La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 503 Culés

0

Panowie i Panie, potrzebuję rady, z serii tych życiowych.

Jutro jadę do Wrocławia na rozmowę kwalifikacyjną, sam jestem z Bielska-Białej, (200km). Praca w godzinach dokładnie takich jak mam obecnie, od pn do pt, 7-15. Branża trochę inna, bo automotive, miałbym pracować w dziale reklamacji z dostawcami. Wypłata na start o tysiąc więcej niż mam obecnie u siebie w mieście. Nowy pracodawca zapewniałby mi mieszkanie tam. W piątek po pracy 200km do domu, w niedzielę wieczorem 200km do pracy.

Pytanie czy opłaca się zostawiać życie tutaj, dziewczynę, znajomych, dla tysiąca więcej, (który raczej wydam na dojazdy i życie tam) i czegoś fajnego do cv? Skończyłem studia prawie rok temu, szukam nowej, lepszej pracy od tego czasu, ale ogólnie lipa, nie znalazłem nic...

1

@pikass14 Myślę, że sam musisz rozważyć za i przeciw. My tutaj nie znamy Ciebie i twojej sytuacji i na prawdę bałbym Ci się doradzać mając tak wiele niewiadomych. Pogadaj z dziewczyną, rodzicami lub rodzeństwem jeśli masz. Myślę, że Oni najlepiej Ci pomogą.

1

@pikass14 Tego tysiąca więcej nie odczujesz we Wrocławiu. Szukaj czegoś za 2k więcej i wtedy zmień.

1

@pikass14 Jeśli dziewczyna jest ładna to nie warto.

0

@pikass14 Wg mnie raczej się nie opłaca. Dodatkowo nie wiesz jaka tam czeka Cię praca i szef. W jakiej branży obecnie pracujesz i o jakiego rzędu zarobkach mówimy? Jesli chcesz coś więcej się dowiedzieć możesz napisać na priv. Również jestem z BB

2

@pikass14 Dziewczyna nie może jechać z Tobą?

0

@SeeleyBooth dziewczyna kończy licencjat w Bielsku, możliwa jest jej przeprowadzka tam, ale nie wiem jak będzie wtedy z mieszkaniem, czy firma dalej będzie mi za nie płacić, kiedy nie będę tam mieszkać sam, dowiem się tego jutro

0

@pikass14 Długo jesteście razem?

0

@SeeleyBooth ponad 2 lata

1

@pikass14 No skoro sam piszesz, że tego tysiaka wydasz na dojazdy i „życie tam” to moim zdaniem nie warto. Lepiej się wstrzymać i poszukać czegoś lepszego. Osobiście uważam, że dla wyuczonych osób pracy jest od groma w każdym większym mieście, za naprawdę fajne pieniądze. Czasami potrzeba po prostu cierpliwości i dobrego researchu.

0

@pikass14 Jedyny problem to dziewyczna, rozwiązanie jest proste zamieszkajcie razem i zabierz ja ze sobą, ogolnie powiem Ci z własnego doswiadczenia jako że "zyje na dwa domy" i prace mam gdzie indziej a dom jeszcze gdzie indziej, że na dłuższa mete to jest meczące i nie polecam takiego wyjścia..

2

@pikass14 Jeśli miałoby to oznaczać rozstanie, a Ty nadal byś się nad tym zastanawiał to sorki ale - nie kochasz jej tak naprawdę :P Chyba że dogadacie się tak, że się do Ciebie przeprowadzi jak będzie tylko mogła.
A tak poza tym to średnio się opłaca bo tak jak mówisz dużo wydasz na dojazdy no i życie we Wrocku jest droższe. Aczkolwiek miasto piękne.

0

@pikass14 Możecie spróbować razem zamieszkać, ale od razu ostrzegam, że zbyt wczesne mieszkanie ze sobą nie wychodzi na dobre.

0

@SeeleyBooth Ja z Halynką zamieszkałem po tygodniu znajomości i męczę się z nią do dziś somsiad.

0

@Danny Gaucho Nic nie mów, słyszę codziennie przez ścianę jak się kochacie,..

1

@SeeleyBooth To nie Halynka ^^

0

@Danny Gaucho Jak nie ona, wszędzie poznam jej głos. Darła się, że znowu śmieci nie wyniosłeś. Powiem Ci somsiad, że lipa, nie dziwię się, że tyle pijesz ;/

1

@pikass14 Ja powiem tak należy realizować swoje cele oraz dążyć do spełnienia swoich marzeń. Odpowiednie osoby i tak zostaną przy tobie. Jeśli da ci to kopa w przyszłości zawodowej to nie należy tylko i wyłącznie patrzyć na pieniądze. Liczy się doświadczenie, które w przyszłości procentuje tym że będziesz więcej zarabiać oraz będziesz zadowolony z tego co robisz.

0

@pikass14 Wrocław piękne miasto. Ja na Twoim miejscu bym zmienił pracę. Z tym, że pomysł z dojazdami co tydzień po 200km trochę słaby. Wypłata na start o 1000 większą nie wiesz czy szybko nie dostaniesz jakiś podwyżek. Tym bardziej, że pracodawca płaci za mieszkanie więc też spoko.

0

@pikass14 napisz priv jaka stawka to ci powiem czy warto,po starcie pewnie ci dolaza a dziewczyna do ciebie przyjedxie

« Powrót do wszystkich komentarzy