- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1453 Culés
Gorące dyskusje
DariaFCB
138
A pochwalę się. Miesiąc temu urodziłam synka! Młody jest zdrowy i nawet bardzo nie dokucza.... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Safrani
46
Sejm przegłosował projekt ustawy ws. zakazu patostreamingu. Projekt zakłada kryminalizację... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Safrani
18
Uwaga proszę Państwa, proszę Państwa uwaga..... Teraz teraz teraz... Wjechał terminarz... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1453 Culés
110
Ale Valverde wyjaśnił taktycznie Solariego. Naprawdę Ernest wyciągnął wnioski i Rakieta ( genialny mecz) wraz z Roberto zgasili Viniciusa jak peta. Ostatnie 4 mecze z Realem to 3 zwycięstwa z czego dwa pogromy i żadnej porażki. Naprawdę taki Juventus, czy inny Bayern daliby się pokroić za takie rezultaty z białymi.
0
@MaTt_BarcaFan nie chcę naszym umniejszać (ponieważ jestem przeszczęśliwy z rezultatów) o tyle w tym sezonie nikt nie dałby się pokroić za taki rezultat z Realem, wolałby samemu spróbować wygrać. Real jest w takiej dyspozycji że uwierzcie mi, nie jesteśmy jedynym zespołem który by ich pocisnął w tym momencie. Mam nadzieję że w LM ktoś to jeszcze potwierdzi (najlepiej Ajax choć będzie ciężo)
7
@Jacob94 Np. Atletico Madryt?
0
@Bagsik88 oj come on, jestem po waszej stronie przecież :) Dawać przykład najlepszego meczu w sezonie Realu (bez dwóch zdań najlepszego meczu w których byli dodatkowo skuteczni) aby obalić moją tezę? :) Przecież nie twierdzę że Real nie potrafi już wygrywać. Ale że jest to zdecydowanie najgorszy Real jaki pamiętam od 2005 roku w którym zacząłem kibicować i myślę że jest parę zespołów grających w LM które by wolał rozegrać jednak dwumecz z Realem niż się pokroić. (właśnie taki Juventus, Bayern, czy nawet Ajax, ba, Girona nawet) Może to stwierdzenie byłoby prawdą w sezonach gdy jeszcze grał tam Ronaldo no i w tej LM sobie dawali jakoś radę, ale teraz?
Spójrzmy na to obiektywnie :) Nikt w obecnej formie i kadrowej sytuacji Realu nie dałby się pociąć za 3:0 (po wątpliwym stylu jak powszechnie wiadomo) i 1:0 (po bardzo ładnej grze).
I nic im nie odbieram, nie wiem czy mogę być bardziej klarowny, świętowałem do 3:30 nad ranem zwycięstwo wśród bliskich znajomych. Ale ciśnijmy już tak tego sukcesu bo pomyślimy jeszcze że mecz z Lyonem sam się wygra. Paradoksalnie może być trudniejszy niż mecz z Realem.
Nawet tu już nie chodzi o Lyon tylko o to że polecam ochłonąć :)
Z resztą gdyby np. taki Bayern wylosował teraz Real w następnej fazie LM.... założę się że wszyscy jak równy mąż powiedzieliby że Real zostanie zgwałcony :)
1
@Jacob94 Wygrali grupę LM, ograli w swoim stylu jedną z rewelacji Ligi Mistrzów w postaci Ajaxu - gdzie, przed meczem mówiono o możliwej niespodziance. Trzęsienie ziemi musi wydarzyć by nie awansowali do ćwierćfinału ten najgorszy Real od 2005.
0
@Bagsik88 ograli to cholernie bolesne słowo biorąc pod uwagę okoliczności tamtego meczu :) Nie było w tym meczu nic z "ogrywania". Zwykły łut szczęścia, zdarza się każdemu.
No jeśli uważasz że widziałeś gorzej grający Real od 2005 (nie gorzej punktujący) od tego, to zazdroszczę Ci tych czasów. Ja po raz pierwszy przestałem oglądać mecze Realu regularnie (a zawsze to robiłem, uważam że oglądanie głównego rywala jest konieczne aby wyrobić sobie o nim opinie w trakcie sezonu). I nawet ślepej kurze trafi się ziarno, to nadal jest Real Madryt, to nie że będą teraz przegrywać wszystko bo odszedł 1 zawodnik :D Swoją drogą wyjątkowo sobie dobierasz mecze, tak jakby... umyślnie :) Ja się nie będę bawił w takie wybieranie z wyjątkiem jednego spotkania.
Real Madryt vs CSKA Moskwa 0:3.
A więc da się :) i nie trzeba być Bayernem, City, czy Barceloną.
No ale jak już mówiłeś o Atletico to pragnę przypomnieć Superpuchar Europy. Ale z jakiegoś powodu wybrałeś ten najlepszy mecz Realu z najgorszą formą Atletico. No nic, pewnie nieumyślnie.
Stoję przy swoim - żadna drużyna nie dałaby się pokroić za te wyniki. Woleliby stanąć do walki i spróbować, bo Real udowodnił już niejednokrotnie w tym sezonie że powalczyć z nimi może każdy. Takie wyniki z Realem dwa lata temu? Zgodziłbym się w zupełności :)
Z resztą historia rywalizacji z Realem w XXI wieku powinna napawać zazdrością każdą inną drużynę europejską, ale to już swoją drogą.
0
@Jacob94 Jak wygrali ostatnie 3 LM?
Mecz z Atletico był niedawno, więc go podałem....umniejszasz zwycięstwa Barcelony, a to jest Real....przegrali ostatni mecz grupowy w rezerwowym składzie:)
0
@Bagsik88 Nie umniejszam. Spójrz na historię moich komentarzy :) należę do obrońców Valverdę, zagorzałych optymistów, obrońców piłkarzy i stylu gry. Każdy klasyk oglądałem wśród grona znajomych i darłem się na każdym, cieszyłem się na każdym :) Dlaczego mówienie tego co się myśli jest od razu umniejszaniem komuś? Szczególnie własnej drużynie, po kiego miałby to robić? Nie ma w tym żadnego celu, ponieważ mi się gra Barcelony podoba. Więc zupełnie nie ma to sensu.
Po prostu tak uważam i uważam też moje rozumowanie nie jest wzięte z kosmosu. Nie piszę "4:0 z Realem to nic nie warte bo są słabi". napisałem "Są słabi i nie jesteśmy jedyną drużyną na świecie która w obecnej dyspozycji Realu ograliby ich 4:0". Nie mamy tego jak sprawdzić, ale oglądam trochę piłki abym mógł wysunąć takie założenie. Jedyna drużyna której umniejszam jest Real i myślę że dosyć słusznie o czym mówią ich statystyki w obecnym sezonie (o grze chyba nie muszę wspominać. jeśli ktoś obejrzał Królewskich więcej niż klasyki to wie o czym mówię - ten zespół jest w rozsypce).
0
@Bagsik88 " Jak wygrali ostatnie 3 LM? " A to Ty z tych ludzi? To nie wiedziałem, przepraszam, już nie dyskutuję :)
0
@Jacob94 Co mnie obchodzi z kim ty tam oglądasz spotkania.
Faktem jest, że 9.02 wygrali z Atletico Madryt na ich stadionie, potem ograli Ajax....w 3 tyg stracili swoją formę i teraz każdy by ich chciał trafić:)
z jakich? Co sugerujesz?
0
@Bagsik88 oni formy nigdy nie mieli w tym sezonie, ale media wmówiły to ludziom ponieważ Benzema grał swój miesiąc i strzelał bramki. Dało się odnieść wrażenie że Real wrócił do wygrywania podczas gdy po prostu jeden z napastników miał lepszy okres.
Wygrali z Atletico na ich stadionie bo zagrali najlepszy mecz w sezonie :) I proszę nie używajmy słowa "ograli" w przypadku tego meczu z Ajaxem, wszyscy widzieli co tam się stało :D Z resztą ile % dawałeś na Ajax przed meczem. W poście wyjściowym mówiliśmy o Bayernie czy Juve i myślę że te dwa zespoły wolałby jednak spróbować pograć z Realem :) No i trzeba przyznać że 3:0 z pierwszej meczu jest trochę mylące pomimo iż Real na własne życzenie dostał te 3 bramki w plecy (pisałem o tym w jednym komentarzu).
Nic Cię nie ma obchodzić, próbuję Ci udowodnić że nie mam absolutnie powodu na deprecjonowanie ich osiągnięć gdyż jestem dumny z tej drużyny. Tylko żeby komuś w internecie udowodnić że jest się dumnym i zadowolonym trzeba komuś lizać jajka bo inaczej to nie widać że jesteś dumny xD powiesz coś z czym się druga osoba nie zgadza i od razu "deprecjonujesz! Nie doceniasz! Gówno wiesz"! :) Internet.
"z jakich? Co sugerujesz?"
Z tych "Real grał gówno, wygrali na farcie lub przy pomocy sędziów". Z jednych z tych. Nie wiem z których, ale to dosyć jednolita grupa. Real w sezonach gdy wygrywał w LM dwa lata temu nie przegrywał sromotnie z nikim dwumeczów (oprócz z Barceloną) i dlatego wtedy jestem przekonany że drużyny dałyby się pokroić za owe rezultaty. Dziś - nie.
Zastanawiam się czy Ty rozumiesz czego bronię w swoim stanowisku :) Dokładnie to co mówię, żadne obejścia, żadne "Barcelona wygrała ze słabym Realem" itd. Tylko dokładnie to co słyszysz -> Juventus oraz Bayern nie dałyby się pociąć za te wyniki. A czy im by się udało? To już rozstrzygnąć może jedynie spotkanie.
0
@Bagsik88 swoją drogą to lekkie gloryfikowanie Realu że tylko Barca może ich ograć wysoko :) Bo są tak dobrzy że nawet teraz ograliby Juve oraz Bayern... cóż... nie jestem taki pewny. Ale liczę że się dowiemy w 1/4 LM.
0
@Jacob94 Spójrz ile spotkań wygrali w tym roku. Liczą się fakty.
Ograli Ajax tak jak wcześniej pisałem. Pokazywanie, że Real jest w dużo gorszej formie przesadziłeś i z tym się nie zgadzam - nie jakieś lizanie po jajach.
Ten Ajax dwa razy zremisował z Bayernem.
Wmawiasz coś co jest nieprawdą. Real wygrał LM 3 razy, ale tylko w drugim był bardzo przekonujący i dużo lepszy od przeciwników. Pozostałe dwie nie były aż tak spektakularne. Chociażby mecz z Bayernem w poprzednim sezonie bliźniaczy mecz do tego z Ajaxem.
0
@Bagsik88 http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=87475 Jeszcze to tutaj zostawię bo akurat pasuje pod moją narrację. 20 lat to bardzo długi okres w piłce nożnej.
0
@Jacob94 https://www.flashscore.pl/mecz/OzulYnYD/#h2h;overall
H2H Ostatnie mecze: REAL MADRYT - pokaż więcej meczów - pokażą się wszystkie. Zobacz jakie wyniki osiągali.
Z tego artykułu: "Ostatnie tygodnie pokazały, jak łatwo odnaleźć wiarę, gdy zespół remisuje na Camp Nou i wygrywa na Wanda Metropolitano i w Amsterdamie, i jak szybko można ją stracić, gdy w trzy dni dostaje dwa gongi od Barcelony. Piłkarscy historycy zalewają nas statystykami, które sprawiają, że o ponowne odzyskanie tej wiary może być w tym sezonie bardzo trudno."
0
@Bagsik88 napiszę tylko że rzeczywistość na livescorze zawsze wygląda kolorowo w przypadku takich drużyn jak Real czy Barca :) w sezonie gdy dostaliśmy w dwumeczu 7:0 od Bayernu livescore też pokazywał mnóstwo zielonego.
Ba, to był sezon na 100 pkt. Dzisiaj Real wygrywając wszystko do końca nie osiągnie 80. I owszem, to był Bayern maszyna, ale co te zielone pokazują? A no to że nie mówią nic :) To oglądanie spotkań mówi nam o tym jak drużyna gra. Z resztą wiesz o tym, kibicujesz dłużej niż ja. Spojrzysz teraz historycznie na Barcę 2012/2013 pomyślisz "wow, niepokonani!" Ale pamiętam bardzo dokładnie jakie nastroje były przed pierwszy meczem z Bayernem + kontuzja Messiego + że nasza drużyna fizycznie wygląda źle. Ale przede wszystkim plaga kontuzji. Nikt się nie czarował że wygramy z Bayernem. Nikt nie był zaskoczony że przegramy. Byli tylko Ci zaskoczeni rozmiarem kary. Sam wrzuciłem artykuł o grze Realu w tym roku tylko dlatego że to się dzieje tu i teraz i idealnie współgra z grą jaką prezentują w tym roku. Jest to gra zupełnie niegodna Realu. Tam gdzie widzisz 1:2 z Betisem ja dokładnie pamiętam (ponieważ w tym roku oglądam Betis w miarę regularnie) męczarnie i wywiezione rzutem na taśmę punkty (tak, ten Betis co nas ograł 3:4, więc zdarza się). Tam gdzie widzisz 1:2 ja widzę totalną dominację klubu z Amsterdamu. Tam gdzie widzisz 1:0 z Hueską czy Vallecano, ja pamiętam grę w męczarniach. I to nie w takich męczarniach jak Barcelona z Valladoid (25 strzałów które po prostu nie wpadały. Męczarnia to była dla kibica, ale Valladoid nie tworzył sobie sytuacji strzeleckich. Barcelona miała mecz pod pełną kontrolą). Nie wymieniłem nawet żadnej porażki (które również się zdarzają) a mimo wszystko Real wielokrotnie grał cholernie źle. Nie do porównania źle niż w Lidze Mistrzów z czasów ich sukcesów. Co innego jest "nie zachwycać" a co innego "grać okropnie". Real gra źle (niech pierwsze El Classico nie będzie wyznaczkiem ich sportowego poziomu w tym sezonie) I nie, nie jest łatwo ich pokonać, ale kluby z absolutnego topu mogą to dokonać. Nie jest to "mission impossible". Tak samo nie można mówić że poziomem sportowym Barcelony w tym sezonie jest 6-1 z Sevillą. Trzeba to wypośrodkować i zracjonalizować.
Spytaj naszych kibiców-pesymistów którym oczy krwawią na grę Barcy i pokaż im tabelki, ciekawe czy zmienią zdanie o naszej grze :) Chciałbym aby było to takie proste.
No nic, trzymaj się :) Nie wchodźmy juz w ten temat bo tak na prawdę nie widzę powodu do sporu.
0
@Bagsik88 1) To jest najgorszy Real w XXI wieku
2) SĄ DRUŻYNY które nie dałyby się pokroić za wynik Barcelony
Dwa prawdziwe zdania, z którymi tak walczyłeś :D
Jezu, ale to był piękny wieczór!!!!!!!!!!!!!!!! Zapamiętam ten mecz do końca życia!
0
@Bagsik88 ale powiedzmy sobie szczerze, Ajax zagrał po prostu po mistrzowsku!
0
@Jacob94 Już nie chciało mi się odpowiadać, ale skoro jeszcze raz napisałeś.
Barcelona jak przegrała z Bayernem wcześniej przegrała z Milanem.
Pisaliśmy o danym momencie, nie danym sezonie. Skupiłeś się na tym co wygodne.
"Ostatnie tygodnie pokazały, jak łatwo odnaleźć wiarę, gdy zespół remisuje na Camp Nou i wygrywa na Wanda Metropolitano i w Amsterdamie, i jak szybko można ją stracić, gdy w trzy dni dostaje dwa gongi od Barcelony. Piłkarscy historycy zalewają nas statystykami, które sprawiają, że o ponowne odzyskanie tej wiary może być w tym sezonie bardzo trudno."
W tam tym momencie każdy myślał, że Real wraca do formy, ale się pomylili, zresztą ja też. Ajax zagrał świetnie - ale kto tak obstawiał przed meczem? Spotkania z Barceloną w ostatnim tygodniu nie były bez znaczenia. Przed spotkaniem rewanżowym CdR nawet tu nie byli przekonani, że przejdziemy Real.
0
@Bagsik88 Zgadzam się wszystkim oprócz wyjściowego postu "Bayern czy Juve daliby się pokroić za taki wynik" :P
0
@Jacob94 Juve jak narazie to wyjaśniło Atletico, a Bayern Monachium jest słabszy od lat
0
@Bagsik88 Najsłabszy od lat- oni cały czas grają kiepsko- nawet jak teraz wygrywają są krytykowani- nawet Lewy o tym mówił
0
@Bagsik88 okej, dali by się pokroić, laskę by zrobiły każdemu by pokonać Real 1:0 (bo to w życiu w historii się nie zdarzyło) i 3:0 po dwóch strzałach na bramkę :P Skoro już jestem przekonany to zakończmy na tym. Eibar, Leganes, Girona i Socidad - potęgi hiszpańskiego futbolu które w tym sezonie nie dały się pokroić a postanowiły wyjść na boisko i wygrać :) Ale Juve dałoby się pokroić (bo przegrało z Atleti, jakby to była jakaś ujma. więcej razy w finale się meldowali od Barcelony w ostatnich latach) i Bayern (może i nie w najwyższej formie, ale mimo wszystko chyba by jednak powalczyli :) )
0
@Jacob94 Co innego jest dany sezon, a co innego dany moment. zrozum to:)
0
@Bagsik88 I jeszcze tylko odpowiem na jedno zdanie: "Ajax zagrał świetnie - ale kto tak obstawiał przed meczem?" Tak się składa że ja :) Ajax wyglądał świetnie w pierwszym meczu, miał 3-4 dni więcej odpoczynku, a Real grał po 2 klasykach i wiadome było że będą grali dokładnie identycznym składem - zmęczonym. Ajax miał jeszcze serię dosyć ładnych meczy przed rewanżem w swojej lidze. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły "Ajax to wygra, pytanie jak wysoko".
Zapraszam serdecznie do grupy na fb "Zwolejówka" gdzie głównym adminem jest kibic Ajaxu (oraz Realu), miła atmosfera i interesujące dyskusje.
0
@Jacob94 Dobrze, mamy inne zdanie...ja poparte faktami- wyniki, komentarze, kursy bukmacherów, Ty nie i tyle:)
0
@Bagsik88 Jak nie?!!!!! :D Kuźwa tyle się napisałem i zero wniosków? :D choćbyś odrobinę przyznał mi rację.
Oglądasz mecz z Valladoid czy sobie sprawdzisz wynik na livescorze? :)
1) Wyniki to przemawiają na moją korzyść - Eibar, Leganes, Girona, Sociedad, Ajax. Wyniki mówiąc że Real traci 12 pkt, jest 3 za Atletico, ma mniej bramek od Getafe... i mógłbym tak wymieniać pewnie w nieskończoność.
2) Ty chyba nie oglądasz ich meczów zbyt często. Podejrzewam że w ogóle. Obawiam się, że obejrzałeś jedynie klasyki.
3) Komentarze - wszyscy eksperci piłkarscy mówią że grają tragicznie i grają jeden sezonów w XXI wieku. Więc nie wiem w jakiej bańce informacyjnej żyjesz.
4) Kursy bukmacherów - hahahahahahah :D Dziękuję Ci, you made my day!
Do tego miejsca myślałem że mamy poważną wymianę zdań.
Oceniać grę Realu poprzez.... kursy bukmacherów :D :D D
Ps. wiesz że gadasz z kimś kto nie ma pojęcia o niczym gdy widzisz wiadomość w stylu "xyz, i tyle" :D
0
@Bagsik88 Ps. Valladoid ładuje już 3 bramkę Realowi w 28 minut gry + przestrzelony karny.
Bagsik88: ale oni już mają wy****ne
No tak, jakiś powód musi być :) Nie że grają gówno w tym sezonie. Ale Ty sobie wejdziesz na livescore, zobaczysz końcowy wynik 2:1 dla Realu (załóżmy) i będziesz świętował triumf argumentacji (^>^)
0
@Jacob94 A Ty dalej swoje jak potłuczony....czy ja pisałem o sezonie czy o danym momencie?
W jakim stylu wygrali te 3LM? Tylko w drugim na każdym wyraźnie przeważali, więc jak odnieśli parę zwycięstw oraz dobry wynik z Barcą to nie dziwne, że każdy myślał, że mogą wrócić - artykuł, który przytoczyłeś:D
PS. zaczyna się wmawianie czegoś, czego nie napisałem....ale tak zawsze jest jak się nie ma konkretnych argumentów.
Jeszcze raz napisze....mówiliśmy wtedy o czasie jak Real miał grać z nami i miał niezłe wyniki np. Atletico czy Ajax....nie o całym sezonie - może wreszcie zrozumiesz.
0
@Bagsik88 Chciałbym spytać czy nadal uważasz że Real Madryt nie zagrał najgorszego sezonu w XXI wieku?
A tak odnosząc się do wiadomość:
"Jeszcze raz napisze....mówiliśmy wtedy o czasie jak Real miał grać z nami i miał niezłe wyniki np. Atletico czy Ajax....nie o całym sezonie - może wreszcie zrozumiesz." Kto jest to "my"? Wynik to trochę mało, grali nadal źle, a udał im się jeden mecz z Atleti. 1 mecz w tym sezonie. A że jedna jaskółka wiosny nie czyni to nie myślałem nagle o Realu że "każdy by sie dał pokroić za te wyniki" ponieważ forma to więcej niż 1 dobry mecz. Mam nadzieję że to wyjaśnia :) To coś tak nierozsądnego jak po 1 dobrym meczu mówić o jakimś piłkarzu że jest wart 100 mln.
A już abstrahując od konwersacji - czy sądzisz, że jest to najgorszy Real w XXI wieku? Moim zdaniem nie ma wątpliwości.
0
@Jacob94 A Ty dalej swoje...sezon, a dany moment to różnica l.
0
@Bagsik88 Ty chyba nie umiesz czytać xDDDD (podejrzewam że nie doczytałeś do końca, stąd to nieporozumienie)
Pytam w oderwaniu od konwersacji poprzedniej, chyba wyraźnie to zaznaczyłem.
0
@Jacob94 "Nadal".
Jak dla mnie jeden z najgorszych, ale jakoś to nie martwi.