La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1460 Culés

Cześć, przez ostatnie kilka godzin mogliście widzieć kilka błędów związanych z komentarzami i powiadomieniami o odpowiedziach na komentarze. Problem został już rozwiązany i przepraszam za utrudnienia.

Powodem tego zamieszania były prace związane z nową Ramblą. Wykorzystując tę sytuacja pomyślałem, że podzielę się z Wami co słychać w tym temacie. Pierwotnie planowałem ukończyć prace na przełomie lutego/marca, ale jak sami widzicie nie udało się. Główne powody są dwa.

Po 1. na początku roku mieliśmy spore problemy wydajnościowe na stronie, któe wymagały priorytetowej reakcji i większość wąskich gardeł została poprawiona. To oczywiście pochłonęło czas, który był przeznaczony na robienie nowej Rambli.

Po 2. Pierwotny plan na Ramblę zakładał odświeżenie graficzne, dostosowane do wersji 4.0, a następnie stopniowe ulepszanie i rozbudowa. Ale prace przygotowacze pokazały, że... nie ma to sensu ze względu na zupełnie inne podejście techniczne.

Z tego względu, przebudowuję Ramblę od podstaw już teraz. Minus jest taki, że trwa to dłużej i pewnie jeszcze chwilę potrwa (premiera nie wcześniej niż w drugiej połowie kwietnia). Natomiast pozytyw jest taki, że to będzie prawdziwa bomba. Redakcja już dobrze zna koncepcje, widzieli wizualizacje i zbierali szczęki z podłogi ;)

Warto jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

@Robertinho Czy użytkownicy również mogą zobaczyć wizualizację?

Komentarz usunięty przez użytkownika

@Danny Gaucho Nie, ponieważ zdradza za dużo nowości, które się pojawią. Tym razem będzie niespodzianka.

@Robertinho Ok. Trzymam za słowo.

@Robertinho ehhhh idzie nowe,ale sentyment do starej zostanie.

@Skaramuczi Będziecie mogli wtedy mówić: "Kurła, kiedyś to było"

@Robertinho Spokojnie, poczekamy na efekt końcowy, na pewno będzie dużo lepszy niż nowy projekt fioletowej. A nie, czekaj..

@Robertinho Niespodzianką to byłby tutaj permanentny ban dla kilku prowokatorów i trollów :D

@Robertinho A będziecie rozdawać jakieś słodycze na dzień otwarty nowej Ramblii ?

@Robertinho Ty to jesteś... Sprawia Ci radość torturowanie ludzi?
Nie mogę się doczekać :D

@Danny Gaucho Z tego co słyszałem to masz być nocnym stróżem nowej Rambli :D

@KamQiX Właśnie nie, bo sam już chciałbym używać tej nowej wersji, a nie mogę :P

@ksobi Podobno mam dostać program stand-upowy. Negocjacje kontraktu trwają.

@Robertinho Wielkie dzięki za całą robotę jaką tutaj wykonujesz, strona fcbarca.com jest najpiękniejsza. :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

rozegrano ostatni mecz sezonu 2000/01, w którym Barcelona zagrała na Camp Nou z Valencią. Jedynie wygrana dawała Dumie Katalonii awans do eliminacji LM. Mecz ten przeszedł do historii ze względu na gola na 3-2 zdobytego przez Rivaldo, który po podaniu od F. de Boera popisał się w 88. minucie fenomenalną przewrotką.

Santiago Ezquerro został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz FC Barcelony. Zawodnik przeszedł z Athletic Bilbao na zasadzie wolnego transferu i otrzymał koszulkę z numerem "14".

Gaspar Rosés zakończył pierwsza kadencję prezydentury