La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2016 Culés

UWAGA SPOILERY Z GRY O TRON.

1 odcinek jak dla mnie 7/10. Rozstawianie pionków na szachownicy, spotkania po latach, ogólnie to co zawsze mieliśmy w pierwszych odcinkach sezonów. Dobrze, że odcinek nie był zbyt długi bo jakaś większa akcja do niego nie pasowała, a jak na taki przegadany odcinek to 50 minut wystarczy bo minęło szybko i przyjemnie.
Jak wszyscy obradują w sali w Winterfall i Jon mówi, że Dany to ich jedyna nadzieja na wygranie z armią umarłych to zabrakło mi jednej kwestii z ust jakiegoś lorda. A mianowicie kwestii, że Inni przedarli się przez Mur dzięki smokowi Daenerys bo inaczej ciągle siedzieliby na dalekiej północy. Zastanawia mnie jakby wtedy zareagowała, spaliła by tego lorda? Szkoda, że twórcy o tym nie pomyśleli bo to jeszcze bardziej podkreślało by niechęć ludzi z Północy do Danki.

@ShinobiQWE Pytanie czy oni o tym wiedzieli ;) wiedział o tym Bran i wspomniał o tym Daenerys przy powitaniu.

@TheNekro94 Nikt nie był zaskoczony informacją, że nadchodzi armia umarłych, czyli wiedzieli o tym wcześniej. Nie zastanawiali się jak Inni ominęli Mur? Może ktoś z ocalałych z Nocnej Straży zdążył wysłać kruka z informacją, a oni przecież widzieli, że to smok zaatakował Mur.

@ShinobiQWE Ciekawe co będzie z jednorękim?

@daro22 A co ma być?

@ShinobiQWE Może jestem dziwny ale obejrzałem może z 5 odc i to nie mój gust a lubię seriale fantastyczne.

@Wawrzyszewski Dwa fajne wątki. Zdrada Jaimie'go wobec Cersei - czy powie Snowowi, że ta ich wydymała? No i relacja Brana z Lannisterem,. Wszystko co złe rozpoczęło się od zepchnięcia Brana.

@ShinobiQWE UWAGA DZBAN ALERT.

Komentarz usunięty przez użytkownika

@Wawrzyszewski W pierwszym odcinku dżejmi wypchną młodego wilka z wieży a w tym nowym na koniec pierwszym kogo Zobaczył był bran tak że ciekawe jak to sobie wyjaśnią?

@daro22 Kurde gościu, wszystko wszystkim ale...naucz się pisać przynajmniej zrozumiale...

@TheNekro94 Czego nie zrozumiałeś?

@ShinobiQWE Widziałeś jak zareagowali na dwa smoki? Nie wiedzieli w jaki sposób przedarli się przez mur.

@daro22 Za 1 razem niczego nie zrozumiałem, musiałem przymknać oko na Twoje błędy...
- wypchnął
- przed "a" przecinek
- zobaczył z małej litery,
- po "Bran" przecinek,
-także.
I to wszystko w tak krótkim zdaniu...

@TheNekro94 Poczułeś się lepszy??

@daro22 Nie, ale jeśli wypowiadamy się na forum to należałoby zachować chociaż podstawowe zasady naszego języka, tak aby inni mogli łatwo zrozumieć o czym piszesz.
Nigdy nie przyczepiam się do pojedyńczych błędów, braków końcówek czy przecinków, ale ten mix w twoim zdaniu przebił wszystko...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

rozegrano ostatni mecz sezonu 2000/01, w którym Barcelona zagrała na Camp Nou z Valencią. Jedynie wygrana dawała Dumie Katalonii awans do eliminacji LM. Mecz ten przeszedł do historii ze względu na gola na 3-2 zdobytego przez Rivaldo, który po podaniu od F. de Boera popisał się w 88. minucie fenomenalną przewrotką.

Santiago Ezquerro został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz FC Barcelony. Zawodnik przeszedł z Athletic Bilbao na zasadzie wolnego transferu i otrzymał koszulkę z numerem "14".

Gaspar Rosés zakończył pierwsza kadencję prezydentury