrzegacie "firmy" specjalizujące się w wynajmowaniu ludzi ze wschodu (ale i nie tylko) innym firmom produkcyjnym za kasę? Takich firm ostatnio zrobiło się mnóstwo, zarabiają krocie, są tylko pośrednikami, a szary człowiek ze wschodu i tak dostaje całe nic. Bardzo często takie firmy przejmują takich ludzi od razu na granicy i na siłę upychają gdzie się da, nawet gdy Ci nie mają odpowiednich umiejętności. Dla mnie to trochę podchodzi pod handel ludźmi. Często jest tak, że firma pośrednik dostaje ponad 22-24 zł brutto za godzinę pracy takiego człowieka, jestem przekonany, że pracownikom że wschodu nie wypłaci nawet połowy tego. Widać na wszystkim można zarobić.

0

@Xwowrak póki nie porywają ludzi i nie zmuszają ich do pracy to nie widzę w tym nic złego. Tamci chyba wiedzą za jaką stawkę pracują, a jak dają się dymać to juz ich sprawa;d

1

@Xwowrak
W tamtym tygodniu ładowałem drób w Polsce do Holandii. W tej ubojnij nawet Ukraina nie chce pracować bo to w jakich warunkach pracują ci ludzie woła o pomstę do nieba. Ściągneli Nepalczyków oni pracują za 7zl/H
A Polacy przyjeżdżają busami tylko i ich zabierają. Co tam się dzieję, syf i smród.

0

@Xwowrak w tych czasach w Niemczech jest bardzo ciezko znalezc pracę w inny sposób niz przez posrednika dla osoby ktora nie ma odpowiednich uprawnień czy dobrej znajomości języka. Wyciskaja z ludzi ile moga, ludzie latami pracuja bez stalej umowy, bo dla takich firm którzy wypozyczaja praciwnikow nie ma problemu zwolnić ich z dnia na dzien bez zadnych konsekwencji. Smutne ale prawdziwe.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: